Český rozhlas - Pro děti
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Oteplení v zimě snášejí zvířata hůř než lidé, varuje zoolog

Která zvířata v naší přírodě přečkávají nehostinné zimní období a co dělají, když je všude sníh? A jak se vlastně na dlouhou zimu připravují? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

31:09

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Před dvěma dny 38:22

Klub Rádia Junior: Jaké to je uplavat kilometrovou trať ve vodě o teplotě mínus jeden stupeň Celsia

O tom nám přijde povídat extrémní plavec Filip Jícha, který jako první Čech zvládl takovou trať uplavat, a to až za polárním kruhem, na soustroví Špicberky. A vzal s sebou i svého syna Filipa. Moderuje Jiří Kohout.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 03:54

Zvídavec Evy Sinkovičové: Rostou nejdražší houby na světě lanýže i u nás? Víme, jak ho najít bez prasete

Skrývá se pod zemí, nejlépe ho vyhledají vycvičené bachyně nebo psi a jde o skutečnou delikatesu. Narazíte na něj i v našich lesích? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 41:01

Klub Rádia Junior: Terapeutka a psycholožka Markéta Čermáková v Klubu Rádia Junior

Dnes si budeme povídat o lidské mysli a lidských emocích. Co to je vůbec emoce? Jaké druhy emocí známe? Jsou emoce totéž co pocity? Moderuje Jana Rychterová a Kiki Hovet. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:42

Zvídavec Evy Sinkovičové: Nejzáhadnější místo na planetě? Co se opravdu děje v bermudském trojúhelníku a kde leží?

Přitahuje milovníky záhad, přezdívá se mu ďáblův trojúhelník a prý tam nevysvětlitelně mizí lodě a letadla. Co na to říkají vědci? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 04:08

Zvídavec Evy Sinkovičové: Víte, kolik měla naše země prezidentů? Dokážete říct přesné číslo?

Říkají vám něco jména Emil Hácha, Ludvík Svoboda nebo třeba Antonín Zápotocký? Možná ano, možna ne. Byli to naši prezidenti. A nejen oni. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před 2 týdny 33:14

Klub Rádia Junior: Veronika Vašková a Antonín Müller z azylové farmy pro prasátka Štětinka v Klubu Rádia Junior

Jak se rodí azylová farma pro zvířata v nouzi, která se zaměřuje hlavně na pomoc prasátkům? Se zakladateli azylové farmy Veronikou a Antonínem si budeme vyprávět jaké to je kamarádit a hrát si s vepříky, a dokonce s nimi jezdit i na výlety! Moderuje Veronika Hájková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.