• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
2. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Podpultovky: Kolik rukou máš, tolikrát jsi člověkem

Dnes jsme našem dílu přivítali dalšího hosta, instagramera a taky HRistu Davida aka Kaadella. Se kterým jsme si povídali o tom, jaké to je nabírat nebo naopak propouštět lidi ze zaměstnání. Zjistili jsme například, že při pohovoru je důležité se koukat lidem nejen do očí, ale také na to, kolik rukou mají. A popovídali jsme si o tom, že na Grinderu mohou být lidé opravdu zlí.

46:59

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Včera 26:25

Podpultovky: Odposlouchávají nás naše mobily?

Host nepřišel, nezazvonil, nezaklepal. Iveta si všimla Pavlova nového módního doplňku k mobilu a tím se zrodilo téma dnešního dílu. Je praktické mít mobil na mašli kolem krku? Je dům módy stále IN? A odposlouchávají nás naše mobily? To vše jsme probrali i bez hosta a Iveta se pochlubila s ambicí přihlásit Podpultovky do soutěže Love Island a Pavel odhalí, koho začal odebírat na sociálních sítích.

Před týdnem 41:32

Podpultovky: Jaké menu bychom připravili v Prostřenu? ft. Kaadell

Přivítali jsme mezi sebe opět našeho oblíbeného Davida aka Kaadella. A jak bývá zvykem probrali jsme opět vše. Od Ivetina koberce, přes Davidovi HR skills až po to, co by Shopaholicadel vařila v pořadu Prostřeno a verbálně si zasoutěžíme o nejlepší menu, které bychom v Prostřenu připravili.

Před 2 týdny 29:56

Podpultovky: Cesta po Americe part II

Iveta je zpět z Ameriky a protože mají s kamarádkou a fotografkou Evou co vyprávět, dnešní díl je pokračováním o jejich road tripu po Americe. Dozvíme se, proč Ivetě na cestách říkají „kamioňák“, proč je Dr. Pepper lepší drink než Coca Cola. Pavel se zase svěří ze svých zážitků z prvních lekcí boxu a koho by rád vyzval v ringu Clash of the Stars.

Před 3 týdny 34:18

Podpultovky: Proč jsou Američané tak posedlí ledem?

Dnešní díl máme po delší době na dálku, protože Iveta odjela na road trip do Colorada. S kamarádkou a fotografkou Evou Dobrovodskou se rozpovídají o tom, jaké to bylo, když je večer v autě zastavila policie nebo zkusí přijít na kloub záhadě, proč jsou Američané tak posedlí ledem. Pavel zase zavzpomíná na to, jaké to bylo, když se s Evou poznal a šli spolu krmit do cizího bytu agresivního kocoura.

25. srpen 2023 36:23

Podpultovky: Jak využít stand-up skills v soudní síni?

Dnešní díl se odehrává na Avoidu, kam jsme si zašli za Honzou Gérykem na stand-up. Honza je stand-up komik, ale je také právník a spisovatel. A ač jsou pro něho podcasty formátem “inflace slova” sedl si s námi před vystoupením a rozebrali jsme pár důležitých témat a otázek. Může zpívající právník, například Ivo Jahelka, odzpívat závěrečnou řeč v soudní síni? A kdo je nejčastěji na přední stránce časopisu Právník, ve kterém je Honza redaktorem? Kolik známe zpívajících právníků? Co je pro stand-up už za hranou a kde brát materiál? To vše jsme s Honzou probrali a pak jsme zůstali na večerní stand-up, který moderoval.

18. srpen 2023 26:47

Podpultovky: Co dělat, když vám bankomat sežere peníze?

Dnešní díl je o autech, kosmetice, auto servisech a také o tom, jak se vyrovnat s fakturou, na které jsou položky jako: výměna brzdových destiček, čepů, řadící páky a odtah vozidla. Jak dlouho je možné nemít první řadící stupeň v automobilu a existují utěšovací skupiny majitelů vozů Citroen, kam by se Pavel rád přihlásil? Iveta popíše zážitek s bankomatem, který ihned po vložení peněz přestal komunikovat.  “Out of order” ? A jak je možné, že Iveta u Pavla doma objevila kosmetický “holy grail” ? To vše se dozvíte v dnešním odlehčeném letním díle Podpultovek.

4. srpen 2023 28:52

Podpultovky: Proč nemáme rádi, když jsme středem pozornosti

Dostali jsme pozvání a vyrazili na Jatka 78, kde jsme shlédli představení SENSES.Představení bylo plné akrobacie, lezení na chůdách a nejvíce nás dostalo “skákací prkénko” aka teeterboard, kdy se nám tajil dech. O tom, jak je důležité mít kolem sebe správné lidi, když letíte vzduchem, a jak vybírat správné diváky na pódium, ale také o taktice, jak se nestát jedním z nich? A do jakého věku je možné vůbec akrobacii fyzicky zvládat a zda je Pavel více “base” nebo “flayer” v akrobatickém žargónu, se budeme v dnešním díle bavit s naším hostem Adamem Jourou.

28. červenec 2023 42:43

Podpultovky: Pomůže drahý cvičební úbor k lepším sportovním výkonům?

Dnes jsme se potkali s Honzou, který miluje CrossFit a zároveň trénuje plavání. A bavili jsme se samozřejmě o sportu. Jak se správně motivovat ke cvičení, jak často se hýbat, aby to to bylo vidět. Zjistili jsme, co ve fitness slangu znamená „s gumou“ nebo „bez gumy“ a dozvíme se, že Pavel zvládne tři přítahy, zatímco Iveta ani jeden. Sportu zdar!

14. červenec 2023 38:51

Podpultovky: Co je důležité nezapomenout, když jedeme pod stan?

Je léto, čas kempování a stanování. Protože jsme pod stanem nebyli minimálně přes deset let, zajímalo nás, co je nového na trhu, takže jsme opět v terénu, tentokrát na veletrh stanů. Zjistili jsme, že se vyrábí luxusní nafukovací postele a polštáře, v gastro sekci si můžete pořídit např. vakuovanou svíčkovou s pěti knedlíkama za 350,- korun a prohlédli jsme si ferrari mezi stany. Je nějaký hack, jak se vyhnout s kocovinou rozpálenému stanu po ránu? A proč se vyrábí stany o velikosti spacáku? Zamysleli jsme se také nad tím, jak by šel vytunit stan např. klimatizací a vlastně ze stanu udělat takovou chytrou domácnost.

7. červenec 2023 43:28

Podpultovky: Co se nám (ne)líbilo na letošním festivalu ve Varech?

Rok se s rokem sešel a opět tu je karlovarský filmový festival a protože jdeme tzv. s davem, vyrazili jsme i letos na KVIFF. Zjistili jsme v jakém hotelu se nedá díky ruchu spát, jak vypadá po týdnu festivalu stav laku na Ivetiných nehtech, Pavel zjistil, že ač je na festivalu, neuvidí ani jeden film a stejně jako loni jsme udělali mnoho rozhovorů a shodou okolnosti všechno již s hosty, kteří již alespoň jednou našimi hosty byli. Můžete se těšit na Pandu z Mrzení, Zuzku Fuksovou, Šimona Holého, Honzu Studničku nebo Martina Bartkovského.