NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Letošním čestným hostem Měsíce autorského čtení je Island

Jaká je současná islandská literatura a s jakými autory se budete moci na festivalu v českých a slovenských městech potkat? V recenzní části představíme mimořádnou básnickou sbírku Návraty od debutantky na poli poezie, ovšem na poli vědy už etablované bioložky Lenky Bittové. Na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

23:58

Knížky Plus

Vydává: Český rozhlas

Pořad je určen všem milovníkům knih pro lepší orientaci na knižním trhu.

Web

Před týdnem 23:58

Nový román české spisovatelky a výjimečná kniha Led

Ve svém novém románu Život po Kafkovi se česká spisovatelka žijící ve Francii Magdalena Platzová rozhodla věnovat v první řadě pozornost snoubence Franze Kafky Felice Bauerové a nikoliv slavnému spisovateli.

Před 2 týdny 23:40

Probíhá mezinárodní knižní veletrh Svět knihy

Přímo v místě konání jsme pro speciální vysílání natočili několik rozhovorů s pozoruhodnými spisovateli. Představíme dva zahraniční hosty a jejich knihy a přidáme jednu unikátní českou publikaci. Moderuje Karolína Koubová.

Před 3 týdny 23:56

Nová knížka, která vznikla z podcastové série ČRo Plus – Střepy

Zdánlivě nenápadný čínský román Otevřít za dvacet let, v něm se významný čínský spisovatel Ťia Pching-wa vrací ke svému nejznámějšímu dílu Padlá metropol, které v Číně způsobilo pozdvižení a vysloužilo si zákaz. Moderuje Karolína Koubová.

28. květen 2022 24:04

O knižních titulech, které se staly inspirací a předlohou některých filmů na festivalu v Cannes

V recenzní části představíme mimo jiné To nejlepší ze Silverberga, kolekci nejlepších povídek amerického spisovatele a žijící legendy science fiction. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

21. květen 2022 23:46

Cenu Jiřího Ortena pro autory do třiceti let získal za svou básnickou sbírku Měňagon Vojtěch Vacek

Rozhovor s mladým talentem. V recenzní části představujeme vydání populární novely pro mládež Ledový zámek, kterou napsal známý norský romanopisec Tarjei Vesaas. Pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

14. květen 2022 23:57

Modrá, červená a černá. Komiks Lucase Harariho nabízí strhující příběh i živé barvy

Představíme reportážní román švédské spisovatelky Elisabeth Asbrinkové ‘A stromy ve Vídeňském lese stále stojí‘. Je o osudu židovského chlapce, kterého rodiče poslali do Švédska, aby unikl před nacistickým režimem. V recenzní části se budeme věnovat mimo jiné knize Ostrov duchů od Kláry Wang Tylové. Moderuje Karolína Koubová.

7. květen 2022 23:50

O historii i současnosti Knihovny Českého rozhlasu

Dozvíte se na výstavě s názvem Z depozitáře do éteru v Galerii Vinohradská 12. Představíme dlouho vyhlížené vydání legendy na poli fantasy Malazské knihy padlých Stevena Eriksona. Moderuje Karolína Koubová.

7. květen 2022 23:51

O historii i současnosti Knihovny Českého rozhlasu

Dozvíte se na výstavě s názvem Z depozitáře do éteru v Galerii Vinohradská 12. Představíme dlouho vyhlížené vydání legendy na poli fantasy Malazské knihy padlých Stevena Eriksona. Moderuje Karolína Koubová.

30. duben 2022 23:59

Polská spisovatelka a novinářka Malgorzata Rejmer napsala reportážní knížku „Bláto sladší než med“

Co ji k tomu vedlo? V recenzní části představíme mimo jiné románovou prvotinu scénáristy Martina Müllera Černá Rusalka, příběh z českého pohraničí na počátku 90. let, kdy zmizely ostnaté dráty a sovětská vojska se chystala k odsunu. Moderuje Karolína Koubová.