Kultura Plus
1. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Národní muzeum Praha chystá výstavu pokladů čínských císařů ze sbírek Národního palácového muzea na Tchaj-wanu

Dohodu o spolupráci podepsal ředitel Muzea Michal Lukeš v Tchaj-peji tento týden. I o tom bude řeč v novém vydání kulturního magazínu Kultura PLUS. Jeho autorka Michaela Vetešková ale do jeho obsahu zařadila reportáž k novince Cirku La Putyka Boom vol. 2 a komedii Buko, kterou natočila Alice Nellis.

25:40

Kultura Plus

Vydává: Český rozhlas

Přehled kulturních událostí týdne. Reportáže z premiér, rozhovory s autory. Ale i reflexe z akcí, o kterých byla v daném týdnu řeč.  

Web

Před dvěma dny 25:49

Týdeník Kultura Plus se ptá, jestli by měl mít Pražský hrad svého dvorního architekta

Popíše fotografii roku, která zvítězila v soutěži Czech Press Photo. A pozve na novinku Divadla na Vinohradech inspirovanou texty Josefa Škvoreckého a také na film Asterix a Obelix - Říše středu. Připravila Michaela Vetešková.

Před týdnem 25:15

Prestižní filmovou sošku Oscara mohou letos získat také čtyři Češi, kteří se jako maskéři a zvukaři podíleli na německém filmu Na západní frontě klid - jejich práci popíše týdeník Kultura Plus

Všímá si ale také nového komiksu Země potomků, nebo premiéry Švandova divadla, které zpracovalo Orwelův román 1984. Připravila Michaela Vetešková.

Před 2 týdny 25:53

Hlavní událostí těchto dní je výstava korunovačních klenotů na Pražském hradě a věnuje se mu také týdeník Kultura Plus

Připomene, kdo má nejvíc nominací na ceny Český lev. Zaznamená také vize České filharmonie pod vedením generálního ředitele Davida Marečka. A popíše, jak vypadá nová inscenace Moravského divadla Olomouc Přelet nad kukaččím hnízdem. Připravila Michaela Vetešková.

Před 3 týdny 25:46

O Zlatých Glóbech, nebo knižních influencerech je dnešní týdeník Kultura Plus

A pozve na unikátní výstavu děl barokního umělce Petra Brandla ve Valdštejnské jízdárně, kterou po padesáti letech uspořádá pražská Národní galerie a navštívit ji můžete od 22. října. Připravila Michaela Vetešková.

7. leden 2023 25:49

Ministerstvo kultury bude v tomto roce hospodařit s nejvyšším rozpočtem ve své novodobé historii, také už začalo rozdělovat peníze z takzvaného Národního plánu obnovy

Do kulturního magazínu pozvala Michaela Vetešková mimo jiné ministra kultury Martina Baxu z ODS.

31. prosinec 2022 26:01

Týdeník Kultura Plus prozradí, co připravuje Národní divadlo Brno i Národní divadlo moravskoslezské Ostrava na rok 2023. Popíše, jak bude vypadat velká výstava Josefa Mánesa, kterou připravuje Národní galerie pro prostor Valdštejnské jízdárny

Nejen o tom bude souhrn kulturních událostí, kterým vás provede Michaela Vetešková.

24. prosinec 2022 25:45

Národní muzeum chystá velkou výstavu o období baroka

Velkou výstavu o období baroka připravuje na roku 2023 Národní muzeum Praha, které během letošního roku navštívilo přes milion lidí. Pro ředitele Muzea Michala Lukeše a jeho tým je tento velký zájem o muzeum a jeho expozice závazkem do dalšího období. I to zazní v kulturním magazínu Michaely Veteškové.

17. prosinec 2022 25:57

Týdeník Kultura Plus vás zavede na premiéru dlouho očekávaného pokračování filmu Avatar

Představí baletní inscenaci Tramvaj do stanice touha v Národním divadle Praha. V libereckém Divadle F. X. Šaldy navštíví premiéru představení Čardášová princezna. A popíše  budování nového Dětského muzea v Národním muzeu. To a mnohem víc připravila Michaela Vetešková.

10. prosinec 2022 25:53

V kulturním magazínu Kultura Plus vám představíme nové výstavy Národní galerie - mimo jiné té od Evy Koťátkové a také se zeptáme, jak vypadá hra Petra Zelenky Fifty, kterou napsal a nastudoval pro Dejvické divadlo

Připravila Michaela Vetešková.

3. prosinec 2022 26:00

Týdeník Kultura Plus vás pozve do pražského Národního divadla na dramatizaci Čapkova románu Hordubal

Přiblíží inscenaci, kterou Na Jatkách 78 vzdávají poctu novocirkusovému umění. A připomene, že od tohoto týdne je vorařství a plavení dřeva na seznamu nehmotného kulturního dědictví. Průvodkyní vám bude Michaela Vetešková.