EquiRadio.cz
10. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Klimke chtěla Hale Boba prodat. Nakonec spolu byli evropskými šampiony

Jedním z koní, kteří v posledních deseti letech nejvýrazněji bodovali ve čtyř a pětihvězdových soutěžích ve všestrannosti, byl Hale Bob OLD. Valacha s přezdívkou Bobby sedlala Němka Ingrid Klimke. Bez debat byl klíčovým koněm její kariéry v military.

05:06

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 06:22

Nobby kraloval světové vytrvalosti. Kilometry zdolával v těžkém terénu

Svá koňská esa má každá jezdecká disciplína. Z hnědáka Nobbyho je dnes už legenda vytrvalosti. Říkávalo se, že přejde každý terén jako nic, zdolával stovky kilometrů na rovinách i v kopcích. Dokázal získat čtyři tituly v řadě na nejtěžších tratích.

Před třemi dny 48:38

Neumannovi: Mnozí koně se s námi ve Ctěnicích dožili do vysokého věku

Jezdecká společnost Ctěnice na severovýchodním okraji Prahy funguje už 25 let. Ilona a Cyril Neumannovi společně v podcastu EquiRadia vzpomínají nejen na začátky v tomto zámeckém areálu. Vyprávějí také zajímavé životní příběhy jejich milovaných koní.

Před čtyřmi dny 06:09

Conrad de Hus je vyrovnaný hřebec. To se jen tak nevidí, líčí Wathelet

Na dotaz, s kterým koněm udělal v kariéře nejlepší výsledky, jmenuje belgický reprezentant Gregory Wathelet plemenného hřebce Conrada de Hus. Holštýnský hnědák, který už nějaký čas působí jen v chovu, je nejen krásný, ale hlavně pohodový kůň.

Před pěti dny 18:24

Bauyržan Murzabajev: Francie mi dala hodně, ale nejvýš je teď Japonsko

Debut v Hongkongu, další japonské angažmá v dresu jedné z nejúspěšnějších tamních stájí, ale také potvrzený návrat do Německa a nedocenitelné zkušenosti z Francie. O tom všem vypráví někdejší český šampion Bauyržan Murzabajev v novém podcastu.

Před šesti dny 06:45

Veterinářka vypráví: Jack mě neměl rád, ale přišel mě poprosit o smrt

Ne zřídka se stává, že kůň si po nepříjemném zákroku dobře zapamatuje veterináře a později mu dává najevo svoji nepřízeň. To byl i případ Jacka. Po fatálním zranění však dokulhal k doktorce Lýdii Sukové, položil jí hlavu do náruče a poprosil o smrt.

Před týdnem 06:36

Fibonacci byl divoký. Jeho první jezdkyně z něj nemohla spát

Bělouš Fibonacci 17, přezdívaný Nacho, byl posledním top koněm parkurové šampionky Meredith Michaels-Beerbaum, která už nezávodí na mezinárodní úrovni. Její poslední velkou akcí byly olympijské hry v Riu de Janeiru, jež zajela právě s Fibonaccim.

Před týdnem 41:32

Medvecký: Cuttingu se věnuji třináct let. První klisna byla z Texasu

Hostem westernového podcastu s Jitkou Kynclovou na Equiradiu byl Marek Medvecký, známý a úspěšný trenér, jenž spolupracuje s velkým množstvím českých jezdců. Nyní žije na Slovensku a zároveň je i sám soutěžním jezdcem v disciplíně cutting.

Před týdnem 05:01

Darry Lou chce vždy potěšit. Každý si ho zamiluje na první pohled

Hřebec Darry Lou je jedním z těch koní, kteří neradi dělají chyby. Americká reprezentantka Beezie Madden on něm říká, že klame svým vzhledem. Ve své kariéře vystřídal několik jezdců zvučných jmen, kteří se shodují, že jde o výjimečný talent.

Před týdnem 11:33

Jozef Chodúr: Loch Pike byl světlý bod sezony, Opasan zůstává

Stáj trenéra Jozefa Chodúra ve slovenském Borském Mikuláši v letošní sezoně trápila početná marodka, se zraněními laborovaly i stájové hvězdy. Teď přichází generační obměna, velkou nadějí je dvouletý Loch Pike. Poslechněte si rozhovor EquiRadia.

Před týdnem 05:37

Veterinářka vypráví: Když majitelé lžou, léčba může být komplikovaná

Majitel koně by měl vždy s veterinářem maximálně spolupracovat a poskytnout mu přesné informace, které jsou klíčové pro správnou diagnostiku a léčbu. MVDr. Lýdia Suková zmiňuje ve své knize případ z praxe, jak to může vypadat, když majitelé lžou.