Za mantinelem
Epizoda 452. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Koho povolat do reprezentace teď a koho až za měsíc? Aneb několik tipů pro Jalonena

Poctivě jezdil po extraligových stadionech, viděl i řadu duelů v evropských soutěžích. A už ve čtvrtek reprezentační kouč Kari Jalonen vyřkne jména vyvolených pro turnaj Karjala Cup, jehož první zápas se odehraje za týden v Českých Budějovicích. Kdo by se v jeho výběru měl objevit a komu dát příležitost až za měsíc při premiéře EHT ve Švýcarsku? Také to rozebírají v podcastu Za mantinelem hokejoví reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

42:27

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 64Před čtyřmi dny 44:02

O nekvalitním ledu a ostrakizaci Pospíšila i o odvážných tazích Hradce. Nedocházejí Spartě síly?

Nejrychlejším možným způsobem už po čtyřech zápasech si zajistily postup do semifinále hokejové extraligy Pardubice, takže už nyní mají jistotu minimálně bronzu, se kterým se ale nehodlají uspokojit. Zbylé tři čtvrtfinálové série jsou ale mnohem vyrovnanější a nejen jim se věnují v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor. Řeč však přišla i na další témata včetně nekvalitního ledu, který ovlivňuje duely nejen nejvyšší soutěže či první ligy. 

Epizoda 63Před týdnem 48:41

O prognózách v play off, probuzené Kometě i sparťanské mašině, která se umí zakuckat

Zatím to byla jen předehra, teď už ale opravdová hokejová symfonie začíná. Extraliga v pátek rozjede čtvrtfinále play off, osm týmů stále věří v titul, a tak je logické, že právě vyřazovací boje jsou i hlavním tématem podcastu Za mantinelem, který se na webu Sport.cz pravidelně věnuje hokejovému dění. Tentokrát dílem provázejí redaktoři Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 62Před 3 týdny 39:02

O třineckém paradoxu, nepřekvapivém průšvihu Kladna i o startujícím předkole play off

Dvaapadesát kol základní části je minulostí, hokejová extraliga však nezpomaluje. Právě naopak, vždyť už ve středu startují všechny čtyři série předkola play off. A právě dlouhodobou fázi sezony i blížící se se vyřazovací část rozebírají v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 6127. únor 2023 41:53

Nahodí Budějovice svůj motor, či Jágr prožije na jihu další velký pátek?

Hokejová extraliga má před sebou týden rozuzlení. Nejpozději v neděli – a dost možná už v pátek po jejich vzájemném duelu – bude jasné, zda do nevyzpytatelné baráže spadne zatím poslední Kladno, či České Budějovice. Kdo je z těchto dvou týmů před očekávaným mačem v momentálně lepším psychickém rozpoložení a pro koho hraje lepší bilance? Také o tom mluví v podcastu Za mantinelem reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára. Řeč ale přišla i na další otazníky, které ještě extraliga po 50. z 52 kol nemá vyřešené.

Epizoda 6016. únor 2023 34:58

Extraligové otazníky: Kdo do čtyřky a baráže? O schizofrenní situaci Kubíka a Jágrově dilematu

Zatímco už za pár dní bude nejspíš jasno o Pardubicích coby vítězi základní části, i šest kol před koncem dlouhodobé fáze hokejové extraligy zůstává spousta nevyjasněných otazníků. Kdo zamíří do baráže o uchování příslušnosti v nejvyšší soutěži? A komu se podaří urvat čtvrté místo zaručující přímý postup do play off? Nejen o tom diskutují v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor.

Epizoda 5913. únor 2023 40:08

O reprezentaci bez střel a s velkou spoustou „ale“. A také o vzpomínce na Nagano

Hokejová reprezentace si na Švédských hrách připsala dvě výhry a jednu tuze vysokou prohru s Finskem. Skončila třetí, a především zanechala dosti rozpačitý dojem se spoustou „ale“. Je jasné, že kouč Kari Jalonen musí mít po turnaji k výkonu svých borců řadu výhrad. V čem tým nestačil, co ukázal směrem k mistrovství světa a jací hráči zaujali, rozebírají v dalším díle podcastu Za mantinelem reportéři Sport.cz Martin Kézr a Robert Sára.

Epizoda 5810. únor 2023 42:17

O Stezkovi jako zjevení pro Švédy, Lakatošovi bez přidané hodnoty a Hadamczikových nápadech

Po devíti měsících a třech porážkách v řadě dokázala česká hokejová reprezentace porazit Švédy, navíc v jejich domácím prostředí. Triumf 2:1 v prodloužení na úvod Švédských her v Malmö přinesl pozitiva zejména v podobě vynikajícího výkonu brankáře Aleše Stezky či dvoubodového útočníka Jana Kováře, stejně tak ale i řadu otazníků. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor však v novém díle podcastu Za mantinelem rozebírají i myšlenku šéfa svazu Aloise Hadamczika vrátit na dresy národního týmu státní znak. 

Epizoda 572. únor 2023 45:28

Jalonenova šedesátka. Proč teď půjde Kovářovi o hodně a proč pro MS nepočítejme s mnoha posilami z NHL

Už v prosinci kouč české hokejové reprezentace Kari Jalonen hlásil, že upustí od svého předsezonního záměru sestavit tým pro únorový turnaj Euro Hockey Tour výhradně z hráčů do 25 let, a čtvrteční nominací pro Švédské hry to potvrdil. V jeho výběru figurují i zkušení borci jako Kempný, Sobotka, Jan Kovář nebo Jeřábek. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem rozebírají právě složení nároďáku pro turnaj v Malmö, zastavují se však i u možných posil z NHL pro květnový světový šampionát v Tampere a Rize.

Epizoda 5625. leden 2023 43:24

O masakru ve spodku tabulky, chlebu a hrách i o vulgární kritice sudích, jež nemá úroveň

Už jen jedenáct kol zbývá odehrát do konce základní části hokejové extraligy a zejména boj o vyhnutí se poslední příčce a s ní spojenou baráží slibuje velké drama. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem rozebírají situaci jednotlivých týmů pohybujících se na spodku tabulky, řeč však přišla i na velmi solidní diváckou návštěvnost soutěže, výkony rozhodčích a jejich kritiku ze strany klubových funkcionářů, stejně jako na blížící se nominaci národního týmu pro únorové Švédské hry.

Epizoda 5519. leden 2023 48:58

Do branky Lukáše, či Kováře? A do útoku Plekance. Aneb jaký je nejlepší výběr extraligy

Hokejová extraliga se blíží do závěrečné čtvrtiny základní části. A byť ještě zdaleka není jasné, které celky si zajistí přímý postup do čtvrtfinále a na koho zbude pád do baráže, tak už je zřejmé, jací hráči v soutěži hrají prim. Jak by vypadal all star tým redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Roberta Sáry a kteří hráči jsou těmi, kvůli nimž se fanoušci ženou do ochozů, si můžete poslechnout v dalším díle podcastu Za mantinelem.