Brambora s vejcem
1. březen 2023

Poslechněte si podcast: Komiksový autor a režisér Vojtěch Mašek: Kdybych byl psem, tak hladkosrstým

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali scenáristovi, režisérovi a komiksovému autorovi Vojtěchu Maškovi. Mimo jiné zjišťovali, co by dělal, kdyby se jednoho rána probudil jako pes a jakým druhem tohoto sympatického zvířete by v takovém případě rád byl. Režisér snímku Arvéd by prý upřednostnil stát se psem hladkosrstým a jezevčíkovitým.

15:51

Brambora s vejcem

Vydává: Český rozhlas

Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií včetně těch top provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

Web

Před dvěma dny 17:37

Hudební publicista Viktor Palák: Jednou jsem se poblinkal ve vlaku z okýnka

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát Viktor Palák – hudební a filmový publicista a člověk, který se pohybuje v kultuře jako (živá) ryba ve vodě. Viktor dorazil na rozhovůrek do studia dokonce osobně a hned na úvod se popsal ve třech slovech následovně: „Nejsem Pavel Kučera.“

Před týdnem 14:47

Umělec Ondřej Brody: Nejmódnější je chodit nahatej

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl umělec Ondřej Brody. Ten nám v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, jak poznáme dobré a kvalitní umění a taky jestli se dá uměním živit. Došla řeč i na to, kdy a za jakých okolností použil dítě místo štětce.

Před 2 týdny 19:23

Herečka Tereza Dočkalová: Ráda bych o sobě tvrdila, že jsem tiramisu

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Tereze Dočkalové, kterou můžete (ale spíš asi ne) znát třeba z osvětového seriálu ČT o finanční gramotnosti Bankovkovi. I proto jsme se Terezy ptali, jakou by nám dala finanční radu do života. K životu milionáře vám její rada asi nepomůže, ale nějakou tu korunku vám možná ušetří. Možná.

26. říjen 2023 19:22

Grafický designer Bohdan Heblík: Jednou se mi zdálo, že jsem měl na nohou obrovské kremrole

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali grafickému designérovi Bohdanovi Heblíkovi. Odborník na filmové plakáty, který je nejen tvoří, ale dokonce o nich i napsal knihu, nám v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak poznáme kvalitní grafický design a že se mu jednou zdálo, že chodil po ulici a měl na nohou obrovské kremrole.

20. říjen 2023 20:41

Herec Viktor Kuzník: V kšiltovce nevypadám vůbec dobře

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Viktor Kuzník, který je čerstvým držitelem ceny Thálie pro mladé herce do 33 let. Nemohli jsme se ho tedy nezeptat, na jaké významné místo si tuto trofej vystavil. Jeho odpovědí jsme ale byli trochu překvapeni, protože polička v obýváku to nebyla.

12. říjen 2023 18:02

Hudební publicista Pavel Kučera: Masáky dělám na másle s kmínem

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl novinář, hudební kritik a moderátor Pavel Kučera. Zajímalo nás, zda si myslí, že je užitečnější kšiltovka, nebo sluneční brýle a taky jsme sondovali, co je podle Pavla Kučery nejmenší problém současnosti.

5. říjen 2023 19:36

Natálie Schejbalová aka Tali: Nesnáším slovo hnědka

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byla tentokrát Natálie Schejbalová, která se pod přezdívkou Tali věnuje slam poetry a je majitelkou poměrně úspěšného instagramového účtu Tady_tali. Co si Natálie myslí o houbě reishi, jak smrdí její synovec a jak vypadá její ranní rituál? To všechno se v aktuálním díle Brambory s vejcem doslechnete.

21. září 2023 16:43

Producent NobodyListen: Tmavě modrou nemám rád, je taková falešná černá

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali hudebnímu producentovi Jakubovi Strachovi, který je ale známý spíš pod přezdívkou NobodyListen. Protože Jakub se kromě hudby docela pohybuje taky ve světě módy, vyptávali jsme se ho mimo jiné na to, jaký módní kousek by si teď měl pořídit Aleš a jaká barva se mu nelíbí.

14. září 2023 17:37

Herečka Štěpánka Fingerhutová: Mám ráda houby lišky a připravuju z nich topinky

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali herečce Štěpánce Fingerhutové. Ta hrála třeba v seriálech Devadesátky nebo Táta v nesnázích. Zajímalo nás samozřejmě, jak by se popsala ve třech slovech a taky zda by chtěla být kámen, nůžky, nebo papír.

31. srpen 2023 21:02

Herečka Anita Krausová: Mám teď hladové období

Hostem rubriky Brambora s vejcem byla herečka a moderátorka Radia Wave Anita Krausová. Té jsme se mimo jiné ptali na to, co si ráda dává k obědu. Anita se zasnila a svěřila se, že má momentálně hladové období, takže by pořád jedla. Oběd je tedy pro ni momentálně stejně důležitý jako snídaně a večeře. „Mám strašně ráda masíčko s bramborem,“ nechala nás nahlédnout pod pokličku svých chutí žena, která má ráda taky sníh a hory.