Alex a host
26. září 2023

Poslechněte si podcast: Kompromis je zlo. To slovo vymažte, vede k frustraci, říká profesionální vyjednavač Radim Pařík

„Profesionál musí mít vypínač, kterým vypne své ego,“ říká mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. „Ego je velice nebezpečná věc ve vyjednávání. Musíme ho nechat za dveřmi. Do vyjednávání vstupujeme vždy pozitivně. Čím jste příjemnější, tím je větší šance na úspěch. Lidi opravdu posloucháme, nic nezlehčujeme. Nehádáme se. Neexistuje nic jako konstruktivní diskuse. Vyjednávání je dialog.“

31:35

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před dvěma dny 28:53

Nazpívat písničky z pohádek byl můj sen. Na Štědrý den ještě nadělíme videoklip, říká David Deyl

Zpěvák a skladatel David Deyl se letos rozhodl vzdát hold českým pohádkovým písničkám. Ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu nahrál album Kouzelné melodie s podtitulem Písničky z českých pohádek. Posluchači se tak můžou těšit na české klasiky v novém orchestrálním podání.

Před šesti dny 27:44

Když se někde vraždí, tak má svět křičet, říká spisovatelka Eva Erbenová. Sama přežila holocaust

Spisovatelka a ošetřovatelka, která přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti, žije trvale v Izraeli. Teď v 93 letech opět zakusila válku, kvůli které se vrátila do Česka.

Před šesti dny 27:13

Hynek Bočan: Hláška „Máchale, spadlo ti to“ ve scénáři nebyla. Při natáčení ji vymyslel Petr Nárožný

Svatební cesta do Jiljí, Záhada hlavolamu, Zdivočelá země nebo pohádka S čerty nejsou žerty. Jen krátký výčet děl, kterými nejen českou kinematografii obohatil scenárista a režisér Hynek Bočan.

Před týdnem 27:52

Advokát Tomáš Sokol: Ne každý dokáže u fotografií z pitvy svačit jako já

Často zastupuje mediálně ostře sledované osoby, přednáší na vysoké škole, u fotek z pitvy svačí a doma má zakázáno dívat se na kriminálky.

Před týdnem 26:36

Josef Melen: Dětství a s ním hit Né, pětku né jsem uzavřel v roce 2012. Přišel čas na novou desku

V roce 1984, kdy nazpíval hit Né, pětku né, mu bylo deset let. „Ta písnička se vysílá v podstatě celých 40 let, znají ji maturanti, ale i školáci.“ Josef Melen po letech připravil novou desku.

Před týdnem 26:43

Jana Švandová: StarDance vás ovlivní na celý život. To je vzpomínka, která se nevymaže

Jana Švandová má na kontě stovky rolí, ať už v divadle, filmu či seriálu. Natáčela i v zahraničí a je označována za jednu z našich nejkrásnějších hereček. Původně přitom chtěla být archeoložkou.

Před týdnem 27:16

Petr Arenberger: Kapavka se ze zákona hlásit musí, ale HIV jen se souhlasem pacienta

Prospěje naší kůži odpočinek od sluníčka přes zimu? A jak jsme na tom s výskytem pohlavních chorob, o kterých se v posledních letech skoro nemluví?

Před 2 týdny 27:40

Lidé rozpoznají starožitnosti intuitivně. Cenné věci už dnes u popelnic neleží, říká Simona Šustková

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků a v oboru už pracuje třicet let. „Umělecké věci jsem měla ráda odjakživa. A i když už mi pod rukama prošlo spoustu věcí, tak dodnes pociťuju radost, když objevím něco hezkého, co jsme třeba ještě neměli,“ říká v pořadu Alex a host.

Před 2 týdny 22:58

Arnošt Goldflam: Jsem spokojen, když nepřichází katastrofa. Nejsem typ šťastného člověka

Ve svých 76 letech stále hraje v divadle, režíruje, vyučuje a píše knihy i dramatizace. Říká o sobě, že je pozitivně naladěný pesimista a typický je pro něj bílý plnovous a kulaté brýle.

Před 2 týdny 26:44

Baví mě rozhodit lidi z komfortní zóny, ale jako Phoebe to neumím, směje se Stanislava Jachnická

Znáte ji především z dabingu. Jejím hlasem promlouvá například ztřeštěná Phoebe z kultovního seriálu Přátelé. V počátcích dabování si ale na svůj hlas musela napřed zvyknout.