Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Irena Fuchsová: Nevychované dětičky v reklamách

To, o čem vám budu dneska vypravovat, mi vadí už hodně dlouho, ale nikdy mě to nedokoplo k tomu, abych o tom napsala. To, o co jde, znáte všichni!

04:36

Když vypráví nápověda

Vydává: Český rozhlas

Spisovatelka, publicistka a nápověda pražského Činoherního klubu, Irena Fuchsová, čte své povídky a fejetony ze života a o životě.

Web

Včera 05:31

Irena Fuchsová: V „tomhle“ jsou všichni chlapi stejní

Ve vlaku se nenudíte. Zvlášť, když sedíte v kupé s dívkami, které si myslí, že jste hluchá bába. Seděla jsem u dveří, dívka s culíky u okna, a když do kupé přišla dívka s ofinou, Culíky se rozzářily.

Před týdnem 05:13

Pánové, sedejte si ve vlaku k mamince s dítětem

Ale pozor! Ne kvůli mamince! Kvůli dítěti! Netvrdím, že všechny maminky jsou jako ta, o které vám budu vyprávět, ale děti, které s takovou maminkou jedou ve vlaku, budou mít, když si k nim sednete, nezapomenutelnou vzpomínku na celý život.

Před 3 týdny 06:07

Irena Fuchsová: Když to s láskou nejde slušně

Magdalénku mám ráda. Známe se asi deset let, občas se sejdeme pracovně a často se scházíme na obědě. „Jsem v krizi,“ přišla mi od ní před měsícem esemeska a tak jsme si domluvily oběd.

7. listopad 2021 05:15

Irena Fuchsová: Dobrý titulek prodá všechno

Nevím, jak jste na tom s denním tiskem vy, moji milí posluchači, ale já jsem závislák a noviny si kupuju každý den.

31. říjen 2021 05:00

Irena Fuchsová: Když se necháš očkovat, jako by sis nechal uříznout ruku!

Vlak, vypravovaný z Prahy, kterým jsem jela do pardubického rozhlasu, měl v Kolíně jenom deset minut zpoždění. Spokojeně jsem si sedla, ale bohužel špatně. Až do Pardubic jsem musela poslouchat paní kolem šedesátky, která se rozčíleně přiřítila z vedlejšího vagonu se svojí dcerou, která až do Pardubic trpně mlčela.

24. říjen 2021 06:21

Irena Fuchsová: Kosmická trojka

Nedávno jsem pro jeden časopis hledala něco úsměvného ze zkoušek, něco, čemu říkám divadelní vejšplechty, a našla jsem text, který jsem si do počítače uložila jako: Kosmická trojka.

17. říjen 2021 05:53

Irena Fuchsová: Obyčejná žena

Nedávno jsem objevila v příloze sobotních novin článek nazvaný Podprsenky dolů! Prý ještě před pár lety by chození bez podprsenky na veřejnosti mohlo vyvolat pohoršení. Ale to se prý teď změnilo! Podprsenky prý teď zavrhly celebrity i obyčejné ženy.

10. říjen 2021 06:41

Irena Fuchsová: Lázeňská láska

Celé léto jsem vám vypravovala příběhy z klimkovických lázní, tak mě napadlo, připomenout si lázně i v říjnu. S Davidem jsme se dali dohromady hned první den, před přijímací kanceláří. V jídelně nás posadili spolu a naše přátelství mohlo začít. Oba jsme měli po maturitě, oba jsme měli před sebou vysokou školu a co je důležité, ani jeden z nás s nikým nechodil!

3. říjen 2021 04:57

Irena Fuchsová: Když se muži mýlí

Mýlí se často, samozřejmě, stejně jako se často mýlí i ženy. Na tom není nic špatného, zmýlit se. Když se zmýlíme zásadně, měli bychom si to umět přiznat před sebou i před ostatními. A třeba se i omluvit.