Konektor podcast
24. červen 2021

Poslechněte si podcast: Konektor nekonzistentního charakteru je tady. Držte si zuby, nehty i sukně. Tančit se bude v lese, tanečnice budou burleskní, hudba bude po(c)hodová. No a dobré rady se od nás dočká i Vladimír Mišík….

13:29

Konektor podcast

Vydává: Konektor music

Hudebně/zábavný, publicistický podcast. Dva mediální matadoři Petr Meškán (ČRo, ČT nebo vydavatelství EMI) a Ondřej Hellebrant (Rock Rádio nebo Rádio Faktor) pravidelně glosují dění nejen na české hudební scéně.

Web

Sezóna 2Epizoda 111Před pěti dny 32:11

Konektor podcast #111 otevřeme sklenkou vína s Milky Chance, splujeme LABe, navštívíme Ghost Town a připomenem si Michaela Hutchence s kapelou INXS, kterým se pověnujeme podrobněji…

Milky Chance nám připíjejí na zdraví, po Vltavě a Dunaji přichází LABe, slovenskou muziku tentokrát zastoupí Rakovicki se skvělým singlem Ghost Town a podrobněji se budeme věnovat kapele INXS. Však vy se dozvíte proč…

Sezóna 2Epizoda 110Před týdnem 29:51

Konektor podcast #110 zavoní punčem a švédskými kuličkami. Představíme si Fever Ray, koledy zahrajou Petr Stypka s Ewou Farnou i Voxel. Zazní Vypsaná Fixa, INEKAFE a otřeme se i o Slavíka…

Aktuální Konektor navodí náladu takřka adventní.  Koledy nám zahraje David Stypka s Ewou Farnou, naladíme se na vánoční pohádku a představíme vám miminko, který kouří, jak sádrovej ježek. Taky si popovídáme o švédský kapele Fever Ray (znáte seriál Vikingové?) a lehce nakousneme Slavíka. Do krku.

Sezóna 2Epizoda 109Před 2 týdny 23:41

Konektor podcast #109 Prsa, prsa prsa! Ale hlavně Future Islands, Backstreet Boys (no jo), Everything but The Girl, Pink, Rokenrolová síň slávy i Karel Havlíček (no jo podruhý).

A budou koledy! Už je na čase. Kromě nich si taky posvítíme na Madonnina prsa a Havličkův Twitter, ale hlavně budou muziky. Zazní epesní věc od Future Islands, pustíme si Everything But the Girl, novou Pink, rozeberem, jak moc slizcí jsou BSB a pokecáme o rokenrolový síni slávy.

Sezóna 2Epizoda 108Před 3 týdny 23:22

Konektor podcast #108 nabídne dva hudební filmy a s nimi spojené PSH, Alberta Romanuttiho a Jana Foukala. Zazní Glen Hansard, 7krát3, Prago Union i pár nekrologů. Ale plakat se nebude.

PSH se vydali do Nekonečna, Albert Romanutti a Jan Foukal vyšli z bytu, ve kterým natočili film i desku. 7krát3 desku vydává taky. Glen zavolal Markétě a v aktuálním Konektor podcastu se dozvíte, jak by se jmenovali Prago Union, kdyby byli z Budějovic.

Sezóna 2Epizoda 10727. říjen 2022 24:36

Konektor podcast #107 nabídne skvělou muziku od Young Fathers, Orbital feat. Sleaford Mods nebo Druhé Trávy s náčelníkem Siuxů. Exkluzivně máme nový singl od 7krát3 YoYo. A to není alles.

Dostali jsem od 7krát3 nový singl, který je ke slyšení jen v rádiu a u nás. Máme hodně skvělé britské muziky. Tylor Swift vydala desku a zbořila tím snad všechny rekordy. Robbie Williams se spojil s elektronickými Australany. A je toho mnohem víc.

20. říjen 2022 22:26

Konektor podcast #106 - Bruce Springsteen a jeho super milý cover, Dunaj a jejich nová deska, Royksöpp přijedou a mají novinky, Selah Sue taky a Thom Artway jakbysmet. A pozor Queen našli song.

The Boss bude mít desku plnou coverů a první singl je krásná píseň původně od Commodores. Royksöpp mají koncepční audiovizuální projekt. Thom Artway zpívá česky a Dunaj mají novou desku se skvělými producenty. Tradičně je toho v podcastu mnohem víc. 

Sezóna 1Epizoda 10513. říjen 2022 29:53

Konektor podcast #105 pustí novou hudbu od Jany Kirschner, představí čerstvou píseň Vladivojny, pohovoří o R.E.M, o Iggy Popovi a Leonardu Cohenovi. O Kabátech ne.

V aktuálním vydání si poslechneme novou Janu Kirschner a dozvíme se, kdo ji miloval. Zazní novej singl Vladivojny i to, k čemu by se dal přirovnat. Zjistíme, že jsme staří, prozradíme, co mají společného Soul Asylum a Česká republika, porovnáme Iggyho Popa a Leonarda Cohena a na Kabáty se zase nedostane.

Sezóna 1Epizoda 1046. říjen 2022 28:55

Konektor podcast #104 nabídne zajímavý mix žánrů i pár coverů. Patrice předělal Beach Boys, Death South dorazí do Prahy, Epydemye má naskládáno, Snoop Dog to dává na misionáře a Coolio už to nedává.

V aktuálním vydání rozeberem příběh jednoho songu dirty neo folkové kapely Death South, která míří do Prahy. Pustíme si povedenej cover písně, kterou jistě znáte. Taky si pustíme nepovedenej remix jiný písně, kterou taky jistě znáte,  ale většinou máme hodně povedený věci třeba od kapely Epydemye, Snoop Doga a Gangsta´s paradise prostě pustit musíme.

Sezóna 1Epizoda 10329. září 2022 34:08

Konektor podcast #103 bude exotický. Obongjayar, Nwigwe, Meky, Smashing Pumpkins, Sam Fender, Marie Kieslowski, Anna K., to je skvadra co? A jak jim to hraje…

Na černý kontinent nás v aktuálním vydání Konektor podcastu zavedou Obongjayar a Tobe Nwigwe a schválně, víte, jak zní anglické slovo “sugar” s nigerijským přízvukem? Některým se i líce při poslechu zardí. Narovná to nový singl od Smashing Pumpkins, poslechnem si nový projekt Marie Kieslowski, pustíme remix Sama Fendera a o lásce zapěje Anna K. A to samo sebou není  vše.

Sezóna 1Epizoda 10222. září 2022 37:25

Konektor podcast #102 bude plný čerstvý muziky od Calvina Harrise a jeho hostů, zazní AnnenMay Kantereit, NANO, Zuzana Mikulcová, ale i Hootie and The Blowfish, Björk a mnoho dalšího.

Zažíváme přechod z léta do zimy a to si zaslouží i hudební switch. Stočíme se lehce do country, představíme novou desku Calvina Harrise, která je plná skvělých hostů, poslechnem si českou kapelu NANO, a již po několikáté dojde na německé AnnenMay Kantereit, protože zní prostě skvěle. Probereme novou Björk i zpěvačku z Harare, která udělala cover od Pixies. Lehce propereme bulvárek a to není zdaleka všechno. To je jasný.