Epizoda 7218. březen 2022

Poslechněte si podcast: Komentář: Začlenění uprchlíků bude drahé. Všechno ostatní ale vyjde dráž

Komentář Martina Čabana: Vláda nemusí ani v krizové situaci opouštět svůj étos konsolidace veřejných financí. Musí mu ale rychle dát jiný obsah.

07:19

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 224Včera 14:07

Na dálku se dá řešit až třetina zdravotních problémů. Telemedicína jede

Článek Evy Moniové. Nástup léčení na dálku urychlila paradoxně nemoc – covid. Zatím mu sice chybí právní ukotvení, ale konzultace zdravotních problémů po telefonu nebo online jsou na vzestupu. Některé pojišťovny je nabízejí jako benefit zdarma.

Epizoda 225Včera 05:09

Komentář: Sport je na dně. Bez peněz, bez dětí a s katastrofální pověstí

Komentář Václava Dolejšího. Fialova vláda nemá příliš silnou motivaci posílat sportu peníze. Zvlášť když neví, komu dát dřív – kvůli zdražování teď chtějí kompenzace všichni.

Epizoda 224Před dvěma dny 08:10

Luxus a zvratky. Film Trojúhelník smutku je zběsilá plavba nejen pro zvané

Recenze Víta Schmarce. Švédský režisér a scenárista Ruben Östlund potvrzuje pozici přední celebrity nezávislého filmu snímkem, který byl zkonstruovaný tak, aby se o něm mluvilo.

Epizoda 223Před dvěma dny 05:42

Energetická revoluce: Domácnosti i firmy se stanou dodavateli energií

Článek Karolíny Štukové. Energetická krize rozbíhá trh s tzv. energetickou flexibilitou. Firmy hledají způsob, jak vydělat za poskytnutí vlastní energie. Jen za záložní zdroj může jít o miliony ročně. V budoucnu se budou moci přidat i domácnosti.

Epizoda 221Před dvěma dny 05:44

Co dělají cyklisté, když musí při TdF na záchod? Časy se mění, láteří Sagan

Článek Petra Pravdy: Profesionální jezdci závodící na Tour de France stráví denně dlouhé hodiny na kole. Není proto překvapením, že si musejí taky někdy „odskočit“. Jenže občas je to děs.

Epizoda 222Před dvěma dny 11:02

Země EU prodávaly zlaté pasy bohatým Rusům. Díky nim unikají sankcím

Analýza Kateřiny Mahdalové. Válka na Ukrajině vrhla ostré světlo na jachty, tryskáče a sídla nejbohatších Rusů po celém světě, ale je tu ještě jedno luxusní zboží, po kterém je vysoká poptávka: cestovní pasy. Třeba maltský je možné získat i teď.

Epizoda 222Před třemi dny 07:04

Snímek Slovo ve Varech omílal prázdné repliky. Český film potřebuje budíček

Recenze Víta Schmarce. Jen v málokteré oblasti je bezzubost české kinematografie tak patrná jako v případě filmů, v nichž se potkávají komorní příběhy s velkými dějinami. V Karlových Varech byl uveden film Slovo.

Epizoda 218Před třemi dny 09:20

„Krize postihne střední třídu.“ Kdo je ale střední třída?

Článek Eduarda Klímy: Střední třída, vyšší třída, dělnická třída. Pojmy, které se nyní objevují téměř denně v souvislosti se snahou popsat, koho současná krize a zdražování nejvíce postihne. Co se však za těmito objemnými kategoriemi skrývá?

Epizoda 219Před třemi dny 05:34

Komentář: Imunita, pomsta, nebo láska? Co žene miliardáře Babiše

Komentář Václava Dolejšího: Že je pomstychtivost docela silný motor, který vás může vyvézt až na Hrad, už víme od Miloše Zemana.

Epizoda 220Před čtyřmi dny 08:54

Brazilské varování pro USA. Zákazu potratových pilulek využijí pašeráci drog

Článek Tomáše Trněného: Jako odstrašující případ pro Spojené státy, stále ještě zaskočené rozhodnutím Nejvyššího soudu o omezení přístupu k potratům, může sloužit Brazílie. V jihoamerické zemi totiž bují prodej potratových pilulek na černém trhu.