Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Publicista a spisovatel Zdeněk Ležák v Klubu Rádia Junior

Dnes nahlédneme do světa počítačů, zajímavých her, nových objevů v přírodě a dalších neobvyklých věcí kolem nás. Moderuje Roman Víšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

28:22

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Včera 28:59

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Léto je tady a to je pro zahradníka doslova ráj. Letní zahradu budeme zkoumat, objevovat a František nám řekne i to, co zvláštního má na své zahradě. Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 33:13

Vedoucí sportovního klubu vozíčkářů Praha Michaela Krunclová v Klubu Rádia Junior

Kde a jak se dá sportovat s hendikepem? Co zajímavého připravuje sportovní klub vozíčkářů? A jak začít se sportem po těžkém úrazu, i to prozradí odbornice Michaela Krunclová. Moderuje Jiří Kohout.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 29:16

Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová v Klubu Rádia Junior

Dnes budeme pokračovat v módní abecedě a taky si povíme o aktuálních letních outfitech. Moderuje Roman Víšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 32:25

Kateřina Brabencová z organizace Holubi v nouzi v Klubu Rádia Junior

Holubice je symbol míru a lásky. Dnes si budeme povídat o holubech, ptácích, kteří žijí na zemi skoro 2 miliony let. Holubí pošta funguje od starověku, a dodnes jsou holubi chováni pro krásu i spolupráci s člověkem. Ale o holubech existuje i hodně mýtů a pověr, které jim velmi ubližují.Moderuje Veronika Hájková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 40:23

Letecký instruktor za 40 let uskutečnil 4 400 letů. Teď pomáhá organizovat leteckou show

Kolik hodin létání musí člověk zvládnout, aby se stal leteckým instruktorem? Jak se připravuje letecká show? A může létat někdo, kdo má strach z výšek? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 39:24

Mluvte se sebou hezky. Tělo nemá plnit požadavky módních časopisů, míní psycholožka o body shamingu

Možná máte někdy pocit, že vaše tělo není dokonalé a všichni to musí vidět. Co dělat, když se vám někdo posmívá kvůli tomu, jak vypadáte? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 25:03

Odborník na historii železniční a trolejbusové dopravy Oldřich Čížek v Klubu Rádia Junior

Do velkých českých měst v ČR dorazil nedávno francouzský vlak TGV, který na konci minulého století překonával světové rekordy v rychlosti. Jak je možné, že dnešní vlaky dosahují rychlosti kolem pěti set kilometrů za hodinu? A jak je to s trolejbusovou dopravou? Moderuje Jitka SlezákováDalší zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:29

Každý běžec pomáhá, říká o olympijském běhu jeho ambasador šermíř Beran

Do největšího běžeckého závodu v Česku se v jeden okamžik zapojí až 64 000 žáků na 340 školách. Nejen o tom povypráví olympionik, držitel ceny fair play a ambasador T-Mobile Olympijského běhu Jiří Beran. Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 35:55

Výživový specialista Ivan Mach v Klubu Rádia Junior

Tentokrát si společně s Ivanem probereme zdravé letní obědy a přílohy, které nám dodají energii na celé odpoledne. Moderuje Roman Víšek.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 35:12

Příroda se bez nás obejde, ale my bez ní ne, vzkazuje vítěz ankety UNICEF Dítě Česka Jan Žák

Jan Žák nejraději pozoruje ptactvo a hmyz, ale taky sportuje a vymýšlí počítačové hry. Navíc je to vítěz ankety UNICEF Dítě Česka a vede kroužek Skulina. Co ho k účasti v anketě vedlo? Moderuje Veronika Hájková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.