Až na dřeň
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kryštof Michal: Jsem teď víc filmař, ale s Portless letos resuscitujeme staré hity Support Lesbiens

Doma je za kamerou i na pódiu. Jako asistent režie se podílel na celé řadě filmů, třeba na kultovním snímku Davida Ondříčka Samotáři. A na hudební scéně se pohybuje úctyhodných třicet let. O hudbě, filmařině i životní motivaci mluvil v pořadu Až na dřeň frontman kapely Portless Kryštof Michal.

26:14

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před třemi dny 26:28

Tátu jsem skutečně poznala až z pozůstalosti a bylo to hodně bolavé, přiznává Kateřina Macháčková

Dcera herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové žije odmala obklopena kumštem. I když ji prý bavila matematika a fyzika, divadelním prknům neunikla. Herečka, kterou proslavil televizní seriál Život na zámku, dodnes hraje v divadle, učí na pražské konzervatoři a také píše knihy o svém otci. Nejen o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Kateřina Macháčková.

Před týdnem 28:30

Dodnes mám v hlavě únikové plány, říká o dětství s násilnickým otcem spisovatelka Kateřina Tučková

Vyhnání Gerty Schnirch, Žítkovské bohyně nebo Bílá voda – pod všemi těmito knihami je podepsána Kateřina Tučková. Jedna z našich nejznámějších současných spisovatelek, čerstvá držitelka Státní ceny za literaturu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o psaní, ale také o svém pohnutém dětství.

Před 3 týdny 22:40

Chtěla bych se vrátit do světa muzikálů, plánuje zpěvačka Vlaďka Skalová. Hudba je totiž její život

Hudbě se věnovala od dětství a velmi záhy si začala všechny své sny plnit. Zářila na divadelních prknech jako nově se rodící hvězda muzikálového nebe. Pak se ale na dlouhá léta odmlčela. Jak těžký je návrat a jak moc dokážou sebevědomí nahlodat narážky na vzhled? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvila zpěvačka Vlaďka Skalová.

8. leden 2023 24:28

Role tvořím za pochodu, Vlastu Buriana jsem si nejčastěji zkoušela v autě, vypráví držitelka Thálie

Vyrostla na Valašsku a od dětství prý podvědomě toužila po herectví. Jak si držitelka Ceny Thálie za bravurní ztvárnění Vlasty Buriana v libereckém divadle F. X. Šaldy rozumí s trapností, a jak ji ovlivnilo mateřství? I o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Veronika Korytářová.

8. leden 2023 26:08

Rakovina byla stopka. Díky ní píšu a pomáhám onkologickým pacientům, přiznává spisovatelka Věra Fina

Píše, fotí, maluje a šíří naději – Věra Fina. Dáma, která prošla náročnou onkologickou léčbou, dnes žije především pro pomoc druhým. Pro onkologické pacienty založila Sad nadějí, buduje lavičky naděje a se svou organizací Jelimán bojuje i za legislativní změny. Věra Fina byla hostem pořadu Až na dřeň.

4. leden 2023 26:56

S epilepsií se pojí velké obavy, informovanost je stěžejní, shodují se zástupkyně Společnosti E

Podle údajů Českého statistického úřadu žije v České republice 100 tisíc lidí s epilepsií. Nemoc, která je vlastně souborem neurologických onemocnění projevujících se opakovanými záchvaty, ovlivňuje jejich životy. O epilepsii přišly do pořadu Až na dřeň mluvit ředitelka Společnosti E Alena Červenková a lektorka Bára Chalupová.

25. prosinec 2022 22:20

Herec Radek Melša: Mám hrozně rád trapno. Je hezké se s lidmi propojit skrz chybu

Talentovaný herec a muzikant, milovník trapných situací a také tvář nové pohádky Největší dar, to je Radek Melša. Jak se mu hrálo po boku velkých hereckých hvězd a jak se vypořádal s vynucenou hereckou pauzou? I o tom byla v pořadu Až na dřeň řeč.

12. prosinec 2022 27:34

V horách se obnaží lidské povahy. I o tom je moje kniha, popisuje hematolog a horolezec Tomáš Kozák

Do jeho života neodmyslitelně patří medicína, hory a nově také psaní. Dlouholetý přednosta Interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vydal knižní prvotinu Nahoře už nikdo není. Proč se pustil do psaní a proč hory miluje i přesto, že v nich tragicky zahynul jeho bratr? Nejen na tyto otázky odpověděl lékař a horolezec v jedné osobě Tomáš Kozák v pořadu Až na dřeň.

4. prosinec 2022 24:06

Mediace mezi pachatelem a obětí není jednoduchá, ale bývá ozdravná, přibližuje šéfka mediační služby

Vystudovala sociální práci na Karlově univerzitě a v 90. letech byla jednou z prvních probačních úřednic u nás. I její zásluhou tehdy vznikla Probační a mediační služba, která pomáhá pachatelům i obětem trestných činů. Proč je potřeba pomáhat oběma stranám? Nejen na to odpovídala ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.