Epizoda 120. leden 2022

Poslechněte si podcast: Komentář: Na omikron už názor dávno máte. Teď je nejlepší čas jej změnit

Komentář Pavla Kasíka, vedoucího rubriky Tech na Seznam Zprávách: Mám pro vás nepříjemnou zprávu. Je velmi pravděpodobné, že svůj názor na variantu omikron budete muset minimálně poopravit, ne-li dokonce od základu změnit.

11:18

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 201Včera 07:28

Stahuje se Kaczyński ze scény? Jen cvičí své „delfíny“, píše se v Polsku

Článek Filipa Harzera. Jarosław Kaczyński v týdnu jen tak mimochodem oznámil, že končí ve funkci vicepremiéra. Nejvlivnější polský politik ale zatím neodchází, nemá totiž jasného nástupce a chce si udržet moc i po volbách 2023.

Epizoda 196Včera 08:22

Ambasáda v USA chátrá. Státu hrozí stavitelský debakl za stamiliony

Článek Terezy Šídlové. Ministerstvo zahraničí má v cizině rozjeté projekty rekonstrukcí ambasád celkově za miliardu korun. Všechny ale provázejí průtahy a tím i prodražování.

Epizoda 201Včera 06:49

Jak se naučit dobře vyjednávat? Zajděte si nejdřív na pizzu

Komentář Miloše Čermáka. Základem úspěchu je dohodnout se na tom, jak velký koláč si budeme dělit.

Epizoda 199Před dvěma dny 12:53

Pod čarou: Psychické potíže nejsou móda ani obdivuhodná zajímavost

Newsletter Matouše Hrdiny: Z duševních poruch a nemocí už naštěstí spadla velká část stigmat a jsou stále častějším předmětem veřejné debaty. To je jistě správné. Spolu s tím se ale z mentálního zdraví stal v mnoha ohledech dobře zpeněžitelný artikl a módní trend. Dnešní Pod čarou je tedy o tom, proč by psychické problémy neměly být příležitostí k výdělku ani inspirativním rysem osobnosti.

Epizoda 200Před dvěma dny 12:13

Čtyři měsíce války. Ani jedna strana nemá sílu na průlom, říká analytik

Článek Terezy Ulrychové. Miliony uprchlíků i vybraných financí. Válka na Ukrajině trvá již čtyři měsíce a její konec je v nedohlednu. Podle analytika Vojtěcha Bahenského však zatím nejde o patovou situaci a dění na frontě se bude stále vyvíjet.

Epizoda 198Před čtyřmi dny 02:51

Glosa: Evropo, máš tam epidemii! Ale my máme jiné starosti

Glosa Veroniky Lehovcové Suché: Doba není úplně veselá a poslední, co chceme slyšet, jsou řeči o covidu. Ale kdo je připraven…

Epizoda 196Před čtyřmi dny 07:28

Nový český plán: jaderná elektrárna do každého kraje

Analýza Václava Dolejšího. Sériově vyráběné malé jaderné reaktory se mají postupně jako zdroj energie dostat do většiny regionů Česka. Nahradí výpadek způsobený odstavováním uhelných elektráren a umožní odstřihnutí od ruského plynu.

Epizoda 195Před pěti dny 08:46

Zakaría Nemrah. Za mužem z kauzy Hlubuček se zjevují „staří“ kmotři

Článek Terezy Šídlové. Kauza Dozimetr se politicky dotýká především hnutí STAN. Zakaría Nemrah, jedna z ústřední postav organizované skupiny, která podle policie ovlivňovala veřejné zakázky v Praze, ale „vystřídal“ hned několik politické partají.

Epizoda 194Před šesti dny 09:34

Fiktivní bydliště a opatrovník. Co nesedí u nesvéprávného vůdce skupiny

Článek Jiřího Pšeničky a Vojtěcha Blažka. O nesvéprávnosti Michala Redla rozhodoval opakovaně plzeňský osud, ačkoliv podnikatel celý život bydlí ve Zlíně. Předsedkyně soudu uvedla, že o přesun do Zlína neúspěšně usilovali v roce 2018.

Epizoda 192Před šesti dny 08:26

„Nenechali jste nás v tom.“ Kde skončily peníze Čechů na pomoc po tornádu

Článek Tomáše Svobody: Lidem zasaženým tornádem poslaly peníze statisíce dárců i stát. Seznam Zprávy zjišťovaly, kde peníze našly své uplatnění. Rok od ničivé bouře se obce na jihu Moravy ještě stále vzpamatovávají z následků.