Radioporadna
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Kostival lékařský užívejte na bolest kloubů opatrně. Platí důležitá pravidla, která musíte dodržovat

Dnešní radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové je o bylinách, které lidem pomáhají při bolestech kloubů. A zaměříme se především na kostival lékařský. Jak a kdy ho sbírat? Jak kostival zpracovávat a následně dávkovat jeho užívání? Na co si dát pozor.

17:59

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Dnes 15:29

Změna chování kočky je prvním signálem nějakého problému, říká fyzioterapeutka zvířat Stephanie Mach

Tématem radioporadny je fyzioterapie zvířat, protože naším hostem je fyzioterapeutka Stephanie Mach z Hradci Králové. Pro dnešek jsme zvolili ještě trošku užší téma a chceme se věnovat konkrétně kočkám. Tomu, jaké mohou mít pohybové potíže a jak se jim dá pomoci.

Dnes 03:31

Rozhodnutí a první, důležitý krok - studená sprcha

Máme pro vás seriál o otužování. Ale nebojte se, nikdo vás nebude nutit plavat v ledové řece, naše zdraví totiž mohou posílit i maličkosti. Poví nám o nich Václav Kural, který je instruktorem otužování podle takzvané WimHofovy metody.

Včera 15:40

Pojišťovny často „vaří žáby“. Kolikrát stačí jen otevřít pusu a povinné ručení můžete mít levnější

Ve studiu je s námi finanční poradce Radim Frolík. Dnešní téma zní povinné ručení. To je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu, které musí mít sjednané každý majitel vozidla. Takové pojištění vám bude hradit případné škody způsobené vámi třetím osobám, a to jak na zdraví, tak i na majetku.

Včera 03:25

Jaký je přínos otužování?

Máme pro vás seriál o otužování. Ale nebojte se, nikdo vás nebude nutit plavat v ledové řece, naše zdraví totiž mohou posílit i maličkosti. Poví nám o nich Václav Kural, který je instruktorem otužování podle takzvané WimHofovy metody.

Před pěti dny 16:51

Nejhorší je, když si žena řekne, že gynekologa nepotřebuje. Zhoubná onemocnění přibývají s věkem

O expertním ultrazvukovém vyšetření v gynekologii s důrazem na onkologická onemocnění dnes budeme mluvit. Pro koho je vyšetření vhodné, co může odhalit, kdo má na speciální vyšetření nárok a jak často by měli být po prokázání onkologického problému následné kontroly?

Před šesti dny 18:27

Orchidej je krásná, tajemná a nevyzpytatelná. Zahradník František Hlubocký poradí s jejím pěstováním

Také obdivujete za oknem bytů krásné orchideje a říkáte si, jak to ti druzí dělají, že jim tak krásně kvetou? Pro všechny, kteří mají rádi orchideje je dnešní radioporadna. Zjistíme, jak začít, jak přesazovat a zalévat, jaké druhy orchidejí existují. Pozvání přijal zahradník František Hlubocký.

Před týdnem 19:26

Za volantem rozhoduje tolerance a rozum. Vyplatí se nespěchat, radí dopravní expert Vít Jedlička

Zima je pro řidiče nejnáročnějším obdobím. Co tedy můžeme udělat pro to, abychom do cíle dojeli v pořádku nejen fyzicky, ale možná i psychicky? I o tom si povídáme s dopravním expertem Vítem Jedličkou.

Před týdnem 20:26

Umělá sladidla, mýty a fakta o jejich prospěšnosti. Sedavý způsob života vede k preferenci sladkého

Dnešní radioporadna je zaměřena na umělá sladidla. Jak vznikla, jak fungují, pro koho jsou vhodná, jaké jsou druhy sladidel? Rozebereme mýty a pokusíme se poradit, jak zahnat chuť na sladké nebo jí případně nepodléhat více, než je zdrávo.

Před týdnem 15:39

V zimě trpí pleť větší dehydratací než v létě. Potřebuje víc vody, radí kosmetička Vlasta Libotovská

Zkušená kosmetička Vlasta Libotovská je hostem radioporadny a Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně District V. v Havlíčkově ulici v Hradci Králové. Téma: péče o naši pleť v zimním období. Letošní zima je zvláštní, poměrně teplá, ale pak přituhne a přimrzne. Co to dělá s naší pletí?

Před týdnem 16:34

Vše o programu Nová zelená úsporám Light podrobně s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR

Hostem naší radioporadny je Ing. Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí České republiky. 9. ledna 2023 odstartoval dotační program Nová zelená úsporám Light. Řada lidí se už do programu přihlásila, ale mnoho zájemců má ještě otázky, týkající se možnosti získat tyto dotace.