Zprávy ČRo Olomouc
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Konec dotací pro lepší životní podmínky skotu. Mnozí zemědělci rozhodnutí ministerstva kritizují

Mnozí zemědělci z Česka kritizují zrušení dotací pro zlepšení životních podmínek skotu, neboli welfare. Škrty oznámilo ministerstvo zemědělství v srpnu. Podle resortu přinesou do státního rozpočtu meziroční úsporu 310 milionů korun. Farmáři už ale s penězi počítali ve svých rozpočtech. Někteří proto budou snižovat stavy dobytka.

02:17

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 02:05

Mora zvládla přetahovanou s Energií. Zápas nahoru dolů se šťastným koncem pro nás, těšilo Navrátila

Hokejisté Olomouce vybojovali druhé extraligové vítězství díky vydařenému závěru zápasu. Karlovy Vary porazili 4:3.

Včera 06:42

Domácí mistrovství Evropy chci vyhrát, hlásí baseballista Schneider. Kdy bude národní tým na Hané?

Možná si ještě pamatujete baseballovou horečku, kterou vyvolala historická účast české reprezentace na Světovém poháru v Japonsku letos v březnu. Další pokračování chtějí napsat čeští baseballisté na domácím mistrovství Evropy.

Před dvěma dny 00:37

Vedení přerovského Muzea Komenského nechá opravit depozitáře na Horním náměstí

V Přerově začíná rekonstrukce historického domu číslo 35 na Horním náměstí. Budovu z 15. století využívá tamní Muzeum Komenského jako depozitář a badatelnu.

Před dvěma dny 02:04

Univerzita Palackého otevřela nové inovační centrum Envelopa Hub, stálo 222 milionů korun

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) ve čtvrtek otevřela centrum moderních technologií s názvem Envelopa Hub. Její prostory poslouží k těsnější spolupráci mezi institucemi a firmami, k rychlejšímu uvádění výsledků výzkumu do praxe i k popularizaci vědy.

Před třemi dny 01:56

Při explozi rodinného domu v Otinovsi na Prostějovsku zemřel jeden člověk

Při explozi rodinného domu v Otinovsi na Prostějovsku ve čtvrtek krátce po poledni zemřel jeden člověk. Objekt patří firmě obchodující se zábavní pyrotechnikou.

Před třemi dny 02:14

V odlehlejších lokalitách Olomouckého kraje začnou fungovat výdejny potravinové pomoci

Zástupci Federace potravinových bank chtějí v Česku zprovoznit sto padesát nových výdejen potravinové pomoci. Zájem o ni se prý razantně zvyšuje. V Olomouckém kraji vznikne takových výdejen deset, jedna z nich už pilotně začíná fungovat v Moravském Berouně na Olomoucku.

Před třemi dny 02:10

Co se stalo, je mi strašně líto, říká starostka Města Libavá. Jak její rezignaci vnímají místní?

Nezávislá starostka Města Libavá na Olomoucku Štěpánka Tichá rezignuje k 30. září na svoji funkci. Zklidnit tak prý chce atmosféru v obci. Tu rozjitřila její obžaloba ze zpronevěry 400 tisíc korun z obecních peněz. Dopustit se jí podle policie měla nejen starostka, ale taky její dvě podřízené, účetní a pokladní.

Před čtyřmi dny 02:07

V Prostějově otevřeli zrekonstruovaný domov pro seniory v Nerudově ulici. Co opravy komplikovalo?

Po čtyřech letech oprav zástupci Olomouckého kraje slavnostně otevřeli zrekonstruovaný domov seniorů v Prostějově. Dělníci opravovali pokoje za plného provozu, personál i klienti se museli přizpůsobit jednotlivým stavebním etapám.

Před čtyřmi dny 02:12

Amazon v Kojetíně zahájilo ostrý provoz. Do konce roku by mělo zaměstnávat až dva tisíce lidí

Distribuční centrum internetového prodejce Amazon oficiálně zahájilo svůj provoz v nové hale v Kojetíně na Přerovsku. Ve zkušebním režimu fungovalo tři měsíce. Aktuálně firma v Kojetíně zaměstnává 1500 lidí z celé Moravy a nábor pracovníků ještě neukončila.

Před čtyřmi dny 01:59

Opravy hrobky rodiny Brděkových finišují. Město symbolicky splácí dluh, říká primátor Žbánek

Místo posledního odpočinku mecenášů českých spolků a škol v Olomouci, rodiny Brděkových se dočkalo po více než sto letech rekonstrukce. Dělníci dokončují na hřbitově na Nových Sadech opravu jejich hrobky v novorománském stylu, která je od roku 2013 kulturní památkou. Investici za téměř dva a půl milionu korun platí město.