Alex a host
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kickboxerka Martina Ptáčková: Nebýt šikany, bojový sport bych nejspíš nikdy nedělala

„Byla jsem šikanovaná, a tento sport mi ukázal cestu,“ říká nejúspěšnější česká kickboxerka, reprezentantka v bojových sportech a osminásobná mistryně světa. Vedle sportovních úspěchů zvládla vystudovat mezinárodní vztahy a diplomacii.

25:38

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před dvěma dny 23:15

Rovné příležitosti jsou pro mě velké téma, říká historicky první žena v čele Univerzity Karlovy

V čele Univerzity Karlovy vloni stanula vůbec poprvé v historii žena. Milena Králíčková vedle toho přivedla na svět stovky dětí jako gynekolog-porodník a zkoumala příčiny neplodnosti.

Před třemi dny 27:38

Všechna období mojí kariéry byla krásná a klidně bych si je zopakovala, říká Helena Vondráčková

Helena Vondráčková patří mezi nejúspěšnější české zpěvačky. Už v roce 1964 jí tleskala pražská Lucerna. V osmnácti letech vyhrála Zlatého slavíka, zahrála si v pohádce, vystupovala s Golden Kids a koncertovala s Karlem Gottem, se kterým dokonce byli dvakrát v Carnegie Hall.

Před čtyřmi dny 31:35

Kompromis je zlo. To slovo vymažte, vede k frustraci, říká profesionální vyjednavač Radim Pařík

„Profesionál musí mít vypínač, kterým vypne své ego,“ říká mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. „Ego je velice nebezpečná věc ve vyjednávání. Musíme ho nechat za dveřmi. Do vyjednávání vstupujeme vždy pozitivně. Čím jste příjemnější, tím je větší šance na úspěch. Lidi opravdu posloucháme, nic nezlehčujeme. Nehádáme se. Neexistuje nic jako konstruktivní diskuse. Vyjednávání je dialog.“

Před pěti dny 28:47

Když jsem slyšel slovo šampon, myslel jsem, že se pozvracím, říká o vyhoření kadeřník Tomáš Arsov

Tomáš Arsov je špička ve svém oboru. Intenzivně na sobě pracoval, a to si vybralo svoji daň. „Problém mi dělalo i ležet. Vadilo mi, když na mě někdo mluvil.“ I přes vyhoření má stále spoustu plánů.

Před týdnem 27:18

České stopy musím najít v každé zemi. A ony jsou, je přesvědčený novinář a zpravodaj Petr Voldán

Více než čtvrt století je jeho parťákem rozhlasový mikrofon. Byl zpravodajem v Moskvě, Londýně a zase v Moskvě. S pořadem Postřehy odjinud, který vysílá Česká televize, procestoval přes 50 zemí.

Před týdnem 28:01

Sára Saudková: Setkání s Janem Saudkem rozdalo karty a určilo, kudy se bude můj život ubírat

Sáru Saudkovou přivedl k fotografování Jan Saudek, byla jeho žačkou i partnerkou. Vrhla se také na psaní, jednu knihu dokonce napsala z pohledu muže. „Mnoho mužů se v knize Zpocená záda poznalo a měli strach, aby je tam nepoznalo okolí. Tím jsem si potvrdila, že je to dobře napsané,“ říká Sára Saudková.

Před týdnem 29:56

Konečně jsem dostala normální roli. Už ze mě nebudou trčet chlupy, těší se Yvetta Blanarovičová

Zanedlouho oslaví významné životní jubileum. Čarodějnice z pohádky o Jasněnce, nezapomenutelný čertík z Princezny ze mlejna, ale také zpěvačka a dáma, která pomáhá dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Před týdnem 26:23

Akrobatický pilot Lukáš Pařízek: Pád je řízený. Víme, jestli spadneme přes záda, nebo přes kabinu

„Musím udržet v hlavě krev, udělat tedy anti-G manévr. Jinak začnu vidět šedivě, pak tunelově, pak se vidění ztrácí a můžu až ztratit vědomí,“ popisuje pilot stavy při přetížení. Je akrobatické létání hazard, nebo bezpečný sport?

Před 2 týdny 26:49

Vlasta Horváth: Po SuperStar jsem náhled na hudbu posunul. Střet s neúspěchem vás nutí přemýšlet

Psal se rok 2005, když vyhrál druhý ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Pěvecká kariéra Vlasty Horvátha se rozjela – dostal platinovou desku, v Českém slavíkovi se stal objevem roku a vydal několik autorských alb. Brzy na Fidlovačce oslaví 18 let na hudební scéně.

Před 2 týdny 25:37

Andrea Elsnerová: Poloha vyžadovaného hlasu v dabingu je dílo okamžiku. Doma netrénuju

Zářila v seriálu Četnické humoresky jako rozverná hospodyně Andělka, patří mezi naše přední dabérky, ale stěžejní je pro ni pořád divadlo. Přes 20 let je věrná Divadlu na Vinohradech.