Český rozhlas - Pro děti
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Herec Dan Kranich vypráví pohádku o Budíku k ničemu

Dan Kranich vyprávěl pohádku Budík-k-ničemu ze seriálu Hajajafón a prozradil i něco o sobě. Podívejte se na video a poslechněte si rozhovor.

28:47

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Včera 32:32

Klub Rádia Junior: Trenérka mládeže a aktivní hráčka házené Astra Praha Monika Wachsmannová v Klubu Rádia Junior

Házená je hra starých Římanů a je prý nejen zábavná, napínavá a fyzicky náročná, ale taky plná překvapení, přátelství a nezapomenutelných okamžiků. Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 02:49

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč někteří lidé kýchají, když se podívají do sluníčka? Není to alergie

Jde o reflex, který je zřejmě dědičný, má ho třetina populace a první zmínky o něm pochází teprve z 50. let minulého století. Máte ho taky? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:57

Zvídavec Evy Sinkovičové: Kdo jsou Sentinelci a jak žijí?

Obývají ostrov Severní Sentinel, který leží ve vodách Bengálského zálivu mezi Indií a Barmou a je součástí Andamanských ostrovů. Proč je tenhle kmen zajímavý?Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 34:28

Klub Rádia Junior: Představte si je v pyžamu, radí herečka Klára Suchá, jak na trému a vypráví pohádku skřítka Hajaji

Klára Suchá přečetla první příběh letošního Hajaji živě a prozradila i něco o sobě. Podívejte se na video a poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 03:03

Zvídavec Evy Sinkovičové: Věděli jste, že fík vlastně není ovoce, ale květ naruby?

Určitě jste už někdy ochutnali fík, ať už čerstvý nebo sušený. Tahle sladká pochoutka ale není plod. Ve skutečnosti se jedná o květenství. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před 2 týdny 30:31

Klub Rádia Junior: Zmrzlináři Lucie Vostřelová a Zdeněk Pavlis v Klubu Rádia Junior

Začínali ve starém karavanu bez přívodu vody, zmrzlinu vyráběli z práškové směsi a prodali 20 kousků za den. Dneska na návsi v pardubických Kuněticích obslouží v průměru 600 zákazníků denně, prodají 80 kg zmrzliny. Zakládají si na kvalitní smetaně a čerstvém ovoci od místních farmářů. Proč ještě nevyrobili šmoulí zmrzlinu? A jak vznikají netradiční receptury? Moderuje Jitka Slezáková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před 2 týdny 36:22

Klub Rádia Junior: Dětská zpěvačka, tanečnice a herečka Chiara Nella Kekrt v Klubu Rádia Junior

Teprve desetiletá Chiara rozjíždí na YouTube pořad Chiary svět. Co se v něm bude dít? Jaké to pro ni je vystupovat na společných show s Benem a Mateem a skupinou Lollipopz? V kterém divadle hraje nejradši? Co zažila během natáčení pohádky Princezna zakletá v čase 2 a v seriálu Sestřičky Modrý kód? A co škola, volný čas a kamarádi? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.