29. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Kuchař Zdeněk Pohlreich: Je důležité snažit se být mladý v hlavě. Nepustit toho dědka moc dovnitř

„Myslím si, že neúspěch je v životě hrozně důležitý. Že je strašně důležité ho prožít. Čím dříve se to povede, tím lépe,“ říká 64letý šéfkuchař, podnikatel, moderátor několika televizních pořadů z gastronomického prostředí a otec jednoho syna – Zdeněk Pohlreich.

48:21

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před 2 týdny 55:26

Máš nejkrásnější život. A pak se začneš proměňovat skoro ve zrůdu, říká o alopecii zpěvák Jordan Haj

Jordan Haj se s celou rodinou ve svých devíti letech přestěhoval z Česka do Izraele kvůli svému otci. Tam žil až do svých osmnácti let, kdy odmaturoval, vrátil se zpět do Česka a šel na DAMU. Školu dostudoval, ale nikdy nedostal diplom.

5. červen 2022 37:09

Byl jsem týpek z korporátu, co sprintuje, říká stand-up komik a spisovatel Jiří Charvát

Stand-up komik, performer a spisovatel Jiří Charvát byl dle svých slov uhoněným týpkem z korporátu s egem, který potřebuje pořád něco dokazovat. Jenže do jeho života přišlo hned několik velkých změn, které ho vythrly ze zajetých kolejí. V novém díle Pochlap se promlouvá o své práci, partnerském životě i slam poetry.

22. květen 2022 44:30

Lidé si myslí, že dostanou všechno zadarmo a nic nemusí vybojovat, říká šéfkuchař Pavel Býček

Když Pavel po maturitě odcestoval do Velké Británie kvůli předem domluvené práci, nebylo to pro něj jednoduché. „Věděl jsem, že musím makat, protože jsem cítil, že za mnou je dalších dvanáct lidí, kteří čekají na volné místo.”

8. květen 2022 46:06

Od svých deseti let jsem nebrečel, nejde mi to spustit, říká designér Jan Plecháč

„Pláč je pro mě velké téma, naposledy jsem brečel někdy ve svých deseti letech, od té doby jako by se ve mně něco zaseklo. Pravděpodobně to souvisí s rozvodem mých rodičů,“ popisuje sedmatřicetiletý mezinárodně uznávaný designér.

10. duben 2022 44:52

V poslední době jsem otci odpustil, není důvod to v sobě nést, říká zpěvák Sofian Medjmedj

„Táta je z Alžírska, dříve měl problémy se zákonem. Byl to nekonečný kruh, kdy to chvíli bylo dobrý a pak zase špatný. Byly tam problémy s domácím násilím na mé mámě a mně. Vypěstoval jsem si k němu nenávist a bál jsem se ho. V poslední době jsem mu ale odpustil, není důvod to v sobě nést, máme teď normální vztah,“ popisuje dvacetiletý hudební talent Sofian.

20. březen 2022 53:32

Na válku nemůžeš být nikdy stoprocentně připraven, říká hobby prepper Milan Formánek

„Když se někomu ztratíte ve městě nebo v přírodě, doporučuji obecné pravidlo: potkejme se na tom místě, kde jsme si naposled povídali,“ říká marketingový odborník a prepper Milan Formánek, který bere survivalismus jako své hobby i celoživotní vzdělávání.

27. únor 2022 45:32

Můj život je hodně nahoru a dolů, hledám bod nula, říká hudebník Václav Lebeda alias VOXEL

„Jel jsem jednou v autě a najednou jsem měl hrozně nepříjemný pocit – bez ohledu na to, že mám rodinu, že dělám to, co mě v životě baví, nebo že mám spoustu fanoušků – a chtěl jsem to zkrátka rozjet víc a ukončit. Po tomto okamžiku jsem upadl do mikrospánku a následně jsem zažil to, čemu se říká stav nula,“ snaží se popsat svou zkušenost devětadvacetiletý zpěvák, parfumér a otec dvou synů Václav Lebeda.

20. únor 2022 45:31

Kouč Karel Šoral: Smrtí končí život, ale ne vztah k těm, kteří odešli

„Ptal jsem se doktora, jestli je možné, aby kvůli nějakému prášku během pár hodin odešly životně důležité orgány čerstvě osmnáctiletému zdravému chlapci. Jedním slovem odvětil, že ano,“ říká k tragické smrti svého syna akreditovaný kouč Karel Šoral.

6. únor 2022 47:00

Nejsem táta roku, ale tu roli jsem přijal zodpovědně, říká hudebník a čerstvý otec Lukáš Sochor

„Velkátlustá0 není nejlepší jméno pro sebeprezentaci, ale lidi si mě dřív nepamatovali ani jako Lukáše. Takže jsem rád, že dnes mě znají alespoň jako nulu,“ říká sebeironicky hudebník, tvůrce videí a čerstvý otec Lukáš Sochor.

16. leden 2022 48:20

Zažil jsem po Novém roce vyhoření, nejsem momentálně šťastný, říká autor podcastu Hrana Lukáš Houdek

„Z podcastu Hrana jsem zjistil, že nic nevím. Chlapi se mi po uvedení podcastu začali ozývat s děkovnými zprávami, ale je v tom pořád určitý stud. Kluci si také často ze svého těla dělají legraci, ale nevěřím, že jim posměšky vůbec nevadí,“ říká 37letý manažer projektu HateFree Culture Lukáš Houdek.