Host Českého rozhlasu Ostrava
24. březen 2023

Poslechněte si podcast: Krásná vášeň Jarmily Heimerlové. Paličkované krajce se věnuje už víc než čtyři desetiletí

Vzácného koníčka má Jarmila Heimerlová. Už více než 40 let se věnuje paličkované krajce. Ale to není její jediná vášeň. Pochází z Lichnova na Novojičínsku, kde se naučila netradičnímu zdobení velikonočních vajíček.

21:37

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 22:55

Jan Larisch je duchovní, prezident a také autor řady publikací

Jan Larisch je prezidentem Diecézní charity ostravsko-opavské, autorem monografií kněží, kteří se práci v charitě věnovali a taky se zabývá regionálními církevními dějinami. Naposledy k tomu vydal publikaci, která připomíná oběti komunistického pronásledování.

Před čtyřmi dny 20:56

Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou? Prozradí Jan Jůzl

Jan Jůzl patří k těm, kteří se snaží vnášet do života ve městě osvěžení v podobě setkávání, koncertů a dalších akcí. V Ostravě třeba můžete zažívat zajímavou atmosféru kolem řeky Ostravice. Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou?

Před šesti dny 21:01

Jak souvisí proměna krajiny s hmyzem? Do říše malých živočichů nahlédneme s entomologem

Pracovištěm Petra Kočárka je louka, zahrada i tropický prales. Je totiž entomologem. Miluje hmyz a věnuje mu velkou část svého života.

Před týdnem 21:39

Alena Krištofová s rodinou vrací zámecký park ve Městě Albrechticích do dávné podoby

Zámecký park ve Městě Albrechticích se postupně vrací do doby, v jaké byl před téměř dvěma stoletími. Zásluhu na tom má Alena Krištofová a její rodina.

Před týdnem 21:16

V zemi ohně, větru, ropy, koberců... Další Postřehy odjinud natáčel Petr Voldán v Ázerbajdžánu

Zahraniční zpravodaj Petr Voldán se vrátil z Ázerbajdžánu, kde natáčel další díly televizního seriálu Postřehy odjinud. V rozhovoru nás vezme na výlet do země ohně, větru, ropy, koberců, ale i granátových jablek a supermoderní architektury.

Před 2 týdny 21:11

Touha pomáhat lidem ji přivedla do Armády spásy. Setkání s Marií Lisztwanovou

Do Armády spásy přivedla Marii Lisztwanovou touha pomáhat lidem, kteří to potřebují, ale nedokážou to zvládnout sami. O tom, že svou práci dělá dobře, svědčí i čerstvé ocenění ministra práce a sociálních věcí s názvem Gratias.

Před 2 týdny 21:16

Jak vnímat porod a jak prožít těhotenství a šestinedělí v klidu a pohodě

Porodní asistentka Pavla Kasparková pečuje jak o rodičky, tak o maminky, které už přivedly své děti na svět. Jak vnímat porod a jak prožít i období těhotenství a šestinedělí v co největším klidu a pohodě?

Před 2 týdny 20:54

Život Martiny Hessové se vejde do jednoho kufru

Martina Hessová se chtěla stát letuškou už odmala. Přes všechny překážky to zvládla a dnes žije v Helsinkách a učí se finsky.

Před 3 týdny 22:15

Výletní trasy pro milovníky historické železnice. Setkání s Ladislavem Antalcem

Hostem je Ladislav Antalec ze Slezského železničního spolku. Věděli jste, že právě jeho zásluhou zůstala v provozu nejstrmější neozubnicová trať z Bruntálu do Malé Morávky?

Před 3 týdny 21:02

Snaží se, aby poezie byla součástí běžných životů. Setkání s básníkem Petrem Hruškou

Ostravský básník a literární vědec Petr Hruška je čerstvým držitelem ceny Magnesia Litera za poezii. Možná nevíte, že původně vystudoval ryze technický obor.