Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 2193. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Komentář: Imunita, pomsta, nebo láska? Co žene miliardáře Babiše

Komentář Václava Dolejšího: Že je pomstychtivost docela silný motor, který vás může vyvézt až na Hrad, už víme od Miloše Zemana.

05:49

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 585Dnes 08:04

90 korun za pohotovost je málo, říkají lékaři. „Absolutní nesmysl,“ zní od pacientů

Článek Magdaleny Kulasové. Dříve je lidé platili u lékaře, v lékárně i nemocnici. Dnes už se ale regulační poplatek vybírá jen na pohotovosti. Současných 90 korun nicméně podle České lékařské komory neplní svou funkci, proto uvažují o navýšení.

Epizoda 584Dnes 09:24

Kolébka civilizace přední obětí špinavého světa. Bez vody, zahalená v písku

Článek Natálie Sousy. Pátá nejnáchylnější země světa na změnu klimatu, přesto mimo zájem světa. V Iráku se prohlubuje krize způsobená nedostatkem vody a stále větším suchem. Situaci z terénu popisuje pro Seznam Zprávy humanitární pracovník.

Epizoda 583Včera 12:11

Pod čarou: Padělky už nejsou tabu. Luxusní značky si za to mohou samy.

Newsletter Matouše Hrdiny: Koupili byste si záměrně padělanou kabelku od luxusní značky? Pokud se vám tahle představa příčí, nejspíš vás dnešní Pod čarou nepotěší. Bude totiž o tom, proč trh s padělky stále roste a proč už falešná móda není zdaleka takové tabu.

Epizoda 582Před dvěma dny 17:52

Jak bratři z ODS přišli k obecním bytům: 7 jinak a přece stejně

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Přinášíme příběhy sedmi domů, které patřily městu, ale po privatizaci skončily v rodinném porfoliu předsedy brněnské ODS a náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Před dvěma dny 10:45

Příbuzní předsedy ODS v Brně získali městské byty za miliony

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Reportéři Seznam Zpráv prozkoumali a popsali případy téměř desítky městských nemovitostí, které přímo anebo přes prostředníky doputovaly rodině náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Před dvěma dny 10:34

Budoucnost peněz? Naopak, miliardové bankroty posílají kryptoměny ke dnu

Analýza Lukáše Voženílka. Hodnota digitálních měn rapidně klesá. Trh postihlo několik bankrotů významných hráčů. Důvěra v odvětví kryptoměn je významně narušená. Kaskáda krachů má navíc pokračovat a celá krize zdaleka nedosáhla finálních rozměrů.

Epizoda 582Před dvěma dny 08:59

Středulovi v kampani radí Haškův lobbista

Článek Ondřeje Koutníka a Lukáše Valáška. Seznam Zprávy zjistily, že prezidentskému uchazeči Josefu Středulovi radí lobbista Jan Slánský, spojovaný s některými kauzami bývalého hejtmana Haška. Odborový předák kampaň konzultuje i se spojencem expremiéra Sobotky.

Epizoda 581Před třemi dny 05:35

Komentář: Ukrajinská válka už má vítěze. Tureckého sultána

Komentář Pavla Novotného. Mocenský cynik s nezdolnou touhou po moci by měl Moskvě poděkovat. Protože to byla právě její invaze, která ho vrátila na globální výsluní.

Epizoda 580Před třemi dny 07:35

Policie jde po bydlení, které získali příbuzní primátorky Brna. Stíhá 2 ženy

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Rozsáhlé vyšetřování manipulací s městským majetkem v Brně se dostalo do blízkosti brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS).

Epizoda 579Před třemi dny 09:35

Vše pro válku. Ruská ekonomika přechází na vojenský režim

Analýza Tomáše Perglera. Kreml čím dál více přizpůsobuje ruské hospodářství potřebám války na Ukrajině. Je to marné úsilí, nebo si přerozdělováním výdajů zajistí pevnější podporu obyvatelstva?