• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
2. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Podpultovky: Kolik rukou máš, tolikrát jsi člověkem

Dnes jsme našem dílu přivítali dalšího hosta, instagramera a taky HRistu Davida aka Kaadella. Se kterým jsme si povídali o tom, jaké to je nabírat nebo naopak propouštět lidi ze zaměstnání. Zjistili jsme například, že při pohovoru je důležité se koukat lidem nejen do očí, ale také na to, kolik rukou mají. A popovídali jsme si o tom, že na Grinderu mohou být lidé opravdu zlí.

47:05

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před pěti dny 49:24

Od Mumulandu po George Michala ft. Petr Kotvald

Dnes se k nám přidal zpěvák Petr Kotvald. A jak to tak bývá, Pavel se nejvíce zajímal o Petrovi designové brýle. Iveta se svěřila se svým „traumatem“, že v žádné verzi písně Holky z naší školky není jmenovaná Iveta. Ačkoliv Majdalenka a Apolenka tam jsou (a to jsou podle ní hodně méně známá jména). Petr Kotvald také zavzpomínal, jaké to bylo žít na vysokoškolské koleji v dobách největší slávy a jak se poprvé setkal s Hanou Zagorovu. Rozebrali jsme také, proč byl George Michael skvělý zpěvák a došlo samozřejmě i na Mumuland. Pokud vám to není mumu fuk, tak si poslechněte dnešní.

Před týdnem 45:16

Jaké by to bylo být gigolem ft. Kaadell

Dnes k nám opět zavítal náš rezidentní host David aka Kaadell. A jak to tak bývá, opět jsme sklouzli k lechtivým tématům. Probrali jsme, jaké by to asi bylo být gigolem a „správnou“ metriku mužských proporcí. David se opět svěřil se svojí oblíbenou historkou z lesa, která jak všichni doufají bude mít jednou i filmové zpracování.

Před 2 týdny 35:48

Podpultovky: Koho z Rychlých šípů máme nejraději?

Dnes jsme si k nám pozvali naše kamarády Kláru a Máru, kteří připravují festival nezávislého komiksu Frame Prague Comics Art Festival (Framefestival.cz). A povídali jsme si samozřejmě nejvíce o komiksu. Probrali jsme nejen ten nezávislý, ale i ten komerční. Iveta se zamyslela nad sexuální tenzí ve Čtyřlístku, Pavel zavzpomínal na oblíbeného Spidermana a probrali jsme i klub Rychlých šípů a zhodnotili jsme, kdo byl z kluků nejsympatičtější. Nakonec jsme zabrousili do hypotetické války lidstva Android vs. Apple.

Před 3 týdny 32:25

Podpultovky: O otravách jídlem, faraonově "pomstě" a nebezpečí řáholeckého salátů

V dnešním díle Pavel s Ivetou rozeberou téma lehce nepříjemné, ale důležité. Otravu z jídla, kterou Pavel v poslední době často trpí. Je řáholecký salát bezpečný? Proč se faraonova “pomsta” nevyhne žádnému Čechovi cestujícímu na blízký východ? Iveta se nám také svěří, jak podpálila deku v Airbnb ubytování a díky ní se dozvěděla, kolik stojí deka nová. Po dlouhé době se také otevřelo kulturní okénko se dvěma tipy na filmy.

4. listopad 2022 57:21

Podpultovky: Máme radši metalové nebo rapové fanoušky?

Dnes jsme si k nám přizvali Karla Veselého, hudebního publicistu, spisovatele a odborníka na rap.  Probrali jsme jeho novou knihu KOV, zabrousili do našich ranných metalových období, rozebrali jsme rap od devadesátek až po současnost a zjistili jsme, že jen „staří“ lidé říkají Hip-Hop.

28. říjen 2022 43:39

Podpultovky: Ze života grafiků o pixelech, logách a Windows malování

V dnešní epizodě bude tématem grafický design. Navštívili jsme grafické studio Petra Šabacha a s jeho kolegyní Terezou jsme si povídali o spoustě grafických, křivkových a pixelových záležitostech týkajících se grafiky. Proč metalové kapely používají specifický font? Je v jednoduchosti loga síla? Jaké ikonické obaly alb měli Beatles nebo Rolling stones? Kdo kousl do Apple loga? A nebude chybět pozvánka na multimediální výstavu v Národním muzeu, na které se Petr s Terezou podíleli.

21. říjen 2022 38:44

Podpultovky: O houbaření a anonymním režimu

O houbaření a anonymním režimu Dnes jsme k nám po roce opět přivítali Katku aka Pandu z podcastu Mrzení. Primárně jsme se chtěli bavit o houbaření a české posedlosti ve sbírání čehokoliv, co schvaluje Atlas Hub. Jak to ale občas bývá, začali jsme sklouzávat od hub k hubům a to i pornografickým. A tak jsme jsme se dostali až k analýze sekcí „filmů“ na Pornhubu. Katka nás pak zaučila v názvosloví jako je BBC nebo POV a další pikantnosti. Čeká na vás také pár výborných houbových receptů.

15. říjen 2022 28:52

Podpultovky: Proč není dobré (samo)opravovat vlastní auto?

Iveta odjela do Bruselu a spojila se s Pavlem přes jejich oblíbený telemost. A protože byla na exkurzi v tamním parlamentu, tak se Podpultovky rozhodli, že by se mohli místo „humoru“ začít věnovat politice. A v rámci diskuze (za kterou by se nemusel stydět ani Václav Moravec), padaly zajímavé otázky: Jaká volební hesla zaberou? Jak rozšířit zatím dvoučlenný podpultový klub? A v (ne)pravidelném okénku: Trable s Pavlovým autem! se dozvíme, že se Pavel rozhodl sám si opravit světlo u svého Citroenu. Jak to celé dopadlo se dozvíte v tomto dílu. Volte Podpultovky!

7. říjen 2022 41:13

Podpultovky: Co si pamatujeme z periodické tabulku prvků? (ft. Doktor Vševěd)

Iveta a Pavel o vědě nevědí nic, takže se rozhodli přijet na univerzitu Jana Evangelisty Purkyně aka UJEP rozšířit si znalosti. V rámci akce Noc vědců si nejen procvičili periodickou tabulku prvků, ale také si popovídali s odborníky na udržitelnost, módu a design skla. Iveta se potkala se svým vědomostním idolem Jiřím Martínkem - doktorem Vševědem ze soutěže Na lovu, kterého vyzpovídali a zároveň vyzkoušeli z malého geografického testu.

30. září 2022 46:51

Podpultovky: Všechno, co jste chtěli vědět o sexu ve vesmíru a ve středověku (ale báli jste se zeptat)

Dnes k nám zavítal Jan Studnička, stand-up komik, scénárista a také spoluautor podcastu Hodina Dějepichu. A dějepichu teda erotice jsme se samozřejmě věnovali i v našem dílu. S Honzou jsme třeba probrali, jak (ne)funguje sex ve vesmíru a proč je důležité se o to pokoušet. Pavla velmi zaujala tématika sexu a středověkého brnění. Zjistili jsme také například pravdu o pásech cudnosti a o tom, jak včely mohou fungovat i jako erotické pomůcky.