• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Kolik masa týdně zpracuje producent potravin Karsit Agro? A kdo přišel s recepty na mléčné výrobky?

V seriálu Srdce kraje představujeme ve spolupráci s Regionální Agrární komorou Královéhradeckého kraje akciovou společnost - zemědělskou firmu Karsit Agro. Hospodaří v blízkosti Dvora Králové Nad Labem a Jaroměře Jaroměře na výměře přes 4 tisíce hektarů. Zabývá se rostlinnou i živočišnou výrobou, součástí je chov hospodářských zvířat a produkce masa a mléčných výrobků.

03:26

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:08

Jak si říci o peníze donátorů? To byl cíl organizátorů 1. ročníku Královéhradecké burzy filantropie

Královéhradecký krajský úřad připravil pro zástupce z řad neziskových organizací seminář, jak se připravit na prezentaci před donátory na říjnové Královéhradecké burze filantropie. Rady, jak si správně o peníze donátorů říci, získávali přítomní od zkušenějších kolegů z Pardubic.

Včera 02:38

Hradec Králové zrušil tendr na provozovatele zvířecího útulku. A nechystá ani novoroční ohňostroj

Radnice v Hradci Králové zrušila výběrové řízení na nového provozovatele útulku pro opuštěná zvířata. Tendru se zúčastnili dva uchazeči, ale ani jeden nesplnil podmínky soutěže. Aktuální informace z jednání rady města zjišťovala reportérka Adéla Kavříková.

Včera 01:56

V Hradci Králové vozí speciální autobusová linka zadarmo seniorské diváky do divadla a zase zpět

Loni na podzim to byl zkušební provoz, který se osvědčil. Proto teď královéhradecké Klicperovo divadlo znovu organizuje bezplatnou autobusovou linku pro seniory. Ta jezdí vždy v den představení, které patří do seniorského předplatného, aby přivezlo diváky do divadla.

Před dvěma dny 01:56

Prvoligoví fotbalisté Hradce Králové mají nového trenéra! Jozefa Webera vystřídal Václav Kotal

Už po osmi odehraných kolech skončili ve dvou prvoligových klubech hlavní trenéři. Tomáš Hejdušek byl odvolán v Karviné, kde předposlední tým tabulky zatím povedou do dalších bojů asistenti. V Hradci Králové zase skončilo velmi brzy angažmá Jozefa Webera, kterého nahradil Václav Kotal.

Před dvěma dny 02:58

V Hradci Králové policie dočasně přestěhuje některá svá pracoviště. Například odbor pro zbraně

Zbrojní průkazy se budou v Hradci Králové vyřizovat na jiném místě, než byli lidé dosud zvyklí. Kvůli rekonstrukci pracoviště v Malšovicích stěhuje policie některá svá oddělení do centra města. Co vše se teď v Hradci Králové změní a na jak dlouho, to zjišťovala redaktorka Naďa Kverková.

Před třemi dny 03:21

V Mladých Bukách budují stavbaři podél hlavní silnice chodník a cyklostezku. Kdy bude hotovo?

Bezpečnost chodců a cyklistů v Mladých Bukách na Trutnovsku se zvýší. Stavbaři tu budují chodník a cyklostezku podél hlavní silnice. Kdy bude stavba hotová? Obec chce v tomto úseku zvýšit především bezpečnost dětí, které tudy chodí do školy. Jenže ani sami pracovníci nejsou teď úplně v bezpečí. Proč?

Před třemi dny 02:35

Školství čeká velká změna. Žáci, studenti i učitelé se připravují na soužití s umělou inteligencí

Pro umělou inteligenci není problém napsat e-mail, příspěvek na sociální sítě, ale také třeba školní slohovou práci. Stále se zdokonaluje a je pouze otázkou času, kdy ji ve velkém začnou využívat žáci a studenti ve školách. A připravit se na soužití s ní musí i učitelé

Před třemi dny 02:47

V Náchodě staví úpravnu populární minerálky Ida. Kdy se prameník znovu otevře veřejnosti?

V areálu Velkých lázní v Náchodě - Bělovsi staví úpravnu minerální vody Ida. Úpravna městu umožní znovu otevřít známý prameník Jakub, který je veřejnosti nepřístupný od roku 2015. Kyselku Ida by si v něm lidé podle zástupců radnice mohli opět načepovat koncem letošního roku. Na místě zjišťoval informace reportér Václav Plecháček.

Před čtyřmi dny 02:32

V Kvasinách byla po týdnu obnovena výroba aut Škoda. Důvodem přerušení byl nedostatek komponentů

Škoda Auto začala po týdenní odstávce znovu vyrábět automobily v Kvasinách na Rychnovsku. Součástek z továrny slovinského subdodavatele, kterou poničila povodeň, ale stále nemá dostatek. To ovlivňuje výrobu v celém koncernu Volkswagen. Přímo u závodu automobilky Škoda v Kvasinách zjišťoval informace reportér Václav Plecháček.

Před čtyřmi dny 04:04

Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku má nového starostu. Luboše Michalce nahradil Jiří Štěpán

Rokytnice v Orlických horách má už týden nového starostu. Dvoutisícové horské středisko vedl doposud Luboš Michalec ze sdružení Pro Rokytnici, kterého ale zastupitelstvo odvolalo. Vedení města se nově ujal exhejtman Jiří Štěpán z uskupení Rokytnice PRO. Podrobnosti k této výměně zjišťovala reportérka Naďa Kverková.