Český rozhlas - Pro děti
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Pes Gump se na novém filmu podílel scénáristicky i režijně

O nové knížce Gump JSME DVOJKA i o filmu, který podle ní vzniká, si budeme povídat s autorem Filipem Rožkem. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

33:07

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Dnes 04:06

Zvídavec Evy Sinkovičové: Co je to placebo a jak funguje?

Jak je možné, že si dáte lék, ve kterém ve skutečnosti žádná léčivá látka není, a stejně vám pomůže? Co je to placebo efekt? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Včera 43:02

Klub Rádia Junior: Naučte se správně nastavit heslo a bránit se podvodníkům v kybersvětě

Jak žít v kyberprostoru tak, aby to bylo bezpečné? Naučíme se správně nastavit heslo, co kam posílat nebo jak se ubránit podvodníkům. Poradí nám s tím Petra Kudrna Sobková a David Kudrna – vzdělávací mikroinfluenceři. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 03:40

Zvídavec Evy Sinkovičové: Kdo jsou Sanové? Národ s prastarými kořeny a rovným postavením mužů a žen

Říká vám něco označení Křováci? Víte, kde žijí, jak vypadají a jakou mluví řečí? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před dvěma dny 39:34

Klub Rádia Junior: Naše pomoc je překvapuje, i tak chce většina romských uprchlíků zpět na Ukrajinu, uvádí Romodrom

Jak se organizace Romodrom snaží pomáhat romským uprchlíkům z Ukrajiny? Co prožívají jejich děti? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 32:43

Klub Rádia Junior: V Česku žije jedovatý savec rejsec. Člověku ale neublíží

Určitě znáte jedovatou zmiji. Dokážete ale vyjmenovat alespoň tři jedovaté savce? O této zvláštní skupině zvířat si budeme povídat s doktorem přírodních věd Milošem Anděrou. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 03:38

Zvídavec Evy Sinkovičové: Rozkošní damani jsou příbuzní slonů. Voňavou směs jejich moči a trusu domorodci žvýkali

Proč jde z těchto rozkošných zvířátek někdy strach? A kde byste je našli? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 34:15

Klub Rádia Junior: Pardubická Sféra vás zavede do světa zábavy, pokusů a zajímavých kroužků

Co uvidíte v novém vzdělávacím centru Sféra v Pardubicích? Například projekční model zeměkoule, technické dílny, virtuální realitu i specializované laboratoře. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 37:34

Klub Rádia Junior: Cyklista Ladislav Majtán v Klubu Rádia Junior

Na co je dobrá jízda na kole? Jak jezdit na kole po silnici? Podle čeho vybrat kolo, aby jste si jízdu užili? Co dělají cyklisté v zimních měsících? Moderuje Jiří Kohou. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 04:44

Zvídavec Evy Sinkovičové: Záchodové zvyky: Ve které zemi mají speciální přezůvky a kde nepatří toaletní papír do mísy?

Znáte historii toalet? Kam se chodilo vykonávat potřebu na hradech a kdy se vše lilo z oken? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před šesti dny 34:35

Klub Rádia Junior: Plasty nejsou zlo, to z nich děláme my tím, jak s nimi nakládáme, tvrdí výrobce obalů

Které plasty patří do žlutého kontejneru? Co jsou to mikroplasty? Jak vznikají a čemu škodí? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.