Pražská kostka
Epizoda 2912. únor 2022

Poslechněte si podcast: Křižovatku u Bulhara i centrum pro bezdomovce čeká proměna

Pražské zajímavosti v jedné kostce na rádiu Expres FM: Propad turismu v Praze Kde najdete novou cyklo stezka Zatím jen pánové najdou ve Vrchlického sadech nové WC Nová knihovna na Petříně Nový Metropolitní plán Unikátní výstava Světy české animace v areálu Pražské tržnice

11:37

Pražská kostka

Vydává: Expres FM

Co se událo za poslední týden v Praze, co by vám nemělo uniknout a co potřebujete vědět? O tom všem je podcast Pražská kostka s Pavlínou Kosovou!

Web

Epizoda 6515. červenec 2023 23:51

Návštěva Botanické zahrady v Troji, novinky z dopravy, tipy pro řidiče a pozvánka do kina

Dnes vás vezmeme do Botanické zahrady v pražské Troji, ty kteří se chystají na dovolenou možná zaujmou informace o prázdninových destinacích, nebo tipy pro řidiče, kteří se vydají na jih Evropy. Máme pro vás ale i novinky z dopravy v metropoli a taky pozvánky do letních kin.

Epizoda 631. červenec 2023 22:34

40 let od první transplantace slinivky v IKEMu, veřejné osvětlení v metropoli a kulturní tipy

Dnes se podíváme do pražského IKEMU - ten si totiž připomíná 40 let od první transplantace slinivky břišní, vezmeme vás na Letní shakespearovské slavnosti a taky se dozvíte, co vše se změnilo za 300 let od zavedení veřejného osvětlení v metropoli. 

Epizoda 6224. červen 2023 22:01

Přejmenování Koněvovy ulice, sleva na MHD, rekonstrukce Spirály a rozhovor s Václavem Vašákem

Dnes vás čekají novinky na pražském magistrátu - ať už přejmenování Koňevovy ulice nebo pro koho bude sleva na pražskou městskou hromadnou dopravu. A dozvíte se i to, jak to bude s rekonstrukcí divadla Spirála na pražském Výstavišti. Určitě si počkejte i na dnešní rozhovor - do Pražské kostky totiž přijal pozvání divadelní, filmový a televizní herec - Václav Vašák - kterého můžete vidět zřeba na prknech Divadla Na zábradlí. 

Epizoda 6117. červen 2023 18:20

Pozvánka na festival Metronome, páternoster na magistrátu a pohřebiště na Pankráci

Dnes vás například čeká pozvánka na festival Metronome - ten totiž budete moci navštívit na pražském výstavišti už příští týden. Koho tam uslyšíte a jaké doprovodné akce si pro vás pořadatelé připravili - i to vám prozradíme v dnešní Pražské kostce. Nebudou chybět ani krátké zprávy z metropole - řekneme vám, proč už několik týdnů nejezdí páternoster - legendární výtah - v budově pražského magistrátu. A také pro vás máme informace o pohřebišti, které odhalili vědci ve vazební věznici na Pankráci.

Epizoda 6010. červen 2023 21:09

Novinky z pražské ZOO, pivní festival na Pražském hradě a nová čtvrť vedle kulaťáku na Praze 6

Dnes vás vezmeme do Pražské zoo, na pivní festival na Pražský hrad nebo si řekneme, co by mohlo vyrůst na šestce - vedle kulaťáku. Pražská kostka je pořad, ve kterém se každý týden dozvíte, co se v metropoli děje, chystá a co byste neměli zmeškat. Čekají vás zprávy z ulic, radnice i kulturní scény. Připravuje Pavlína Kosová. Vychází každou sobotu dopoledne.    Pražská kostka vzniká v zázemí rádia Expres FM  

Epizoda 593. červen 2023 26:24

Nebezpečné úseky pro chodce, auta a tramvaje, masivní výpadek elektřiny v Praze a výstava džínů

Dnes vám řekneme, kde jsou nebezpečné úseky na Praze 1 pro chodce, auta a tramvaje. Vrátíme se k blackoutu v Praze - už je to totiž rok, co centrum Prahy postil masivní výpadek elektřiny. A nebudou chybět ani pozvánky na kulturní akce - třeba na výstavu džínů.

Epizoda 5827. květen 2023 24:10

Nedostatek míst na středních školách, divadelní premiéra ve Švanďáku a kam vyrazit na Den dětí

Dnes se budeme opět věnovat školství - konkrétně tomu - jak chtějí politici vyřešit nedostatek míst na středních školách. Pak vás vezmeme do Švandova divadla na Smíchově na premiéru nové hry a taky jsme pro vás dali dohromady tipy, kam můžete vyrazit na Den dětí. 

Epizoda 5720. květen 2023 19:48

Festival městské architektury Open House Praha, výstava o prvních dámách a doprava v hlavním městě

Dnes vás čeká například pozvánka na právě probíhající festival městské architektury - Open House Praha - řekneme vám, kam všude se můžete v rámci akce podívat. Pozveme vás také na výstavu, která je o prvních dámách. A taky se podíváme na dopravu v hlavním městě. 

Epizoda 5613. květen 2023 20:50

Rekonstrukce Barrandovského mostu, Festival zvířecích piv a prohlídka Klementina

Dnes budeme velkou část věnovat Barrandovskému mostu - už v pondělí totiž začne druhá etapa jeho rekonstrukce. Potom vás vezmeme na festival zvířecích piv, nebo na prohlídku do Klementina. Pražská kostka je pořad, ve kterém se každý týden dozvíte, co se v metropoli děje, chystá a co byste neměli zmeškat. Čekají vás zprávy z ulic, radnice i kulturní scény. Připravuje Pavlína Kosová. Vychází každou sobotu dopoledne.    Pražská kostka vzniká v zázemí rádia Expres FM  

Epizoda 556. květen 2023 27:57

Festival Svět knihy, návštěva Dejvického a Švandova divadla a výstava Prague Diary

Dnes vás nalákáme na festival Svět knihy, vezmeme vás do Dejvického divadla a do Švandova divadla na Smíchově a také vám řekneme o výstavě světoznámého fotografa Iwana Baana. Jeho výstava Prague Diary bude od příštího týdne k vidění v Centru architektury a městského plánování. Pražská kostka je pořad, ve kterém se každý týden dozvíte, co se v metropoli děje, chystá a co byste neměli zmeškat. Čekají vás zprávy z ulic, radnice i kulturní scény. Připravuje Pavlína Kosová. Vychází každou sobotu dopoledne.    Pražská kostka vzniká v zázemí rádia Expres FM