2. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Knižní novinky, zajímavosti z literárního světa i recenze titulů pro vás opět má týdeník Knížky Plus

Skončil mezinárodní knižní veletrh Svět knihy, dnešní knižní Speciál věnujeme významným osobnostem, které festival navštívily – americké spisovatelce narozené v Nigérii Chimmamandaze Ngozi Adichieové, básníkovi Dmitriji Strocevovi a italskému spisovateli Sandro Veronesi. Na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

23:59

Knížky Plus

Vydává: Český rozhlas

Pořad je určen všem milovníkům knih pro lepší orientaci na knižním trhu.

Web

Před dvěma dny 23:57

Modrá, červená a černá. Komiks Lucase Harariho nabízí strhující příběh i živé barvy

Představíme reportážní román švédské spisovatelky Elisabeth Asbrinkové ‘A stromy ve Vídeňském lese stále stojí‘. Je o osudu židovského chlapce, kterého rodiče poslali do Švédska, aby unikl před nacistickým režimem. V recenzní části se budeme věnovat mimo jiné knize Ostrov duchů od Kláry Wang Tylové. Moderuje Karolína Koubová.

Před týdnem 23:50

O historii i současnosti Knihovny Českého rozhlasu

Dozvíte se na výstavě s názvem Z depozitáře do éteru v Galerii Vinohradská 12. Představíme dlouho vyhlížené vydání legendy na poli fantasy Malazské knihy padlých Stevena Eriksona. Moderuje Karolína Koubová.

Před týdnem 23:51

O historii i současnosti Knihovny Českého rozhlasu

Dozvíte se na výstavě s názvem Z depozitáře do éteru v Galerii Vinohradská 12. Představíme dlouho vyhlížené vydání legendy na poli fantasy Malazské knihy padlých Stevena Eriksona. Moderuje Karolína Koubová.

Před 2 týdny 23:59

Polská spisovatelka a novinářka Malgorzata Rejmer napsala reportážní knížku „Bláto sladší než med“

Co ji k tomu vedlo? V recenzní části představíme mimo jiné románovou prvotinu scénáristy Martina Müllera Černá Rusalka, příběh z českého pohraničí na počátku 90. let, kdy zmizely ostnaté dráty a sovětská vojska se chystala k odsunu. Moderuje Karolína Koubová.

Před 3 týdny 23:59

Nový román Kateřiny Tučkové Bílá Voda o internaci řeholních sester v komunistickém Československu

Recenze mimo jiné zhodnotí neobyčejné vzpomínky Život s Islandem, které napsala legenda české skandinavistiky Helena Kadečková. Pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

16. duben 2022 24:04

Velikonoce očima našich babiček přibližuje nová kniha Aleny Gajdůškové a Aleny Scheinostové

Novou knihu představí jedna z jejích autorek Alena Gajdůšková. A dozvíte se, jak dopadla románová prvotina Ondřeje Hübla s názvem Opona. Jde o existenciální dystopii s prvky mysteriózního thrilleru, který nadšenkyni neomarxismu zavede do tvrdých a temných 50. let v Československu.

9. duben 2022 23:58

Knižní novinky, zajímavosti z literárního světa i recenze titulů pro vás opět má týdeník Knížky Plus

V neděli se dozvíme jména vítězů populárních knižních cen Magnesia Litera. Letošní nominace zhodnotíme se spoluzakladatelem této soutěže Pavlem Mandysem. V recenzní části představíme mimo jiné poutavý román australské spisovatelky Jane Harperové s názvem Ztracený v pustině, která přenáší model klasických detektivek Agathy Christie do detektivní literatury 21. století. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

9. duben 2022 23:58

Jako detektivka z dílny Agathy Christie: Román Jane Harperové Ztracený v pustině

Letošní 21. ročník knižní ceny Magnesia Litera se setkal s mimořádným zájmem. Přihlásilo se rekordních 503 titulů. Nominaci získaly tři desítky knížek v 9 kategoriích. Zhodnotíme je se spoluzakladatelem soutěže Pavlem Mandysem. V recenzní části představíme mimo jiné knihu Zprávy ze světa od Paulette Jilesové. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

2. duben 2022 24:00

Knižní novinky, zajímavosti z literárního světa i recenze titulů pro vás opět má týdeník Knížky Plus

Jak poznamenala ruská invaze na Ukrajinu ochotu překládat, vydávat a propagovat ruské autory u nás, jsme zjišťovali u Marcely Turečkové, ředitelky Svazu knihkupců a nakladatelů. V recenzní části představíme mimo jiné novelu Tráva od americké autorky Anye Martin. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

2. duben 2022 24:00

Jak poznamenala ruská invaze na Ukrajinu ochotu překládat, vydávat a propagovat ruské autory u nás?

Odpovídá Marcela Turečková, ředitelka Svazu knihkupců a nakladatelů. V recenzní části představíme mimo jiné novelu Tráva od americké autorky Anye Martin. Moderuje Karolína Koubová.