26. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Království voňavých růží, nádhera nad hlavou i obraz od Marie Terezie. To vše má zámek Častolovice

Královna květin, kazetové stropy, ale i Marie Terezie jako malířka nebo flanel na stěnách a pes plemene mops na freskách - nejen tato lákadla, ale ještě mnohem víc vás čeká na zámku v Častolovicích.

47:42

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před týdnem 34:34

S Pavlínou Springerovou nejen po Latinské Americe aneb Osada Dubina na Orlici versus Bolívie

I tak bych mohl v nadsázce charakterizovat cestovatelské zájmy dalšího hosta mého pořadu "Na cestách". Pavlíně Springerové totiž sice učarovala vzdálená a exotická Bolívie, nicméně osada u Hradce Králové je pro ni neméně silným lákadlem. A proto plod dubu žalud z mého cestovatelského kufříku hned navodil téma života na osadě.

Před 3 týdny 30:57

Na „jasankách“ do světa. Truhláři z podhůří Orlických hor mají lyžařskou sezónu doslova po celý rok

Možná udiveně koukáte na kalendář, kam že to míří pořad “Na cestách” za zimními radovánkami, když do začátku léta máme pouhého půl měsíce. Jenomže v truhlárně na konci obce Dobré jen pár kilometrů od Dobrušky v podhůří Orlických hor mají dva řemeslníci Michal Martinek a Zdeněk Fryml dost práce s lyžemi i například expedičními saněmi skutečně po celý rok.

30. květen 2022 36:52

Vyšperkoval masky hokejových medailistů aneb se „zkrášlovačem“ Romanem Vítkem nejen do Finska

Určitě si mnozí z vás ještě teď připomínáte nadšenou atmosféru, která vypukla poté, co naše hokejová reprezentace vybojovala bronzové medaile na hokejovém Mistrovství světa ve Finsku. O to větší mám radost, že vám můžeme neobyčejně aktuálně - jen den po medailovém utkání s týmem USA v Tampere - v pořadu "Na cestách" přiblížit například detaily výstroje našich brankářů.

16. květen 2022 36:13

Farmaceut na cestách. Nejen do Afriky s vítězem soutěže Cestopis roku 2021 Stanislavem Havlíčkem

Stanislav Havlíček je dalším z vítězů soutěže o Cestopis roku, který je mým hostem v pořadu Na cestách. Lékárníka, který získal Cenu Hanzelky a Zikmunda za rok 2021, jsem potkal poprvé při vyhlášení už čtvrtého ročníku soutěže na zámku v Dobříši.

2. květen 2022 25:29

Z Vysočiny přes Český ráj až do Finska se spisovatelkou a překladatelkou Markétou Hejkalovou

Proč zrovna do Finska? Když připomenu, že vůbec jako první napsala biografii světoznámého finského autora, která je známá jako kniha s lakonickým názvem Fin Mika Waltari, pak je všechno jasnější. Markéta Hejkalová tím potěšila bezpočet milovníků díla finského autora, který u nás patří k nejoblíbenějším. A Finové pak knihu vydali také. Ale není to všechno.

18. duben 2022 32:57

Za Velikonocemi kolem světa aneb cesta až na Velikonoční ostrov a zpátky domů, do východních Čech

Velikonoční vydání pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" je tentokrát hodně netradiční. I když se vlastně vypravíme na několik míst ve světě právě za tradicemi.

4. duben 2022 31:56

Mikrofon, mikrofon a kamera a sem tam i přilba aneb Na cestách se zpravodajem Miroslavem Karasem

Jedna věta vystihuje v kostce skoro celou dráhu především televizního zpravodaje, který ale začínal s mikrofonem rozhlasovým a kterého si spojujete hlavně se dvěma zeměmi. Miroslav Karas a Polsko, později pak Rusko, ale těch zemí jsme s Mirkem při natáčení dalšího pokračování pořadu "Na cestách" mohli připomenout mnohem víc.

21. březen 2022 27:14

Na cestách s prvním profesorem hry na kytaru v Česku Štěpánem Rakem. Navštívil už 74 zemí světa

Stačí asi jen slyšet jméno Štěpán Rak a většina z vás si okamžitě vybaví charismatického muže s kytarou. Možná ale už méně lidí ví, že známý kytarista, skladatel a pedagog se stal i prvním naším vysokoškolským profesorem hry na kytaru.

7. březen 2022 27:21

960 kilometrů na kolech z Dolní Dobrouče do italského Rovereta aneb Partnerství psané historií

Z okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji do nejsevernějšího italského regionu Trentino, to je trasa, po které budeme tentokrát putovat v pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A nebude to obyčejný výlet. Jak vám potvrdí v rozhovoru Lenka Winklerová a David Jakubec, dva z účastníků cesty mezi partnerskými městy Dolní Dobrouč a Marco, dnes už častí města Rovereto, znamenalo to totiž pro šest nadšenců překonat na kole úctyhodných 960 kilometrů.

28. únor 2022 26:22

Cestami po horách i mořích s dobrodruhem a fotografem Oldřichem Šlegrem. Aktivní i přes handicap

První, co vás při poslechu dalšího vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem zaujme na osobnosti mého hosta u mikrofonu bude asi hlas. Přesněji barva, sytost a síla hlasu. A možná budete mít stejný pocit, jako jsem měl v prvním okamžiku já - slyším inspektora Kojaka nebo komisaře Moulina?