Konopný podcast
NejnovějšíEpizoda 40Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Umělá inteligence a pěstování konopí

Zdroj: https://www.pestovat.cz/cs/blog/umela-inteligence-a-pestovani-konopi-n64   Ať se nám to líbí, nebo ne, umělá inteligence (AI) se rychle dostává do všech možných odvětví lidského konání. Spousty z nás už ji používají, aniž by si to vůbec uvědomovaly. AI se můžete obávat, odmítat ji, nebo ji naopak přijmout a naučit využívat ve svůj prospěch. Patřím spíš k té druhé skupině, a proto se zamýšlím nad tím, jak může AI pomoci pěstitelům a šlechtitelům konopí. Jak může AI pomoci pěstitelům konopí? Bude AI vhodná jen pro velké pěstitele, nebo pomůže i domácím hobbíkům? Vyplatí se kombinovat AI a robotiku při pěstování konopí? Jak lze AI využít při šlechtění nových odrůd? A co na to říká samotná umělá inteligence? To vše a ještě něco navíc se dozvíte ve 40. epizodě konopného podcastu.

30:03

Konopný podcast

Vydává: Josef Krejčík aka Mr. José

Web

Epizoda 39Před 2 týdny 38:51

Cannabis F1 hybrids – interview with F1 Seed Tech COO Maikel de Bresser

www.mrjose.eu There is a lots of condusions around F1 hybrids in cannabis comunity. Listen to molecular biologist and Chief executive officer of F1 Seed Tech Maikel de Bresser and get all necessary informations on F1 hybrids. What advatages they bring to growers. How are they produced. Some specifics of F1 hybrids grow. Future of cannabis growing. And lot more informations in this episode of Cannabis podcast.   Links: https://www.f1seedtech.com/ https://www.royalqueenseeds.com www.mrjose.eu www.pestovat.cz  

Epizoda 39Před 2 týdny 44:08

F1 hybridní odrůdy – rozhovor s molekulárním biologem Maikelem de Bresserem

Článek k této epizodě na www.pestovat.cz Hybridní odrůdy generace F1 jsou v konopné komunitě zahaleny spoustou nejasností. V jiných pěstitelských oborech jsou ale zcela běžné. O tom, jaké jsou jejich přínosy, jestli skrývají nějaká rizika, jak vznikají a co je čeká v budoucnu jsem si povídal s provozním ředitelem F1 Seed Tech Maikelem de Bressererm. Maikel vystudoval molekulární biologii a v minulosti pracoval pro významné společnosti jako Bayer CropScience nebo BASF. Společnost F1 Seed Tech založil majitel známé semenné banky Royal Queen Seeds a jejím cílem je vyvíjet odolné a výnosné F1 hybridy automatických odrůd. Přestože se v konopném odvětví dá najít pár odrůd pyšnících se označením F1, žádná doposud nebyla z řad automatických odrůd, které si získávají stále více příznivců. Maikel de Bresser v našem interview prozradil hodně o tom, jak F1 hybridy vznikají, a v čem tkví jejich největší výhody. Poslechněte si tuto mimořádně zajímavou epizodu Konopného podcastu a dozvíte se mimo jiné: V čem jsou největší výhody F1 hybridních odrůd konopí. Jaká jsou specifika pěstování F1 hybridních odrůd konopí. Jak se takové odrůdy šlechtí a kolik to zabere času. Co znamenají výrazy jako inbrední linie, inbrední deprese a heterózní efekt. Jaká se dá očekávat budoucnost v oblasti pěstovávání konopí. Poslechněte si celou epizodu a dozvíte se mnohem víc. Odkazy Royal Queen Seeds F1 Seed Tech F1 hybridní odrůdy    

Epizoda 382. květen 2023 31:58

Rozhovor s konopnou doktorkou MUDr. Janou Budařovou

https://www.pestovat.cz/cs/blog/rozhovor-s-konopnou-doktorkou-mudr-janou-budarovou-n62 MUDr. Jana Budařová je konopná a psychedelická doktorka, která poskytuje poradenství v oblasti samoléčby konopím. Na toto téma často přednáší na různých seminářích věnovaných léčebnému potenciálu konopné rostliny. Jana je zastánkyně úplné legalizace konopí. V této epizodě konopného podcastu jsme se bavili o jejích zkušenostech s konopnou léčbou, užíváním konopní, lékařském využití psychedelik a dalších tématech spojených s alternativní léčbou. Jaká forma užívání konopí je vhodná pro terapeutické použití? Co si myslí o nadužívání konopí? Jaké má konopná doktorka praktické zkušenosti s léčbou konopím? Může konopí pomoci psychiatrickým pacientům? Existují nějaké kontraindikace užívání konopí? Vše se dozvíte v 38. epizodě Konopného podcastu.

Epizoda 3725. duben 2023 29:40

Rozhovor s šéfredaktorem magazínu Konopí Lukášem Hurtem

https://www.pestovat.cz/cs/blog/rozhovor-s-sefredaktorem-magazinu-konopi-n61 Lukáš Hurt je šéfredaktorem a vydavatelem magazínu Konopí, překladatelem, konopným aktivistou se zaměřením na léčebné využití a lidská práva spojená zejména s užíváním a pěstováním konopí. Lukáš má výborný přehled o aktuální situaci a vývoji konopné legislativy v různých částech světa. Do Konopného podcastu jsem si ho pozval proto, abychom si popovídali o tom, co čeká v nejbližší době konopí jako bylinku a Konopí jako magazín. Je tištěný časopis vhodnou formou jak vzdělávat mladou generaci? Má se magazín Konopí obávat trestního stíhání jako magazín Legalizace? Jak si stojí ČR v přístupu ke konopí ve srovnání se zbytkem světa? Čeká nás v brzké době legalizace konopí? Budeme kopírovat Německo nebo půjdeme vlastní cestou?

Epizoda 3620. duben 2023 20:26

Proč je číslo 420 spojováno s konopím

https://www.pestovat.cz/cs/blog/proc-je-cislo-420-spojovano-s-konopim-n60 Proč je číslo 420 spojováno s konopím a proč se stal 20. duben mezinárodním dnem konopí? Může za to Hitler, Bob Marley, Bob Dylan nebo parta týpků ze střední školy v USA nebo mimozemšťané? Teorií je hned několik a já vám je v této epizodě odvyprávím všechny.

Epizoda 3510. duben 2023 28:44

Spannabis 2. díl – zajímavosti z veletrhu

Každý rok na něj přijdou desítky tisíc lidí, což ho řadí k největším akcím tohoto druhu na světě. A také rozhodně stojí za návštěvu, ať už v oblasti konopí podnikáte nebo jste jen zvědaví. Upřímně řečeno, je čím dál obtížnější najít něco zcela unikátního. Vaporizační tužky, cartridge, papírky, filtry, osvětlení, ventilátory – to jsou věci, které se na jednotlivých výstavách stále opakují. Přesto jsem vybral pár věcí, které by vás snad mohly zajímat.   Článek s odkazy: https://www.pestovat.cz/cs/blog/spannabis-2-dil-zajimavosti-z-veletrhu-n59  

Epizoda 347. duben 2023 28:03

Spannabis 1. díl – konopné kluby

Začátkem března se konal v Barceloně tradiční veletrh Spannabis. Byl to jeho 19. ročník a já jsem si ho nemohl nechat ujít. Kromě Spannabisu mě zajímaly i Konopné social kluby. Nakonec jsem si našel čas jen na jeden, ale zase jsem měl skvělou příležitost si popovídat s jeho provozovatelem. O čem, to se dozvíte v této epizodě konopného podcastu. Článek s odkazy  

Epizoda 3330. březen 2023 23:57

Rozhovor s výrobcem organických hnojiv Guanokalong

Článek k podcastu na www.pestovat.cz Vítejte u další epizody Konopného podcastu, tentokrát pro vás mám další zajímavý rozhovor, a to s Egbertem van Megellenem majitelem společnosti Femeg, která na trh dodává organická hnojiva a substráty pod značkou Guanokalong. Tento rozhovor jsme udělali už v srpnu 2022 v německém Düsseldorfu na výstavě Cannafair. V podcastu se dozvíte: Co je to guáno. Kde se guáno bere. Co obsahuje a jaké jsou jeho výhody. Jestli se dají se organická hnojiva použít pro pěstování léčebného konopí. Musí se guáno před použitím nějak upravovat?

Epizoda 3330. březen 2023 18:27

Guanokalong – interview with Egbert van Megellen (English)

Original uncut version of interview with Egbert van Megellen about organic b fertilizers. He is selling bat guano and plant-based fertilizers since 2002 under Guanokalong brand. We have made this interview during Cannafair trade show in Düsseldorf in August 2022. What is the guano? Where it comes from? What does it contain and what are its benefits? Are organic fertilizers suitable for pharmaceutical grade cannabis? Is it necessary to process bat guano before its use? Answer on all these questions and many more you will hear in an interview.

Epizoda 3215. březen 2023 01:03:38

Pěstírna léčebného konopí – Lagom Pharmatech

Komerční pěstování a prodej konopí je pro mnoho pěstitelů vysněným povoláním. Většině z nich se ale toho snu nikdy nepodaří dosáhnout. Existují ale i případy, kdy se sny stanou skutečností. Společnost Lagom Pharmatech s. r. o. je držitelem licencí pro pěstování, zpracování a distribuci léčebného konopí a velmi perspektivní firmou s cílem zásobovat vysoce kvalitním konopím český a německý trh. Jejich produkčními halami mě provedl master grower, který je živým důkazem, že sny se skutečně mohou naplnit. Společně s obchodním ředitelem společnosti  mě seznámili s pěstebními i zpracovatelskými postupy, a také mi vysvětlili, jak obtížné bylo získat všechny potřebné licence. O tom, kolik úsilí a peněz si doposud celý projekt vyžádal se dozvíte v 32. epizodě Konopného podcastu. V podcastu se dozvíte: Jak obtížné je získat licenci pro pěstování, zpracování a distribuci léčebného konopí. Jaká je produkční kapacita perspektivního českého producenta konopí. O pěstebních postupech a technologiích pěstování. Jak složité je prodat vyprodukované konopí a jeho deriváty. Kolik času zabere vyladění komerční pěstírny a docílení stabilní produkce. V rozhovoru se prolíná diskuze o zákonech, ekonomice provozu, licenčním řízení a ryze praktických aspektech pěstování. Dozvíte se jaké používají v Lagom Pharmatech osvětlení, hnojiva a pěstební systém, jak řeší udržení klimatických podmínek, a také jaké mají očekávání od trhu s léčebným i rekreačním konopím v Německu i České republice. Poslechněte si tento exkluzivní rozhovor přímo zde na stránkách nebo v oblíbených podcastových aplikacích.