- Podcasty
- Český rozhlas - Cestování

Poslechněte si podcast: Křížem krajem: Na Prašivou zavítali brigádníci v rámci projektu Stezky z lásky
Mají rádi hory, nechybí jim chuť do práce a rádi pomohou ve svém volném čase. Takoví jsou lidé, kteří přijíždějí jako dobrovolníci na Stezky z lásky. Letos nabízí desítku brigád na zvelebení turisticky atraktivních míst. Jako první přišla na řadu Prašivá.
Český rozhlas - Cestování
Zkušenosti cestovatelů ze světa i tipy na výlet po celé republice.
Zápisník zahraničních zpravodajů: Texasany oslnil český křišťál i koláče. V krajanském centru v Houstonu si můžete zkusit i paličkovat
Texaský Houston není jen sídlem americké NASA. Je také velmi důležitým centrem pro české krajany, žije tam totiž nejvíc Čechoameričanů ve Spojených státech. K českým kořenům se hlásí přes 190 tisíc Texasanů. Už víc než 15 let ve městě funguje i České centrum a muzeum.
Casablanca: Hana Beránková má 2 děti, 650 krav a zálibu ve Skotsku. Farmářství je dobrá průprava na traily, říká
Zootechnička, ekologická farmářka a cestovatelka Hanka Beránková se letos pošesté vydala do Skotska. Dokončila tamější Cape Wrath Trail, který vloni kvůli zdravotním potížím nedošla, a utvrdila se ve svojí lásce ke skotské vysočině. Co na těch vřesovištích má, vysvětluje to v nové epizodě podcastu Casablanca.
Křížem krajem: V Ostravě-Heřmanicích mají muzeum v netradiční budově, v bývalé márnici
V Ostravě-Heřmanicích mají muzeum v opravdu netradiční budově. Vzniklo totiž v někdejší márnici, která měla být původně zbourána. Nakonec ale díky slezkoostravské radnici, heřmanické farnosti a za pomoci evropských peněz byla zrekonstruována a slouží veřejnosti.
Zápisník zahraničních zpravodajů: Svaté místo Gruzínců údajně ukrývá Kristovo roucho
Městečko Mccheta leží na soutoku řek Kura a Aragvi ve východní Gruzii. Kdysi tudy měla vést jedna z větví Hedvábné stezky. Obchod a projíždějící karavany přinášely prosperitu a metropole tak narostla až do velikosti 100 tisíc obyvatel. Tyhle časy jsou už dávno pryč, Mccheta je ale pořád domovem možná nejvýznamnější gruzínské památky.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Fenomén Trojmezí
Prozkoumáme Trojmezí, místo, kde se setkávají hranice Česka, Polska a Německa.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Kolem Oldřichovského potoka na hranici státu
Z Trojmezí se vydáme podél Oldřichovského potoka, prozkoumáme rybniční historii česko-polské hranice a doputujeme až k hraničnímu přechodu.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Kristýna rekreační
K vodní nádrži Kristýna v létě míří nejen obyvatelé okolních měst a obcí.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Historie vodní nádrže Kristýna
Jaká je důlní minulost nádrže Kristýna?
Křížem krajem: S koloběžkou brázdí Evropu. Děda na kolobrndě Břetislav Snášel je na cestě do Itálie
Děda na kolobrndě. Sám sebe tak označuje Břetislav Snášel, třiasedmdesátiletý cestovatel původem z Třince, který se vydává na dlouhé výpravy na koloběžce. Teď zdolává na koloběžce více než dva tisíce dlouhou pouť ze severu Polska až do Itálie.
Zápisník zahraničních zpravodajů: Polské duo chtělo v Eurovizi zpívat podleským jazykem. Sklidilo nadšení i pobouření
Polské hudební duo Swada a Niczos jste tento týden v některém ze semifinálových kol Eurovize neslyšeli. Na domácí půdě totiž skončilo druhé. Vzbudilo přitom diskuzi jako málokterý interpret. Swada a Niczos totiž zpívají podleským jazykem. Mnohé to nadchlo, jiní ale uměleckou formaci obvinili z nepřátelství k polské identitě a kultuře.