19. květen 2022

Poslechněte si podcast: Na Vánoce máme 12 jídel. Lidi na Ukrajině rádi slaví a víc vaří, prozrazuje zpěvačka Uliana Zar

Uliana Zar má ráda deep house.Vyrůstala na Ukrajině, ale spoustu let už žije v Praze a Česko považuje za svůj domov. Češi a Ukrajinci se podle ní zas tak moc neliší. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

33:30

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Dnes 37:42

Herečka Eva Radilová v Klubu Rádia Junior

Když Eva mluví, ráda gestikuluje a různě máchá rukama, naučila se znakový jazyk a v televizi je novou průvodkyní zpráv pro neslyšící. Moderuje Jakub Voříšek.

Včera 37:07

Herečka a moderátorka Lenka Novotná v Klubu Rádia Junior

Co láká Lenku na profesích, kterým se věnuje? Kdy a proč začala milovat mluvené slovo a češtinu? Co by poradila začínajícím hercům nebo moderátorům? Moderuje Jakub Voříšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 31:24

Práce archeologa, to je prostě dobrodružství

Co všechno archeolog dělá a co nachází? A co je to vlastně poklad? Odpoví archeoložka Východočeského muzea v Pardubicích Tereza Jošková. Moderuje Zdeněk Novák.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 34:11

Předsedkyně Klubu podvodního hokeje Narwhals Praha Kateřina Hnilicová v Klubu Rádia Junior

Dnes odstartujeme zajímavou sérii vodních sportů. Jak se hraje podvodní hokej, kde se hraje a proč se vlastně hraje hokej pod vodou? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 29:03

Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová v Klubu Rádia Junior

Co si zabalit do prázdninového kufru? Módní návrhářka Nina doporučuje nezapomenout klobouk či čepici. Ale nabídne také jako vždy i pokračování módní abecedy. Tentokrát pojmy od písmene P. Třeba pumpky a ponožky... I ty mají zajímavou historii. Moderuje Roman Víšek.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 34:10

Pes musí být pod kontrolou. Od stafordů se očekává bojovnost i láska k lidem, upozorňuje trenér

Stafordširský bulteriér je houževnatý pes s velkým srdcem. K jakým sportům se hodí a je to parťák pro každého? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 29:24

Cellistka a hudební mentorka Kateřina Jagla v Klubu Rádia Junior

Právě za Kateřinou chodí muzikanti, kteří potřebují získat hudební sebevědomí a radost z hudby. Vede profesionální i amatérské hudebníky. Ve studiu Rádia Junior nám dá spoustu důležitých rad. Moderuje Denisa Kimlová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 38:09

Jak se u dětí vyhnout zhoršení zraku a brýlím. Stačí hodina na denním světle, tvrdí odbornice

Světlo může ovlivňovat naše zdraví. Proto je důležité, aby děti chodily každý den ven. Vědci přišli na to, že se tak dá předejít problémům s očima. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 36:26

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Jak si užít léto co nejlépe, i když nepojedu na dovolenou k moři nebo na vysněný tábor? Co dělat, když odjedou všichni kamarádi a já si nemám s kým hrát? Moderuje Romana Růžičková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 28:59

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Léto je tady a to je pro zahradníka doslova ráj. Letní zahradu budeme zkoumat, objevovat a František nám řekne i to, co zvláštního má na své zahradě. Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.