Kompot
1. září 2022

Poslechněte si podcast: Není primetime jako primetime. V Americe měli Přátele, u nás ve čtvrtek běžela Ordinace

Čtvrtek je malý pátek – tímto heslem se řídili v devadesátých letech tvůrci televizního programu. Právě tehdy totiž běžely ty nejsledovanější seriály jako Fresh Prince, Cosby Show, Přátelé, Show Jerryho Seinfelda, Will a Grace nebo později také Office, Community či Parks and Recreation. Který americký seriál je považován za ten úplně nejlepší?

45:47

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před týdnem 45:40

Internet je nemocný. „Zdeformovaly tě plastiky, ne roztroušená skleróza,“ píšou lidé slavné herečce

Těžké a chronické nemoci se bohužel nevyhýbají nikomu. Známí lidé se navíc často musí bát nejen špatné diagnózy, ale také zlých reakcí masové veřejnosti. Své o tom ví například herečka Christina Applegate, která před rokem a půl oznámila, že trpí roztroušenou sklerózou. Poslechněte si nový díl podcastu Kompot.

Před 2 týdny 43:32

Stojím za dvě dvaadvacetileté. Shakira i Miley Cyrus nazpívaly diss tracky o exmanželech

Pětačtyřicetiletá zpěvačka Shakira vydala novou píseň Out of Your League. V ní si vyřizuje účty se svým bývalým manželem fotbalistou Gerardem Piquém. Vyšlo totiž najevo, že ji podváděl. Také Miley Cyrus uveřejnila novou skladbu, jejíž text je údajně namířený proti Liamu Hemsworthovi, se kterým se rozvedla v roce 2019.

Před 3 týdny 45:02

Z knihy prince Harryho: Deset let jsem věřil, že matka nezemřela a vrátí se pro mě

Právě vychází kniha pamětí prince Harryho, kterou pojmenoval lakonicky Spare, neboli Náhradník. Osmatřicetiletý Brit žijící ve Spojených státech v ní pro někoho až příliš otevřeně píše o vztazích s bratrem a následníkem britského trůnu Williamem, ale také o smrti své matky, princezny Diany. Dlouho prý věřil, že její nehoda byla jen zástěrka, aby mohla začít nový život.

2. leden 2023 43:47

Feministický film o Barbie a Ryan Gosling jako Ken. Jaké další bizáry přinese rok 2023?

Někdy ani nevíme, že něco chceme – třeba vidět Margot Robbie v bikinách jako oživlou Barbie a Ryana Goslinga s odbarvenými vlasy v roli jejího přítele Kena. Uznávaná režisérka Greta Gerwig uvede očekávaný i obávaný hraný film Barbie letos v létě. Přežijeme tuto premiéru a na co dalšího se v roce 2023 můžeme těšit? Pusťte si nový Kompot!

28. prosinec 2022 47:12

Jako Britney nebo Amy. Seriál I Hate Suzie Too ukazuje temnou stránku ženského úspěchu

„Nejvíc stresující pořad.“ „Televizní ekvivalent panické ataky.“ Takové jsou recenze druhé řady I Hate Suzie, temného komediálního seriálu, který o letošních Vánocích „potěšil“ fanoušky třemi epizodami. Ty se konají právě o svátcích. Pusťte si speciální díl podcastu Kompot o seriálech, které Vánoce (ani Chanuku) nepřikrášlují.

14. prosinec 2022 46:04

Kate Winslet vypadá podle bulváru staře. Proč by ale měla usilovat o vzhled dvacítky?

Kate Winslet se nepotřebuje líbit všem. Internetová misogynie ji inspirovala k natáčení bez make-upu a s vlasy v obyčejném culíku. Co si o svém vzhledu vyslechla sedmačtyřicetiletá britská herečka? Další Brit spolu se svou americkou manželkou zbořil Netflix – dokumentární série Harry & Meghan se sice těší zájmu diváků, ale nemá dobré recenze. Pusťte si nový díl podcastu Kompot.

6. prosinec 2022 40:54

Jsme chudí. A tak koukáme o Vánocích na hotely v Pretty Woman nebo Krásné pokojské

Romantický příběh o prostituce a jejím klientovi, kteří spolu bydlí v luxusním apartmá – film Pretty Woman je zdánlivě nepochopitelně už několik dekád českou vánoční klasikou. Není ale jediným snímkem z hotelového prostředí, který o svátcích rádi sledujeme. Poslechněte si tentokrát velmi osobní podcast Kompot o filmech, které vám zaručeně zpříjemní nadcházející Vánoce nebo Chanuku.

30. listopad 2022 42:22

Nesnáším cancel culture! Helena Bonham Carter hájí Johnnyho Deppa i J.K. Rowling

Helena Bonham Carter se stala první prezidentkou Londýnské knihovny. Před ní tuto pozici zastávalo třináct mužů. Britská herečka se v rozhovoru pro deník The Times zastala spisovatelky J.K. Rowling, která je kritizovaná za transfobické komentáře. Zároveň vyjádřila podporu i herci Johnnymu Deppovi a odmítla cancel culture. Poslechněte si víc v podcastu Kompot.

16. listopad 2022 41:38

Případ dělohy Jennifer Aniston. Proč jsme tak zlí na ženy, co nemohou mít děti?

Herečka Jennifer Aniston po desetiletích veřejných spekulací otevřeně promluvila o tom, jak se snažila stát se matkou. Nezdařilo se a obrovský mediální zájem o její dělohu pro ni znamenal velký stres. Proč jsme tak zlí na ženy, co nemohou mít děti? Pusťte si Kompot také o nedávném udílení cen Český slavík nebo o tom, jak vznikla skupina One Direction.

8. listopad 2022 46:40

Pátá série Koruny se blíží. Příběh královské rodiny je soap opera, říká historička Johana Kłusek

Pátá série seriálu Koruna se na Netflixu objeví ve středu 9. listopadu. Tentokrát se můžeme těšit na třaskavé události první poloviny devadesátých let. S historičkou Johanou Kłusek jsme se podívali na nejdůležitější momenty předchozích čtyř řad. Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot.