Dobré dopoledne
25. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Kost jako jediná v lidském těle se nehojí jizvou, ale sama sebou. Lékař ji umí nahradit 3D výtiskem

Lékařům Fakultní nemocnice Brno se podařila unikátní operace. Nahradili poraněnou hlezenní kost titanovým implantátem vytištěný na 3D tiskárně. Jako první už kolem roku 2001 prodloužili mladíkovi zhruba o čtyři centimetry končetinu.

19:36

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Včera 18:00

Jedinečné kruhové kluziště, nová výzdoba i betlémské putování – Vánoce v Jihlavě budou plné zážitků

Jihlava k Vánocům je velká oslava vánočních svátků, která začíná první adventní neděli 3. prosince. A nabídne řadu akcí od vánočně nasvícených ulic města, přes koncerty a divadla, kruhové kluziště na náměstí až po vánoční putování.

Před dvěma dny 19:11

Jako když krásná žena řekne muži své ano, říká o vydání sbírky básní spisovatelka Michaela Vaščíková

Letos na jaře vydala knihu Lvice v erbu krále. Středověká romance je plná krásných dam, odvážných mužů a dobrodružství jak na bitevním, tak i na milostném poli. Po osmi měsících vychází Michaele Vaščíkové kniha druhá. Střípky času jsou sbírkou básní.

Před pěti dny 22:25

Nová pohádková knížka Příběhy z hvězdárny vezme děti za vesmírným dobrodružstvím

V Radioservisu vychází nová kniha Vladislava Slezáka Příběhy z hvězdárny. Dramaturg Českého rozhlasu, popularizátor astronomie a také provozovatel středočeské Hvězdárny Žebrák na ní spolupracoval s ilustrátorkou Hanou Vavřínová.

Před šesti dny 20:31

Získat licenci masážního terapeuta ve Spojených státech je mnohem náročnější než v Česku

Získat licenci maséra v České republice znamená absolvovat kurz čítající několik desítek hodin. Pro stejnou profesi v Americe musíte jít regulérně do školy.

Před týdnem 21:22

Za oponu českého showbyznysu nechá čtenářům nahlédnout kniha frontmana metalové skupiny Lady Kate

Česká symfonicky metalová hudební skupinu Lady Kate vznikla v roce 2007. V současném složení s bubeníkem Ondřejem Plešounem Němcem, zpěvačkou Anetou Anett Noskovou a baskytaristou Standou Stanley Habichem vystupuje šest let.

Před týdnem 22:49

Jak prožívají štěstí lidé ve světě? Pátrali po tom Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík

Zkoušeli jste někdy hledat štěstí? Jak moc je to trnitá cesta a kde jsou lidé šťastnější? Je to třeba v Bhútánu, v Izraeli, na Islandu, v Arménii, Norsku nebo Číně? Psycholožka Kristýna Tronečková a marketingový konzultanta Matouš Hurtík se společně vydali na několik zajímavých inspirativních cest a vydali o tom knihu s názvem Naše cesty za štěstím.

Před týdnem 20:14

Najednou volal bratranec, že jede do Vídně, říká o sametové revoluci Rakušanka s českými kořeny

Narodila se ve Vídni, ale její babička byla z Moravy, ze Slavičína u Luhačovic. Před sametovou revolucí byla jejich rodina rozdělená. Část žila v Československu a část v Rakousku. Rok 1989 změnil rodině Rakušanky s českými kořeny Michaely Jany Löffové život.

Před 2 týdny 20:36

Senioři v projektu Ježíškova vnoučata si nejčastěji přejí něco dobrého na zub nebo teplé ponožky

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají v čase Vánoc nezřídka i nová přátelství. Projekt Českého rozhlasu mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce a vracím důvod těšit se na další den.

Před 2 týdny 15:12

Pacienty v novoměstské nemocnici ošetřuje několikanásobný mistr světa

Kdo může říct, že se o něj stará několikanásobný mistr světa? Třeba pacienti chirurgického oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě.

Před 2 týdny 16:14

Třebíč se vrátí do 70. let, retro diskotéku tam chystají na konec listopadu

Máte rádi retro a chtěli byste se zase vrátit do doby, kdy vám bylo 18? Na konci listopadu to v Třebíči bude možné. A diskotékou Znovu ve věku to rozhodně nekončí.