Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Kostel sv. Anny na Tanaberku potřebuje opravu střechy, pomáhají peníze od dárců i výtěžek z benefic

Dobrovolníci shání peníze na opravu střechy kostela na Tanaberku na Domažlicku. Podporu získávají díky benefičním akcím, dárci mohou přispívat i na transparentní účet. Právě tam nedávno přistál jeden opravdu štědrý příspěvek.

03:01

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Před dvěma dny 03:00

Na trati mezi Kralovicemi a Rakovníkem začínají celoročně jezdit vlaky

S novým jízdním řádem se na trať mezi Kralovicemi a Rakovníkem vrátí vlaky. O víkendech tam budou jezdit čtyři páry spojů. Do budoucna by se cestující mohli svézt až k Mariánské Týnici.

Před dvěma dny 02:54

Studenti grafického designu prezentují svoje umění ve výlohách místních obchodů

Střední škola v Horažďovicích našla další způsob, jak propojit teorii s praxí. Její studenti grafického designu teď instalují vánočně laděné výlohy některých obchodů.

Před dvěma dny 02:52

Legendární motorový vůz 810, zvaný Orchestrion nebo Autobus se loučí

Se železnicí v Plzeňském kraji se loučí legendární motorový vůz 810 , lidově zvaný Orchestrion nebo Autobus. Na jednu z posledních jízd ho doprovodily děti ze základních škol Šťáhlavy a Nezvěstice, které pro spolucestující připravily i koncert.

Před třemi dny 02:58

Připomínáme si výročí úmrtí architekta Santiniho, na Plzeňsku díky němu vznikly ikonické stavby

Klášter v Plasích, v Kladrubech nebo kaple v Mladoticích na severním Plzeňsku. To je jen krátký výčet ze staveb, které na Plzeňsku navrhl Jan Blažej Santini-Aichel. Slavný barokní architekt zemřel před 300 lety.

Před čtyřmi dny 04:18

Tipy na víkend: adventní koncerty, betlémy v Přešticích, rozsvícení stromku na Borech

Tento víkend je plný adventních koncertů, speciálních vánočních prohlídek a výtvarných dílen. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před čtyřmi dny 03:29

Na Tachovsku opravují starý židovský hřbitov. Podařilo se vztyčit i původní bránu

V lesní porostu u obce Řebří nedaleko Svojšína na Tachovsku najdete starý židovský hřbitov. Ještě před před pár lety byste jej našli stěží.

Před pěti dny 02:56

Město otevřelo pro ty nejchladnější noci nouzové centrum pro lidi bez domova

O zimní nouzové centrum pro lidi bez domova v Plzni je v těchto dnech velký zájem. Město ho otevřelo kvůli silným mrazům, aby doplnilo kapacitu azylového domu svatého Františka. Na lehátkách v bývalé myčce v areálu DEPO2015 trávilo tři noci po sobě přes 50 lidí.

Před pěti dny 02:34

Už máte vybraný vánoční stromek? Ten pravý můžete najít i v Plzni u rybníka Košinář

Už víte, jaký budete mít letos vánoční stromek? Jeho pořízení můžete vyřídit kupříkladu u rybníka Košinář, kde jsou i letos k zakoupení stromečky z plzeňských městských lesů.

Před pěti dny 03:01

Další trik podvodníků. Přesvědčí vás, abyste všechny úspory vložili do bitcoinmatu, pak vás okradou

Policisté varují před podvodníky. Ti pod falešnou záminkou donutí po telefonu lidi odnést své úspory do bitcoinmatu a převést je na kryptoměnu.

Před pěti dny 02:28

V 13. a 26. základní škole v Plzni se chystají zásadní změny, žáci se dočkají nových učeben

Plzeň připravuje rozšíření dvou svých škol. V nových přístavbách a nástavbách v 13. a 26. základní škole vzniknou nové učebny, kabinety i sociální zařízení.