Český rozhlas - Pro děti
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Sprcha v délce písničky nebo kompost. Projekt Udrž to! radí, jak ulevit planetě

Kdo z moderátorů se zapojil do výzvy Udrž to! 7 dní pro planetu? Co je to námořnická sprcha? A kde jsou hranice udržitelnosti? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

40:44

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Dnes 03:42

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč má lev v českém státním znaku dva ocasy a která země má ve znaku jednorožce?

Proč máme ve znaku lva a kde se vzal jeho druhý ocas? Která zvířata mají ve znacích jiné země? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 36:40

Klub Rádia Junior: Lidi na mě často sahají, potvrzuje kominík. Jak probíhá studium?

Proč je důležité, aby se o řemeslech vědělo a je zajímavé je studovat? Co vše se musí naučit kominík? A nosí kominíci vážně štěstí? Moderuje Eva Sinkovičová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 04:25

Zvídavec Evy Sinkovičové: Nejbláznivější svatební tradice: Kde vykrmují nevěsty, kde je polévají špínou a kde se nesmí smát?

Co se děje na tukových farmách v Mauritánii a k čemu v Německu při svatbách používají pilu? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 03:45

Zvídavec Evy Sinkovičové: Swapujte. Zbavíte se nepotřebných věcí a dostanete, co chcete. Jaká to má pravidla?

Pořídit si něco nového i bez peněz a zároveň udělat radost druhému něčím, co už vám doma akorát překáží? To je swapování. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 04:10

Zvídavec Evy Sinkovičové: Člověk za den spotřebuje neskutečných 4 500 litrů vody. Jak je to možné?

Kolik vody je potřeba na výrobu 1 litru mléka? Co všechno tvoří naši vodní stopu? A co se dá dělat pro její snížení? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 31:51

Klub Rádia Junior: Ropuchy mají dobrou paměť. V ČR žijí tři druhy, naučte se je rozeznat

Které tři druhy ropuch můžete potkat v České republice? Podle čeho se zbarvují? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 39:54

Klub Rádia Junior: Trenérka pozemního hokeje Karolína Kříženecká v Klubu Rádia Junior

V čem je pozemní hokej zajímavější než ten klasický? Co zažijí sportovci na paralympiádě? Kde a jak začít hrát pozemní hokej? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 40:35

Klub Rádia Junior: Teď už jsou na mě naši pyšní. Chili Ta Thuy vydala kuchařku a uvažuje o kurzech vaření pro děti

Proč jí na škole říkali Zuzko? A které tři přísady změní každý pokrm na asijský? Chili Ta Thuy prozradí své nejoblíbenější jídlo i to, proč bychom podle ní měli jíst v klidu. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:30

Zvídavec Evy Sinkovičové: Pijí ryby vodu? Jednoduchá otázka má složitou odpověď

Co je to osmóza a proč záleží na tom, jestli ryba žije ve sladké nebo slané vodě? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.