Hobby magazín
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Krtonožka je postrachem zahrádkářů. Jak zabránit jejímu řádění?

Krtonožka obecná je druh rovnokřídlého hmyzu, který zůstává v utajení. Žije totiž skrytě pod zemí.

01:30

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Dnes 03:05

Toužíte po hadovi? Pořiďte si krajtu, radí chovatelka a tanečnice s hady

Linda Barrijová chová krajtu a hroznýše. Podle ní je právě krajta královská vhodným hadem pro chovatele začátečníky. Je celkem nenáročná, není agresivní. Ovšem pokud má dobré podmínky k životu, což je hlavně prostorné terárium, dostatek vody a krmení.

Před třemi dny 03:13

Jak uchovat nářadí přes zimu? Akumulátory skladovat v teple a nabité a pozor na vlhkost

I v domácích dílnách kutilů stále přibývá nářadí, z nějž mnohé je napájeno akumulátory. Ty jsou však docela háklivé na zimu a ne všechny domácí dílny jsou vytápěné. Jak tedy předejít případnému poškození mnohdy draze nakoupeného nářadí?

Před pěti dny 03:06

Zájmový chov má svá pravidla a doporučení. Jejich nedodržováním můžete zvířatům ublížit

Přemýšlíte, co pod stromeček nadělit vašim nejbližším? Ať už byste chtěli dětem nadělit papouška nebo naopak prarodičům splnit dávný sen a v důchodu jim pomoci rozjet zájmový chov drůbeže, holubů nebo králíků, je určitě na místě postupovat v souladu s potřebami zvířat a jejich zdraví.

Před týdnem 03:00

Lojové koule, nebo sypaná semínka? Která potrava je pro přikrmování ptáků na zahradě nejvhodnější

Součástí přirozené péče o zahradu se stává přikrmování ptáků. Má to své opodstatnění. Zahrada funguje jako ucelený ekosystém, kde vše souvisí se vším.

Před týdnem 03:16

Sekačky a křovinořezy ukládáme k zimnímu spánku. Na co nezapomenout?

Ještě možná naposledy posečete trávník a sekačkou seberete spadané listí, křovinořezem zlikvidujete nálety, motorovou pilou pokrátíte poslední metry dřeva na zimu a začnete tyto zahadní pomocníky ukládat k zimnímu spánku.

Před týdnem 02:52

Jak naučit kočku na škrabadlo a ušetřit tak váš nábytek

Mnozí chovatelé koček to znají – pořídí kočce krásné luxusní škrabadlo, ale ona jím pohrdne a nadále škrábe nábytek nebo sedačku. Kočičí vychovatelka Kateřina Štiblická říká: „Co se líbí vám, nemusí se líbit vaší kočce.“ A to je právě umění odhalit, co kočce vyhovuje a jít tomu naproti.

Před 2 týdny 03:05

Máte na letošní zimu zakoupené dřevo? Ověřte si, že je opravdu suché

Z důvodu vysokých cen za energie a plyn se mnoho lidí letos snaží topit dřevem. Mnozí to navíc budou touto cestou letos zkoušet poprvé. Pavel Ulrich, obchodní ředitel společnosti Almeva East Europe, radí topit výhradně suchým dřevem. Pokud nemáme jinou možnost, je nutné alespoň maximálně zvýšit údržbu topného tělesa i spalinové cesty.

Před 2 týdny 03:00

Irský cob kdysi ve své domovině tahal cikánské vozy. U nás vyhrává vozatajské závody

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí Vladimír Štursa koně do zápřahu, a ve stáji má i irského coba.

Před 3 týdny 02:57

Čím je starší, tím je hezčí, tvrdí o jedlém kaštanovníku zahradník Chlouba

Když se řekne kaštan, vybaví se nám ve většině případů jírovec maďal. My si ale tentokrát povíme o, u nás méně známém, jedlém kaštanovníku.