Kriminálka
Sezóna 3Epizoda 39Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Dvojnásobná vražda. Zásahová jednotka proti vrahům, kteří s těly obětí zacházeli hrůzným způsobem

Nález kosterních pozůstatků na zahradě domu v pražských Olšinách dovedl kriminalisty v roce 2004 ke dvojici vrahů do Ústí nad Labem. Mladíky sbírala zásahová jednotka, když se chystali ke třetí vraždě. Zabíjeli kvůli majetku. A způsob, jakým nakládali s těly obětí, byl hrůzný. Rozčtvrcená je pekli, vařili a kosti zakopali na zahradě. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

26:51

Kriminálka

Vydává: Český rozhlas

Podcast Mirka Vaňury, který vás zavede až na místo činu. Odhaluje známé české detektivní případy po roce 1989 ve zbrusu novém pojetí.

Web

Sezóna 3Epizoda 39Před týdnem 27:53

Pohřešovaná. Pardubická mordparta na stopě promyšlené vraždy

Mladá žena zmizela beze stopy. Odešla ze svého bydliště v Pardubicích, aniž by se rozloučila se svým přítelem a dala o sobě vědět své matce. Co tomu předcházelo? Jakou roli v rychlém odchodu hrála její drogová minulost? A kdo po pár týdnech rodičům poslal její osobní doklady z nymburské pošty? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 38Před 3 týdny 24:26

Šikana. Výsledek pátrání po vrahovi zaskočil i zkušené detektivy z jihomoravské kriminálky

Nález zavražděného mladíka v lese. Byl zastřelený kousek od svého bydliště. Kdo měl zájem na jeho smrti? Byla to nešťastná náhoda nebo pomsta? A proč se vrah těla nezbavil a nechal ho ležet u cesty? Při vyšetřování jihomoravská kriminálka musela prověřit více jak dvacet malorážek z blízké vesnice a výsledek pátrání zaskočil i zkušené detektivy. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 2Epizoda 1331. srpen 2022 27:43

Poslední silvestr. Jeden z nejotřesnějších zločinů v kariéře vyšetřovatele Luboše Valeriána

Na přelomu let 1990 a 1991 se uprostřed zimní noci ve Frýdku-Místku stala brutální vražda. Nic netušící mladá žena si tehdy jako doprovod ze silvestrovské oslavy bohužel zvolila sexuálního devianta. Ten ji napadl a posléze usmrtil v areálu základní školy.

Sezóna 2Epizoda 1024. srpen 2022 27:00

Mafiánova milenka. Úspěch východočeské kriminálky v mezinárodním stíhání po běloruské vražedkyni

Ozbrojené loupeže, přepadení, vraždy... Vystudovaná dětská lékařka měla v rámci organizované skupiny na svědomí několik lidských životů. Včetně jedenáctiletého chlapce. K dopadení Bělorusky Olgy S., milenky vůdce zločineckého gangu, dopomohli i východočeští policisté. Kde se ukrývala a jaký trest nakonec dostala?

Sezóna 3Epizoda 3717. srpen 2022 25:39

Rodinná loupež. Pražská kriminálka a dopadení muže, který několik hodin bil a týral vlastního otce

Muž, který doslova přežil svoji smrt. Vyčerpaný a zraněný hned v nemocnici oznámil, že ho napadl jeho vlastní syn, závislý na drogách. Přímo v jeho bytě ho brutálně bil a týral několik hodin. Potom ho svázaného nechal jeho osudu, sebral mu mobil a z bytu odešel. Kam se ale agresivní útočník ztratil? A může si svoji agresivitu vybít na někom dalším? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 2Epizoda 175. srpen 2022 25:18

Vrah s mačetou. 1. oddělení pražské kriminálky proti osmkrát trestanému recidivistovi

V srpnu roku 2009 přijali hasiči a policie oznámení o hořícím autě u Dolnomlýnského rybníka v pražských Kunraticích. Poblíž taxi byl nalezen mrtvý řidič. Spletité cesty vyšetřování zavedly Jana Štočka z 1. oddělení k muži s bohatým rejstříkem trestů. Jak se ukázalo, Luboš Miko měl na svědomí například i útok na vietnamskou podnikatelku a další zločiny.

Sezóna 1Epizoda 83. srpen 2022 27:51

Démon alkohol. Vztahové drama z České Třebové otřáslo i zkušenými kriminalisty

Nezvládnutý afekt skončil smrtí mladé ženy. Ohledání těla soudním lékařem trvalo hodinu a půl. Kam až může člověka dohnat alkohol a chorobná žárlivost, zkoumal detektiv Jan Lomnický. Šetření vedlo k odhalení zhoubného rozkladu vztahu dvou dříve se milujících lidí. Při policejních prověrkách výpovědi obviněného bývalého vojáka se ukázalo, že mezi láskou a nenávistí může být tenká hranice. Zejména pokud svoji roli hraje i alkohol.

Sezóna 1Epizoda 727. červenec 2022 28:39

Heparin. Příběh úspěšného odhalení i usvědčení nejmasovějšího vraha v dějinách české kriminalistiky

Působil jako zdravotník na anesteziologicko-resuscitačním oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Svým pacientům podával v roce 2006 záměrně vysoké dávky léku Heparin a sledoval, co se stane. Za sedm vražd a deset pokusů o vraždu dostal Petr Zelenka trest doživotí. Případ byl složitý v důkazní, právní i etické rovině. Na Zelenkově usvědčení se podíleli hlavní vyšetřovatel Michal Hynek, soudní lékař Josef Pleskot, primář havlíčkobrodského ARO i psychiatr Slavomil Hubálek.

Sezóna 3Epizoda 3620. červenec 2022 27:30

Zlatník. Jihočeská kriminálka a překvapivé odhalení brutální vraždy zlatníka v jeho bytě

V zimě 2009 vyšetřovala kriminalistka z jižních Čech Renáta Miková se svým týmem zločin, jehož motiv se nabízel hned od první chvíle. Jenže loupit a vraždit mohl kdokoliv. To, že muž nepracoval v dílně a měl tedy cenné zboží přímo doma, věděl kdekdo. Podle rodiny byl ale opatrný a každého by do domu nepozval. Bylo cenné zboží jediný motiv? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.