• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Kovap Náchod zvítězil v kategorii malá firma

Královéhradecký kraj ocenil společnosti přátelské k zaměstnávání osob 55+

03:42

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 04:59

Před 100 lety byla na Dobrošově v rámci Jiráskovy chaty otevřena rozhledna od architekta Jurkoviče

100 let od oficiálního otevření rozhledny na Dobrošově. Ta je součástí Jiráskovy chaty a z výšky patnácti metrů nabízí výhled na Orlické hory, Krkonoše, Náchodsko i přehradu Rozkoš. Na objednávku Klubu českých turistů ji navrhl architekt Dušan Jurkovič a na základní kámen přišel při zahájení stavby poklepat Jiří Stanislav Guth-Jarkovský.

Dnes 00:15

Záchranáři v Orlických horách upozorňují turisty na vhodné oblečení do mrazivého zimního počasí

Horská služba v Orlických horách se připravila na víkendový start zimní sezóny. Skiareál v Říčkách naplánoval otevření sjezdovek a k dispozici bude také část tratí na běžecké lyžování.

Včera 00:16

Prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů zahájili lesníci v pátek 1. prosince

Prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů začne v pátek 1. prosince v hájovně Marokánka u Krňovic. V pondělí 4. prosince se připojí i hájovna U Zeleného sloupku na Novém Hradci Králové. Na obou místech budou stromky k dispozici až do vyprodání zásob.

Včera 03:00

Po domluvě premiéra s lékaři by k odvolání jejich protestů mělo dojít po podepsání písemné dohody

Po včerejší schůzce lékařů s premiérem platí v nemocnicích Královéhradeckého kraje dál omezený režim. Návrat k plnému provozu začnou nemocnice řešit až po té, co navržená dohoda, která má lékařům zaručit lepší odměňování za práci navíc, bude stvrzena podpisy.

Včera 06:26

S nástupem chladného počasí se teoretické plány zimní údržby silnic v kraji proměňují ve skutečnost

Česko zasypal sníh a zatímco děti a lyžaři z toho mají radost, pro silničáře to znamená práci navíc. S technikou vyjíždí k údržbě silnic obvykle už v noci, aby cesty byly pro ranní provoz vyčištěné. Zda se to daří a zda připravený plán údržby obstojí ve srovnání s realitou, na to jsme se zeptali ředitele Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiřího Brandejse.

Před dvěma dny 03:11

6 supermarketů v krajském městě a v nákupním košíku 8 běžných potravin. Jaké jsou rozdíly v cenách?

Jeden vzorový nákup základních potravin - od pečiva přes ovoce a maso až po suroviny na pečení. A proti tomu šest různých supermarketů v Hradci Králové. Všechny nákupy ve stejný den, aby byly dodržené jednotné podmínky. Jak velké rozdíly se mohou na jednotlivých účtenkách objevit?

Před dvěma dny 01:31

Ze hřbitovního sadu ve Vrchlabí, o jehož obnovu se snaží Okrašlovací spolek, zmizely nové stromy

Z vrchlabského hřbitovního sadu zmizely nové stromy, keře i byliny. Sad byl už delší dobu ve špatném stavu a členové místního Okrašlovacího spolku ho proto začali obnovovat. Jenže někdo jim začal škodit. Kam vše zmizelo, zatím nikdo neví. V zemi zůstaly pouze díry.

Před dvěma dny 02:46

Vyznavači sjezdového lyžování se dočkali. Už tento pátek se v Krkonoších otevře první sjezdovka

Provozovatelé zimních středisek v Krkonoších zahajují lyžařskou sezónu. Přírodního sněhu postupně přibývá a protože se teploty na horách drží pod nulou, může se na sjezdovky přidávat i technický sníh. Kde se otevřou první sjezdovky? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před třemi dny 03:14

Nemocnice v Česku od prosince zčásti omezí provoz, někteří lékaři totiž odmítají sloužit přesčasy

V nemocnicích po celém česku odmítá řada lékařů sloužit přesčasy. Podle novely zákona, která platí platné od začátku října, by po dohodě se svým zaměstnavatelem mohli sloužit kromě běžné pracovní doby až 832 hodin navíc ročně. Doteď to byla polovina. Takové navýšení přesčasů ale lékaři odmítají. Hovořili jsme o tom s ředitelem Oblastní nemocnice Náchod Janem Machem.

Před třemi dny 03:04

Andělská křídla, nová dominanta Špindlerova Mlýna. Symbol zapojení do projektu Město bez kouře

Vedení Špindlerova Mlýna rozhodlo, že horské středisko bude Městem bez kouře. Tento krok návštěvníkům i obyvatelům připomínají symbolická Andělská křídla. Plastika, která je vyšší než dospělý člověk, má své místo nedaleko Bílého mostu přes Labe. Co všechno musí Špindlerův Mlýn splnit, aby mu Andělská křídla zůstala? To ví reportérka Kateřina Kohoutová.