Dopolední Region
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Když se přání naplní. Zdeněk Rybák vždycky chtěl být součástí Českého rozhlasu

Zdeněk Rybák se ze Zdic u Berouna do hlavního města přestěhoval už před lety. V Praze studoval, pak nastoupil do zaměstnání, založil rodinu. Možná jste se s ním slyšeli. Odpovídá totiž na dotazy posluchačů Českého rozhlasu.

03:01

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Dnes 05:31

TIPY NA VÍKEND: Jarní zemědělec v Lysé nad Labem nebo oslavy sv. Prokopa na Sázavě

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Včera 03:28

Knedlíkárna v Kosově Hoře sází na jednoduchost. Ty nejlepší recepty vymyslely už naše babičky

Jak uvařit dobrý knedlík? Šárka Stehlíková z Knedlíkárny nedaleko Sedlčany říká, že v jednoduchosti je síla. Není potřeba nic vymýšlet, naše babičky ty nejlepší postupy vymyslely už dávno. Za úspěchem knedlíků z Kosovy Hory jsou zkušené kuchařky, poctivá ruční práce a kvalitní suroviny.

Před dvěma dny 03:25

Běla Papežová plete už téměř 90 let. Její výrobky dělají radost dětem i dalším babičkám

Paní Běla Papežová za tři roky oslaví 100. narozeniny. Její děti už jsou v důchodu. Ona sama má ale energie na rozdávání. Smutky zahání prací pro druhé. Spolu s dalšími babičkami z kolínského SeniorCentra SeneCura plete dárky, které pomáhají ostatním.

Před třemi dny 03:17

Místo, kde se historie snoubí s vinařstvím. V Klučově u bývalého hradiště roste vinná réva

Chtěli byste spojit výlet do míst, kde se psala historie, s ochutnáváním vína? Nemusíte jezdit až na Moravu, stačí dorazit do středočeského Klučova. Rodinné vinařství, které na Českobrodsku funguje od roku 2017, působí v místech, kde se vinná réva pěstovala už v dobách Karla IV.

Před šesti dny 06:27

TIPY NA VÍKEND: Jaro na vsi v Přerově nad Labem nebo jarní jarmark v Ratajích nad Sázavou

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před šesti dny 03:13

Pro Šárku Petrášovou se práce v sociálních službách stala srdeční záležitostí

Šárka Petrášová původně chtěla pracovat ve zdravotnictví v oboru ergoterapie. Vždy ale měla blízko také k výtvarným činnostem, a tak ještě na studiích přijala místo vedoucího terapeutické tvůrčí dílny ve společnosti POHODA. Nakonec jí práce v sociálních službách natolik oslovila, že ve společnosti POHODA zůstala už 14 let a dnes tu působí jako vedoucí sociálních služeb.

Před týdnem 03:28

Jsem rád, že jsem strýce zažil, říká prasynovec Josefa Lady, Antonín Jedlička mladší

Cenným svědectvím časů dětství Josefa Lady je model hrusické návsi, který vyrobil pan Antonín Jedlička. Byl synem Marie, rozené Ladové, Josef Lada byl tedy jeho strýc. A syn pana Jedličky, také Antonín, Ladův prasynovec, tento a další modely předvádí návštěvníkům.

Před týdnem 03:04

Mladoboleslavský florbalista Jakub Bína už má tři tituly a svoje umění předává i těm nejmenším

S florbalem začínal na Vysočině, odkud dnes 24letý Jakub Bína zamířil do Pardubic. Pak jeho cesta vedla do Mladé Boleslavi, kam ho zlákala superligová nabídka. Se Středočechy vybojoval už 3 tituly. S Jakubem Bínou natáčel reportér Pavel Petr.

Před týdnem 03:29

Projekt SRNA mění staré láhve na krásné věci. Díky nápadu mohou sloužit ještě dalším generacím

Sochař Dominik Hejtmánek měl vždy ekologické smýšlení a zároveň je tak trochu kutil. V roce 2012 začal recyklovat staré láhve na originální skleničky a vázy. Nápad se dostavil, když seděl s kamarádem v baru. Bylo mu líto krásných láhví, které skončí v popelnici, a tak ho napadlo, uříznout jim hrdlo a udělat z nich designové skleničky.

Před týdnem 03:17

Zaprášené minerály se obtížně čistí, přesto má každý sběratel místo, kde se chlubí nejhezčími kousky

Stejně jako hydrogeolog a předseda Mineralogické sekce Společnosti Národního muzea Jiří Čížek. Žije na jihozápadním okraji Prahy, minerály sbírá přes 40 let a jeho sbírka čítá několik tisíc kusů, kterých má přes tisíc druhů.