Poradna
4. duben 2023

Poslechněte si podcast: O co všechno se mohou postarat pečovatelské služby

Když se vaši blízcí už o sebe nedokážou vzhledem k věku nebo nemoci postarat, pomohou pečovatelské služby. O co všechno se mohou postarat? Odpoví Libor Schenk a Markéta Trnečková z Cetra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje.

23:41

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Dnes 22:58

Hygienici začali s kontrolami přírodních nádrží

Které vodní plochy v kraji jsou pod jejich dohledem a jaké problémy při koupání v kontaminované vodě lidem hrozí? Řekne Jan Kresta, ředitel odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice v Ostravě. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Iva Havlíčková.

Před 2 týdny 24:57

Bezpečnost práce aneb Jak předejít život ohrožujícím situacím na pracovišti

Jak zajistit bezpečnost práce na pracovišti? Co obnáší proškolení zaměstnanců, co neopomenout v prevenci a k jakým úrazům třeba na staveništi kvůli zanedbání bezpečnosti dochází? I na vaše otázky odpovídal soudní znalec v oboru Vladimír Burda.

Před 3 týdny 22:39

Poradna: Čistota v restauracích a správné skladování potravin

Zaměříme se na čistotu v restauracích. Jak je to dávno, co hygienici museli uzavřít nějaké bistro či restauraci v kraji? Lepší nebo horší se provozovatelé pohostinství? A jak správně se mají skladovat potraviny?

9. květen 2023 21:29

Jak se řádně a včas připravit na důchod, ať nás pak nezaskočí jeho malá výměra

Důchody. Kdy je nejvyšší čas začít se starat o jeho výši, zda a kam spořit či investovat a co vše si předem pohlídat? Nezávislý finanční poradce Radim Koziel odpovídal i na vaše dotazy.

2. květen 2023 24:03

Podvody na internetu a sofistikované finty v online prostředí

Na co pachatelé sázejí a jak se snaží využít důvěry svých obětí, často seniorů? Probírali jsme s policejním preventistou Miroslavem Kolátkem.

25. duben 2023 20:08

Poradna: S Dagmar Hoferkovou o dobrovolnictví v ADRA

Přiblížíme práci dobrovolníků, konkrétně centra ADRA. Nově začali pomáhat i dětem, které trpí obezitou. Dagmar Hoferková, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě, řekne podrobnosti také o novém charitativním obchodu.

18. duben 2023 22:16

Reklamace. Novela zákona změnila práva a povinnosti spotřebitelů i prodejců

Novela zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku od 6. ledna změnila práva i povinnosti spotřebitelů a prodejců, včetně reklamací a uplatňování práva odpovědnosti za vady na zboží. Na dotazy v naší rozhlasové Poradně odpovídala advokátka Iveta Magnusková.

11. duben 2023 25:23

Jak na krtka, co na něj platí? S Kristiánem Kornerem jsme probrali i aktuální práce na jarní zahradě

Sice skvěle kypří půdu, jeho přítomnost na zahrádce je ale zpravidla na obtíž. Řeč je o krtkovi. Spolu se zahradníkem Kristiánem Kornerem vám zkusíme poradit, jak na něj. Bavit se budeme taky o tom, které zahradní práce jsou teď zjara aktuální.

28. březen 2023 20:02

Současná podoba přípravy občanů k obraně státu. Koho se týká a komu tzv. POKOS určen?

S kapitánem Martinem Ogořalkem z Krajského vojenského velitelství Ostrava probereme současnou podobu přípravy občanů k obraně státu. Uslyšíte, koho se týká, zda je to totéž jako branná povinnost a komu je takzvaný POKOS určen.