Před týdnem

Poslechněte si podcast: Která povolání jsou nejnebezpečnější a co dělá dojič hadů nebo ochutnavač psího žrádla?

Která povolání patří mezi ty nejnebezpečnější na světě, a která mezi ty nejpodivnější? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

04:27

Zvídavec Evy Sinkovičové

Vydává: Český rozhlas

Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí. 

Web

Před dvěma dny 03:34

K čemu máme jazyk a proč ho mají některá zvířata modrý?

Jaká je průměrná délka lidského jazyka? A věděli jste, že podle jeho barvy se dá poznat i zdravotní stav? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 03:54

Potkan se dokáže prokousat i betonem. Dá se vycvičit, aby slyšel na jméno?

Potkani jsou navzdory své pověsti chytří a čistotní. Dokonce je můžete chovat jako domácí mazlíčky. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 03:33

Jezevec může vážit i 20 kilo. Je pravda, že jsou samotáři?

V minulosti se jeho kůže využívala jako přikrývka pro koně. Staví si neuvěřitelné soustavy nor, kterým se říká hrady a aktivní je hlavně v noci. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 03:27

Koupání s roztomilými prasátky je turistický hit. Jak se dostala na malý neobydlený ostrov?

Chtěli byste si zaplavat v průzračné vodě s prasátky, pak jim dát svačinku a dívat se, jak se rochní v písku? Vypravte se na Bahamy na ostrůvek Big Major Cay. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před šesti dny 03:06

Jak se měnilo líčení. Proč si Egypťané malovali černé oční linky a kdy byla moderní bílá pleť?

Krásu a líčení řešily ženy a dokonce i muži už v dávných dobách. Někdy to bylo doslova životu nebezpečné. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 02:42

Jak dlouho se rozkládá plastové brčko a čím vším se dá nahradit?

Pokud nechcete škodit přírodě používáním zbytečných plastů, ale zároveň nehodláte cucat limonádu rozmočeným papírovým brčkem, nezoufejte. Existuje i lepší náhrada. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:42

3D tiskárny umí připravit těstoviny i pizzu. Nahradí běžné vaření?

Jednou budeme mít možná všichni doma 3D tiskárnu na jídlo. Už teď dokážou věci jako ze sci-fi filmu. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:56

Z čeho jsou komety? Může některá zasáhnout Zemi a bylo by to horší než srážka s asteroidem?

Proč se jádro komet někdy popisuje jako špinavá ledová koule a jak jsou komety velké? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:35

Proč svíčka hoří? Jak to funguje a proč někdy čoudí?

Když vypnou elektriku a nemáte po ruce baterku nebo telefon, zachrání vás svíčka. Lidé ji zapalují i jen tak, aby si vykouzlili příjemnou atmosféru. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.