Kriminálka
Sezóna 3Epizoda 3327. září 2023

Poslechněte si podcast: Valentýnská vražda. Mimořádný případ ústecké kriminálky a tragický životní zlom pro dvě rodiny

Po oslavě svátku sv. Valentýna v roce 2016 se domů nevrátila mladá dívka. Ve stejnou chvíli, kdy po ní zoufalá rodina začala pátrat, zavolala na linku 158 zdrcená žena. Obávala se, že její syn spáchal těžký zločin. Podezřelý chlapec ale jako by zmizel ze světa... Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

25:53

Kriminálka

Vydává: Český rozhlas

Podcast Mirka Vaňury, který vás zavede až na místo činu. Odhaluje známé české detektivní případy po roce 1989 ve zbrusu novém pojetí.

Web

Sezóna 3Epizoda 36Včera 28:16

Zlatník. Jihočeská kriminálka a překvapivé odhalení brutální vraždy zlatníka v jeho bytě

V zimě 2009 vyšetřovala kriminalistka z jižních Čech Renáta Miková se svým týmem zločin, jehož motiv se nabízel hned od první chvíle. Jenže loupit a vraždit mohl kdokoliv. To, že muž nepracoval v dílně a měl tedy cenné zboží přímo doma, věděl kdekdo. Podle rodiny byl ale opatrný a každého by do domu nepozval. Bylo cenné zboží jediný motiv? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 35Před týdnem 28:07

Volání o pomoc. Královéhradecká kriminálka a zásahová jednotka proti nebezpečnému recidivistovi

Na tísňovou linku zavolala uprostřed noci vyděšená žena. Bydlí prý nad poštou a slyší, že se v domě někdo cizí pohybuje. Když na místo dorazila policie, někdo po nich začal střílet. Muže zneškodnila až přivolaná zásahová jednotka. Starý recidivista sice tvrdil, že nestřílel, ale kriminalisté mu dokázali, že byl odhodlaný zabíjet. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Před 2 týdny 28:59

Překvapení. Případ zavražděného mladíka, který bydlel v domku, kde před rokem syn zabil své rodiče

Na Plzeňsku je v lese nalezen zavražděný mladý muž. K překvapení všech policistů se jedná o mladíka, který se svojí družkou bydlel v tom samém domě, kde před rokem zavraždil syn své rodiče. Detektivové se tak znovu vracejí na místo činu. Jak spolu oba případy mohou souviset? Nemohl se vrah podílet i na rok staré dvojnásobné vraždě? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Před 3 týdny 27:14

Obava. Odhalení pachatele hrůzné vraždy manželů dlouho brání lživé výpovědi okolí

Své rodiče našel dospělý syn zavražděné v jejich domku. Plzeňské kriminálce nejprve chybí motiv. V prvních hodinách od nahlášení případu nasbírá spoustu stop. Po jejich vyhodnocení je ale jasné, že všechno do sebe nezapadá tak, jak by mělo. Okruh podezřelých se ale zmenšuje a na konci čeká detektivy překvapení. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

1. listopad 2023 25:52

DNA. Až odběr biologických stop vysvětlí brutální vraždu tří žen

Konec dubna roku 1990. V rodinném domku jsou nalezené brutálně zavražděné tři ženy. K nevyřešenému případu se kriminalisté vrací až po dlouhých třinácti letech. Znovu prověřují všechny dostupné informace včetně odebraných biologických stop z místa činu. A tentokrát mají štěstí. Jak zareagoval vrah, který se nic netušící po dlouhých letech ocitl v policejní kanceláři? Varování: Vzhledem k prezentovaným charakterům a prostředí obsahuje hra explicitní výrazy.

Sezóna 3Epizoda 1625. říjen 2023 28:20

Závod s časem. Olomoucká kriminálka dopadla sexuálního sadistu těsně před tím, než znovu zaútočil

Nález znásilněné a ubodané ženy na okraji Olomouce dovedl policii k pátrání po sexuálním sadistovi, který ke své oběti nejspíš neměl vůbec žádný vztah. Policisté prověřovali svědky a obávali se, že v okolí Olomouce se pohybuje nebezpečný muž, který může kdykoliv zaútočit znovu. Začala hra o čas... Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

18. říjen 2023 26:00

Vražda na objednávku. Policie rozkrývá případ podnikatele zavražděného v devadesátých letech

Vražda podnikatele, která se ústecké kriminálce dlouho nedařila vyřešit. Končila divoká devadesátá léta a podezřelí byli mimo jiné i jeho společníci ve firmě. Po dlouhých čtyřech letech detektivové střelce dopadli a ten byl odsouzen. Kolik někdo musel zaplatit za jeho smrt? A kolik vlastně stojí lidský život? Varování: Vzhledem k prezentovaným charakterům a prostředí obsahuje hra explicitní výrazy.

11. říjen 2023 28:17

Jehličí. Případ zmizelé mladé ženy, který překvapil i zkušené kriminalisty

Zmizela mladá žena. V pátek večer nedorazila domů a rodině se neozvala. Po pár dnech se detektivům dostal do hledáčku místní mladík, který přinesl důkaz o tom, že hledaná žije. Její telefon přesto stále zůstával nedostupný. Nakonec byl vrah dopaden. Když ale vyšla najevo celá pravda, překvapeni byli i zkušení kriminalisté. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

4. říjen 2023 23:24

Prstýnek. Případ oloupeného zlatníka středočeští kriminalisté vyřeší až díky drobnému šperku

Zlatník, kterého přes jeho opatrnost někdo zbil, okradl a nechal na pospas svázaného ve sklepě. Pomoc si zavolal malým okénkem. Středočeská kriminálka nemohla najít žádnou konkrétní stopu a pachatelé detektivům dlouho unikali. Až je nakonec prozradil jeden malý šperk, který jeho autor bezpečně poznal. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.