Kuchařské čarování
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Houby a jejich využití v kuchyni – recepty na smaženici, hubník i nákyp

Houby, houby, houby, to je hlavní téma Kuchařského čarování Petra Stupky. Dojde na houbovu smaženici a její proměny, starodávný jihočeský hubník i moderní houbový nákyp. Na závěr přidá tři sladká kouzla na jablíčka v županu.

36:16

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Před týdnem 37:03

Tradiční i netradiční recepty s kaprem v hlavní roli, k tomu salát s pohankou a na závěr žemlovka

Hlavním tématem Kuchařského čarování je ryba, konkrétně kapr. Kulinář Petr Stupka nabídne tradiční i netradiční recepty a prozradí kouzlo, jak snadno proměnit našeho kapra na japonského. K tomu přidá recept na skvělý sezónní salát s pohankou a babiččinu semlbábu čili žemlovku na závěr.

Před 2 týdny 36:31

Pestrá přehlídka závinů a nejnovější specialita kulináře Petra Stupky

Pestrou přehlídku závinů, a to jak sladkých, tak i slaných, pečlivě zadělávané listové těsto a štrúdly ze světa nabízí v Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka. Nejprve ale představí svou nejnovější specialitu – vydatný segedínský salát.

Před 3 týdny 15:30

Papriky jsou pro naše tělo velice prospěšnou zeleninou

Sýrový chlebíček s paprikami, letní guláš s houbami a paprikami a několik variant leča. Zkrátka papriková kouzla jsou hlavní náplní tohoto vydání Kuchařského čarování.

22. srpen 2023 25:37

V hlavní roli rajčata: od salátu přes omeletky a polévku až po marmeládu

V Kuchařském čarování se dozvíte jak se dělá speciální řecký rajčatový salát, omeletky s rajčaty, francouzská tomatová polévka se sýrem a nakonec sladká rajčatová marmeláda.

15. srpen 2023 26:10

Asijská kulinářská inspirace z Londýna, kouzla s cuketou a chléb z pece a z banánů

Asijskou inspiraci z Londýna a několik kouzel s cuketou nabízí ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka. Pak bude mluvit dvakrát o chlebu – jednom z pece a druhém z banánů.

8. srpen 2023 25:03

Malé letní menu podle kulináře Petra Stupky

Malé letní menu připravil pro své Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka. Nabídne recepty na rychlou zeleninovou polévku podle babičky, plněnou cuketu podávanou s kuskusem a starodávný koláč upečený za chvilku.

1. srpen 2023 28:31

Inspirace z mexické kuchyně – salsy, polévka od Mayů, tortilly i horká čokoláda

Připravíme tři salsy včetně guacamole, uvaříme tradiční mayskou polévku, do tortill zapečeme maso s fazolemi a nebude chybět ani horká čokoláda. Petr Stupka tentokrát čerpal inspiraci pro své Kuchařské čarování v populární mexické kuchyni.

25. červenec 2023 28:45

Inspirace z arabské kuchyně

Kuskus, bulgur, kebab, falafel, hummus, sladká baklava a další. Kulinář Petr Stupka ve svém pořadu nabídne inspiraci arabskou kuchyní. K tomu přidá několik zajímavostí z historie

18. červenec 2023 19:53

Španělské a řecké Kuchařské čarování

Co jsou to tapas? Jak připravit skvělou španělskou paellu? A co si uvařit z řecké kuchyně? Na tyto otázky odpoví ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.

11. červenec 2023 25:06

Kulinářská inspirace ze středomoří – polévka gazpacho, gnocchi, maso s ovocem a ryba po katalánsku

Petr Stupka zve na kulinářský výlet na jih Evropy do středomoří. Připomene recept na studenou mixovanou polévku gazpacho. Pak probere, jak doma rychle a snadno uvařit pravé italské gnocchi, a k nim vykouzlí omáčku hned ve třech variacích. Také upeče maso s ovocem a chybět nebude jeho oblíbená ryba upravená po katalánsku.