- Podcasty
- Blízká setkání

Poslechněte si podcast: Kněz Josef Suchár: Naše doba je poznamenaná nejhorším hříchem Desatera a tím je lež
Poutnímu místu v pohraničí vrátil život. Proč se rozhodl zachránit vesnici před zmizením z mapy a zničený kostel před demolicí? „Základní myšlenkou bylo budovat Neratov nejen jako místo smíření, ale i v konkrétní pomoci potřebným a zvláště dětem,“ uvádí farář. Jaké byly začátky? Kde se vzala myšlenka pomoci potřebným? Jak vnímá pouť sám kněz?
Blízká setkání
Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce.
Šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan: Zpravodajství je týmový sport a já mám skvělý tým
„Rozhovory moc nedávám. Mám k nim velkou pokoru, a když mě zvou, říkám si: hlavně aby to bylo pro lidi zajímavé,“ vysvětluje šéfredaktor Radiožurnálu a ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu. Co všechno Radiožurnál posluchačům nabízí? Proč je důležité ověřování zpráv? Co znamená slovo veřejnoprávní? Je v mediálním světě důležitá sebedisciplína? Má Ondřej Suchan dobrý pocit z prezidentských voleb? Cítí se přeinformovaný? Má čas poslouchat hudbu? A kde začínal?
Mirek Vaňura, autor Kriminálky: Kdybych se znovu narodil, chtěl bych pracovat jako operativec
„Jsem příjemně překvapený, že nám naši posluchači dávají hlasy. Vnímám to jako poděkování,“ říká Mirek Vaňura k anketě Podcast roku, kde jeho Kriminálka po loňském velkém úspěchu znovu soutěží. Podle rozhlasového podcastu vznikla i stejnojmenná kniha. Co v ní čtenáři najdou? Vypráví Mirek Vaňura rád o své práci? Proč se ve svých pořadech vrací ke starým případům? Má vztah k hudbě? A co dělá jeho žena a děti?
Malátný, Sobotka, Portych a Štrouf, Kunc, Kovařík. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní
Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.
Scenáristka Lucie Konášová: Scenáristi jedou na pochvalu
Bude to dobový seriál, který zprostředkuje pohled na začátky rozhlasového vysílání. „Teď se chystá natáčení a příští rok by měl jít na obrazovku,“ láká diváky autorka scénáře. Musela při psaní seriálu sáhnout i do slovenských reálií? Co u ní nastane, když dostane téma? Pobíhají jí po bytě postavy, které si vymyslela? Proč je Šeherezáda její nejoblíbenější pohádkovou bytostí? Proč jí nosili kluci domů školní aktovku?
Herec Aleš Procházka alias profesor Snape: Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě
Na pultech je kniha britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci na plátně,“ vysvětluje. Kdy se začal zajímat o herectví a jak se dostal k roli profesora Severuse Snapea v Harry Potterovi? Má rád malé scény? Jak pečuje o svůj hlas? A je v něčem podobný Klementu Gottwaldovi?
Moderátor Jan Kovařík: Z lásky k rozhlasu se nedá vyléčit. To máte na furt
Vysílalo se z výstavy ke 100 letům Českého rozhlasu, kterou hostí Národní technické muzeum. U některých starých přístrojů se zastavil moderátor a dlouholetý rozhlasák Jan Kovařík. S jakými pocity vzpomíná na své rozhlasové začátky? Co se mu přihodilo ve škole? Jak vnímá jeho rozhlasovou práci rodina a děti?
Šéfkuchař Petr Kunc: Pokud chcete vařit první ligu, musíte se práci oddat. Všechno musí jít stranou
„Díky Anglii jsem tam, kde dnes jsem. Říkám všem mladým: Pokud chcete, aby z vás někdy něco bylo, tak musíte vycestovat, abyste viděli, jak funguje svět,“ nabádá vítěz televizní soutěže Pohlreichův souboj. Co všechno se v Anglii naučil? Jak tam došlo k jeho setkání s manželkou? Dokázal skloubit práci a rodinu? Hostil Eltona Johna? Jaký byl po letech jeho návrat do vlasti? Má rád výzvy? Měl vztah ke kuchyni už v dětství?
Architekti Petr Portych, Martin Štrouf: Největší nešvar? Co lidé nepotřebují, odvezou na chatu
Všichni chataři jsou svým způsobem architekti. To je zkušenost Martina Štroufa a Petra Portycha z natáčení televizního pořadu České chaty snů. I proto měli s některými účastníky složitou práci. Pracují spolu i ve skutečnosti? Jaká pro ně byla práce před kamerou? Bylo natáčení postavené na improvizaci? Jeli by na dovolenou na vlastní chalupu? Naučili se oni sami něco při natáčení pořadu?
Dolanský, Radovanovič, Plesl, Hlavica, Černá. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní
Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.
Petr Sobotka: Je těžké cílit na nějakou skupinu, Meteor poslouchají všechny generace
Co má společného Jules Verne, Jiří Grygar a Meteor? „Tato trojice stála u toho, že mě začala zajímat věda,“ ohlíží se Petr Sobotka, autor dnes již legendárního pořadu Meteor, který slaví 60. let. Byly jeho rozhlasové začátky hodně složité? Jaké má vzpomínky na Ivo Budila? Co bylo při rozhlasové práci nejtěžší? Prošel pořad za šest desetiletí nějakou proměnou? Půjdou jeho děti v jeho stopách? Je něco, co by si moc přál?