Český rozhlas - Pro děti
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Sprcha v délce písničky nebo kompost. Projekt Udrž to! radí, jak ulevit planetě

Kdo z moderátorů se zapojil do výzvy Udrž to! 7 dní pro planetu? Co je to námořnická sprcha? A kde jsou hranice udržitelnosti? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

40:44

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Dnes 39:20

Klub Rádia Junior: Ředitelka NF Zlatý oříšek Eva Spáčilová a Alex Faivre, finalista Zlatého oříšku v Klubu Rádia Junior

Jaká překvapení přinesl další ročník Zlatého oříšku? Má Alex raději fyziku nebo hru na klavír? Můžou se děti ještě přihlásit do letošního ročníku? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 03:43

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč mají staří lidé větší uši a nos než ostatní?

Všimli jste si toho někdy? Také vám to vrtalo hlavou? Dožívají se snad vysoké věku jen lidé s velkýma ušima a nosem? To rozhodně ne. Jak to tedy je?

Před čtyřmi dny 03:03

Zvídavec Evy Sinkovičové: Havýš rohatý je podivná, ale krásná rybka. Čím je nebezpečný?

K čemu tahle ryba potřebuje rohy? Proč může být havýš pro ostatní ryby v akváriu nebezpečný? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 03:33

Zvídavec Evy Sinkovičové: Poprvé bájnou krakatici vyfotili v roce 2004. Dokáže ulovit vorvaně?

Kolik tento přízrak z hlubin měří a jak loví? A proč toho o ní moc nevíme?Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před šesti dny 04:18

Zvídavec Evy Sinkovičové: Štiky nikdy nevylučují exkrementy tam, kde loví. Co dalšího o nich možná nevíte?

Proč štiky vyhledávají speciální místa, když chtějí „na velkou“? A uchylují se někdy ke kanibalismu? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:42

Zvídavec Evy Sinkovičové: Používají neslyšící znakovou řeč, nebo znakový jazyk? A má to něco společného s češtinou?

Lidé, kteří neslyší, se mezi sebou dorozumívají znakovým jazykem. Při tom používají ruce. Důležitá je i mimika obličeje, pozice hlavy a horní části těla. Jak to funguje? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:19

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč má lev v českém státním znaku dva ocasy a která země má ve znaku jednorožce?

Proč máme ve znaku lva a kde se vzal jeho druhý ocas? Která zvířata mají ve znacích jiné země? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 36:40

Klub Rádia Junior: Lidi na mě často sahají, potvrzuje kominík. Jak probíhá studium?

Proč je důležité, aby se o řemeslech vědělo a je zajímavé je studovat? Co vše se musí naučit kominík? A nosí kominíci vážně štěstí? Moderuje Eva Sinkovičová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 04:25

Zvídavec Evy Sinkovičové: Nejbláznivější svatební tradice: Kde vykrmují nevěsty, kde je polévají špínou a kde se nesmí smát?

Co se děje na tukových farmách v Mauritánii a k čemu v Německu při svatbách používají pilu? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:45

Zvídavec Evy Sinkovičové: Swapujte. Zbavíte se nepotřebných věcí a dostanete, co chcete. Jaká to má pravidla?

Pořídit si něco nového i bez peněz a zároveň udělat radost druhému něčím, co už vám doma akorát překáží? To je swapování. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.