Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 422Před týdnem

Poslechněte si podcast: Komentář: Putinova totální válka

Komentář Teodora Marjanoviče. Nyní je pravděpodobnější, že válka opravdu změní svět do základů. Příměří nebo kompromis se zdají být nadlouho vyloučeny. Někdo bude muset na Ukrajině zvítězit.

05:20

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 458Dnes 08:13

Měsíc chaosu. Trussová vyděsila trhy a opozice letí k výšinám

Článek Terezy Ulrychové: První týdny Liz Trussové ve funkci se nesly ve znamení krize. Nejenže premiérka musela provést Británii smutkem po odchodu královny Alžběty II., ale zejména bojuje se špatnou ekonomickou situací. A zatím jí to moc nejde.

Epizoda 457Dnes 06:19

Ze škol jsou úřady práce. Ředitelé musí vyřizovat žádosti o podporu

Článek Josefa Mačího: Praha a Jihočeský kraj chtějí pomoct svým občanům, kteří se dostali do tíživé finanční situace. Místo úřadu si ale vybraly ředitele, aby žádosti přebrali a zpracovali.

Epizoda 449Včera 11:51

Investice do solárů se vrací rychleji. Je ale třeba nepodcenit kondici střechy

Článek Sofie Krýžové. Proti dopadům zdražování elektřiny se dá pojistit. Investice do fotovoltaické elektrárny se nyní může vrátit i za méně než sedm let. Je ale třeba dávat pozor už při výběru instalační firmy, následně také na padající střešní tašky.

Epizoda 456Před dvěma dny 13:55

Nikdo nás neosloví, tuší v SPD. Kdo jsou jejich noví zastupitelé v Praze?

Článek Vojtěcha Gavriněva: Reprezentovali SNK-ED, TOP 09, ČSSD, STAN i Trikoloru. Teď vytvoří nejmenší zastupitelský klub na pražském magistrátu v barvách SPD.

Epizoda 453Před dvěma dny 14:09

Pod čarou: Ty nejchytřejší počítače nám možná rostou v květináči

Newsletter Matouše Hrdiny: V současném globálním dění není jednoduché najít něco, z čeho by šlo čerpat naději a optimismus. Mně se to občas daří díky nekonečnému přílivu objevů a vynálezů, který snadno vyvrací oblíbené řeči o tom, že vše podstatné již bylo objeveno.

Epizoda 455Před dvěma dny 10:19

České firmy nabírají cizince. Lákají je na život levnější než na Západě

Článek Ivy Špačkové: České firmy bojují o kvalifikované zaměstnance. Proti západním zemím mají jednu konkurenční výhodu – žije se u nás levněji. Řada společností se právě na tento faktor bude snažit cizince nalákat.

Epizoda 454Před dvěma dny 07:17

Babiše u soudu potápí svědek, od kterého to nečekal

Článek Vojtěcha Blažka: Co přinesly první dva týdny procesu s Andrejem Babišem? Třeba svědeckou výpověď, že věděl o záměru čerpat na vybudování farmy Čapí hnízdo 50 milionů určených pro malé a střední firmy.

Epizoda 452Před třemi dny 12:27

Putin neztrácí lidi jen na frontě. Vymírání Ruska ho děsí desítky let

Analýza Lukáše Marka: Rusko ztrácí občany i mimo válku na Ukrajině - ve svém vlastním boji s populačním úbytkem. Ten svádí už od 90. let a do zvýšení porodnosti i snížení úmrtnosti značně investovalo. Válka může demografickou krizi prohloubit.

Epizoda 451Před třemi dny 10:51

Hotely a luxusní byty na prodej. Jak se žije v Karlových Varech bez Rusů

Článek Vojtěcha Gavriněva: Rusové se houfně zbavují bytů v Karlových Varech, poslední tečkou pro ně byla válka na Ukrajině. Podle realitního makléře nemovitosti skupují takřka výhradně Češi.

Epizoda 450Před čtyřmi dny 07:12

Reportáž z hranic: Jak se odhalují migranti a co se s nimi pak děje

Reportáž Tomáše Svobody: Stovky policistů od půlnoci hlídají hranice se Slovenskem. Reportér Seznam Zpráv od půlnoci sledoval, jak vypadají kontroly. Jednoho z převaděčů zastavila až policejní střelba.