Mixzóna
Epizoda 489. únor 2023

Poslechněte si podcast: Kouč amerických fotbalistů Prague Lions Zach Harrod o životě v Česku i fenoménu Super Bowlu

Před 21 lety se poprvé ocitnul Česku v rámci křesťanského programu. Teď tu koučuje největší tým amerického fotbalu Prague Lions a mluví plynulou češtinu. Zach Harrod v podcastu Mixzóna rozebírá blížící se Super Bowl, vysvětluje, proč je podle něj americký fotbal nejlepší sport na světě, i to, co ho pojí s lyžařskou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou. 

01:02:38

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 51Před 2 týdny 35:12

Dvacet let mezi elitou. Rychlobruslařka Martina Sáblíková o motivaci i své dlouhověkosti

Doma má neuvěřitelných 51 medailí, když počítáme jen vrcholné akce. Ke každé z nich má Martina Sáblíková aspoň drobnou vzpomínku. V podcastu Mixzóna rekapituluje svých dvacet let mezi elitou, vysvětluje, jak dokáže pořád zrychlovat, a proč si ji lékaři občas dobírají, že je blázen. 

Epizoda 50Před 2 týdny 42:48

Eva Vrabcová Nývltová a její výjimečná kariéra. Pět olympiád, rekordy i trable

Snila o jedné olympiádě, zvládla jich pět. A ve dvou různých sportech. Eva Vrabcová Nývltová nedávno ukončila kariéru a v podcastu Mixzóna vypráví o své životní cestě plné úspěchů i peripetií, rozdílech mezi lyžařským a atletickým prostředím, problematice nezdravého hubnutí či budoucnosti českých běžců.

Epizoda 4915. únor 2023 43:32

Kateřina Neumannová slaví 50. Ohlíží se za svou kariérou, úspěchy i působením při MS v Liberci

Jedna z nejvýraznějších postav českého sportu slaví životní jubileum. Kateřina Neumannová při něm v podcastu Mixzóna vzpomíná na svůj památný olympijský triumf v Turíně s gratulací od dcery, loučení s kariérou i působení v organizačním výboru libereckého světového šampionátu.

Epizoda 4620. leden 2023 38:21

Plavecká stálice Simona Kubová. Jak překonala krize a co jí žene vpřed?

Už osmnáct let sbírá úspěchy a je jednou z nejvýraznějších tváří českého plavání. Simona Kubová dál v bazénech plave časy na úrovni svých rekordů a v podcastu Mixzóna popisuje, jak se jí podařilo překonat krize, jak složité bylo získat při vrcholovém sportu doktorský titul i co ji baví na účetnictví.

Epizoda 4717. leden 2023 45:23

Svým stylem nemusí Loeb Dakar nikdy vyhrát, říká Prokop

Vyrovnal své i české maximum v kategorii aut, když na letošním ročníku Rallye Dakar dojel Martin Prokop na výtečném šestém místě. Jaký to byl ročník? Kolik toho jezdci naspí a proč pomohl v nesnázích Sébastienovi Loebovi? Také o tom v dalším díle podcastu Mixzóna poutavě vypráví.

Epizoda 4522. prosinec 2022 43:45

Podmol o Dakaru: Na start je potřeba 2,5 milionu korun

Ke konci roku patří silvestrovské oslavy, novoroční předsevzetí a desítky let také slavná Rallye Dakar. Její 45. ročník tentokrát v Saúdské Arábii startuje na Silvestra a pořadatelé slibují nejdrsnější vydání za poslední dlouhé roky. Mezi téměř čtyřicítkou Čechů bude podruhé na startu i motocyklista Libor Podmol, jinak úspěšný freestylový motokrosař. O čem při dlouhých etapách přemýšlí, proč tentokrát nebude mít mechanika a spát bude ve stanu a kolik taková účast stojí, prozrazuje v podcastu Mixzóna.

Epizoda 4420. prosinec 2022 58:58

Šermíř Alexander Choupenitch nejen o nelehkém roce po olympijském bronzu

Získal pro český šerm historickou olympijskou medaili, ale další rok byl pro Alexandra Choupenitche nelehkou zkouškou. Odešel od něj trenér, bojoval s následky covidu. V podcastu Mixzóna popisuje, jak náročné období zvládl, v čem ho zocelilo, ale třeba i to, proč je alergický na Piráty z Karibiku.

Epizoda 4316. prosinec 2022 42:28

Světově uznávaný lezec Adam Ondra o svých dalších výzvách i roli otce

Stal se otcem syna Huga, na mistrovství Evropy získal kompletní sadu medailí, v Moravském krasu i Macoše zvládl historické prvovýstupy, k tomu si zalezl na Pálavě se světoznámým norským spisovatelem Jo Nesbom. Výjimečný rok prožil lezec Adam Ondra, v hlavě má ale další velké plány. Nejen o nich mluvil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 426. prosinec 2022 36:08

Je mi z toho smutno, říká moderní pětibojař Jan Kuf. Jeho sport už nebude jako dřív

Když začínal s moderním pětibojem, zlákala ho k němu i láska ke koním, které jsou jeho nedílnou součástí. Jenže už jen dva roky. Medailista z evropských i světových šampionátů Jan Kuf patří k početné skupině, která nelibě nese zásadní změnu podoby tradičního olympijského sportu. Jenže názor závodníků nebrali funkcionáři v potaz.