Kolo na kolo
24. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Před Dakarem 2023: Úspěchy bere pilot, vina se hází na navigátora!

Když se daří, veškerou slávu bere pilot. Když se nedaří, veškerou vinu bere navigátor! A když to nejde shodit na navigátora, může za to auto! Nejen o tom, ale o mnohém dalším jsem měl možnost popovídat si s posádkou týmu ORLEN Benzina Martinem Prokopem a Viktorech Chytkou před jejich odjezdem na Dakar 2023 během oficiální tiskové konference tituálrního partnera. JSem si jist, že rozhovor potěší nejen každého fanouška obou jezdců a týmu, ale každého obdivovatele motorsportu, a nabídne neotřelé pohledy na to, jak probíhá příprava na Dakar a jaké jsou s tím spojené emoce. Celý rozhovor exkluzivně pouze v podcastu Kolo na Kolo.

30:53

Kolo na kolo

Vydává: Tom Richtr F1 a hosté

Podcast Kolo na Kolo! Komentátor formule 1 Tomáš Richtr se svými kolegy a hosty o všem důležitém, co se ve světě F1 právě děje. Speciálním pořadem je "InstaPokec" po skončení velké ceny F1

Web

Před šesti dny 07:05

Extra kolo: Dvě zaměstnání Micka Schumachera a Haas potřetí ve stejné řece

Schumacher měl strach, jestli ve formuli 1 vydrží. Teď má dvě zaměstnání. Kolik stojí šampionát F1? Můžeme se dočkat návratu značky Ford? Haas potřetí ve stejné řece. A na co se těšit příští týden? Vašek Štapánek o všem podstatném a důležitém v novém pravidelném týdeníku EXTRA KOLO!

Před 2 týdny 01:19:16

Se ženami o ženách ve formuli 1

Kdo kvalifikovanější by se měl vyjadřovat na téma "ženy ve vrocholovém motorsportu" než právě ony? V nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo jsme přivítali zkušené a rychlé závodnice Gabrielu Jílkovou a Michaelu Dorčíkovou. Byla z toho hodně poutavá, otevřená a také velmi inspirativní debata. Obsah: 00:00 - Intro a představení 03:33 - Co říkáte na sérii iniciativ 'Žen do F1' 07:03 - Jsou speciální šampionáty pro ženy jejich separováním? 16:13 - Rovnost příležitostí mezi muži a ženami - Míša 19:48 - Rovnost příležitostí mezi muži a ženami - Gábi 22:00 - Kdybychom měli tu moc, co udělat jinak? 26:20 - Jak odhalit talent a jak jej podpořit 32:13 - Puberta jako jeden velký filtr 38:39 - Udělaly by Míša nebo Gábi něco jinak ve svých kariérách? 43:59 - Jiří Košta o předsudcích v motorsportu 48:03 - Tomáš Richtr v koncích - být někým vlivným, co byste mi poradili? 50:17 - Naražíte nebo naráželi jste na problémy související ryze s tím, že jste ženy? (Míša) 55:31 - Naražíte nebo naráželi jste na problémy související ryze s tím, že jste ženy? (Gábi) 58:35 - Rozdíly ve fyzické výbavě žen a mužů. Překážka, nebo předsudek? 1:02:48 - Kým bys měl být, abys ovlinil to, že už se nebude tvrdit, jak ženy nemají takové příležitosti jako muži 1:12:03 - Tomáš Richtr o zjištění, že během běžných pracovních pohovorů manažeři smýšlí o mužích a ženách jinak 1:14:00 - Na závěr poselství malým holkám a mladým děvčatům Poslední věta má být: "Mějte se krásně!" :-D

Před 3 týdny 44:19

Bizarní překážky na cestě k 11. týmu F1

Protichůdné zájmy toho, zda mít ve formule 1 více týmů, zní jako neuvěřitelná báchorka. Ale je to opravdu tak! Pojďte s námi nahlédnout do tajů problematiky mít ve formuli 1 více než 10 týmů. Co to znamená pro nové uchazeče Cadillac či Porsche. A pojďme si povyprávět příběhy řady týmů, které si na snaze vstoupit do formule 1 (a uspět v ní) vylámaly zuby!

27. prosinec 2022 07:31

Když F1 závodila na konci prosince či na Nový rok

Byly časy, kdy formule 1 závodila na přelomu roku. Existují velké ceny, které se jely 28. či 29. prosince, nebo také 1. ledna. Objektivně to byla spíše výjimka: mohou za to 'pouze' velké ceny Argentiny a Jižní Afriky. Ale i když se pro rok 2023 plánuje 24 velkých cen, neexistuje šance, aby to překonalo co do počtu dní rekordní sezonu 1968, ačkoli se někdo snaží tvrdit opak! Přiblížíme také, jak rostl počet velkých cen v roce. A hlavně se budeme všichni společně těšit na další zážitky formule 1! Jedna vášeň = společný zážitek!

24. prosinec 2022 51:24

Nezapomenutelné historky sezony 2022 formule 1

Vtipné, kontroverzní, bizarní, pozoruhodné... ty nejzajímavější příběhy uplynulé sezony formule 1 ročníku 2022, které se staly nesmrtelnými, a budou s ní už navždy spjaty. Přejeme hezký poslech během těšení se na novou sezonu 2023!

16. prosinec 2022 48:18

Šachy se šéfy týmů F1: Kdo zvládnul nejlepší tah?

Pouze čtyři týmy z deseti budou mít šéfa, který je na své pozici déle než od letošního roku. V bezprecedentní rošádě týmových manažerů došlo k řetězci změn, které se dají přirovnat k personálnímu zemětřesení. V nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo rozebíráme nejen důvody a okolnosti takových pohybů, ale také to, kdo z nevídané migrace bude těžit nejvíc a kdo možná naopak nejméně.

3. prosinec 2022 01:12:42

Letošní top události F1, které předurčily osud věcí příštích

Stovky bez nadsázky poutavých příběhů nabídla sezona formule 1 roku 2022. Ale my vybrali těch osm nejsilnějších, nejvýznamnějších, nejzajímavějších nebo nejdůležitějších - záleží na tom, jak to berete vy! Vybrané události nejsou jen těmi, které už vždy budou charakterizovat sezonu 2022, ale nastartovaly vývoj věcí příštích. Jakým směrem? Samozřejmě nevíme, ale zkoušíme alespoň odhadnout! Užijte poslech formulových komentátorů Tomáše Richtra, Pavla Fabryho a Jiřího Košty.

1. prosinec 2022 39:33

Prokletí Ferrari: Co mělo za Schumachera, a nemělo to před tím ani potom?

Tým formule 1 Ferrari hledá už pátého šéfa za poslední dekádu. A fanoušci stále čekají na úspěch nejvyšší: titul mistra světa. Je ale čerstvě odcházející šéf týmu Mattia Binotto překážkou, nebo jen dalším z řady, kdo si vylámal zuby na problémech, které jsou větší a starší než on? Čím to, že Ferrari umělo být úspěšné v době Michaela Schumachera? A proč to nebylo před tím, ani potom?

21. listopad 2022 47:40

InstaPokec z Abú Dhabi: Jaké šance mají týmy do budoucna a proč nová sezona začína už dnes

Jak Sergio Pérez prohrál - s pomocí kolegy Maxe Verstappena - boj o stříbrnou medaili. Nabízíme ohlédnutí za poslední velkou cenou sezony, a hodnotíme šance jednotlivých týmů do budoucna. A vysvětlujeme, proč je pro nás dění ve formuli 1 trvalé a že nová sezona začal už dnes!