11. květen 2022

Poslechněte si podcast: Když se na sebe dívám v televizi, tak se často vypnu, říká muž mnoha talentů Ondřej Sokol

Ondřej Sokol je muž tolika talentů, že je snad ani nejde vyjmenovat. Na pozornost médií je zvyklý, ale poskytování rozhovorů není úplně jeho nejoblíbenějším koníčkem. „S každým rozhovorem jsem hrozně nervózní, bral bych obejmutí,” řekl hned v úvodu rozhovoru Na pohovce Jožky Kubáníka.

23:30

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Včera 20:24

Diplomaté nemluví emocionálním jazykem, říká herečka a diplomatka Magda Vašáryová

Na rozhlasovou Pohovku Jožky Kubáníka usedla známá herečka a diplomatka, která působila například jako velvyslankyně v Rakousku a Polsku, Magda Vášáryová.

Před týdnem 18:33

Čím hůře, tím lépe. Roztomilý bonmot, ale v životě to neplatí, říká herečka Regina Rázlová

Regina Rázlová patří k našim nejvýraznějším hereckým osobnostem. Zaujala už v prvním celovečerním snímku, kterým byla slavná komedie režiséra Františka Filipa Utrpení mladého Boháčka. „Všechno, co jsem se naučila dobrého, jsem se naučila od něj a vždycky jsem byla velmi ráda, když jsem s ním mohla pracovat,” přiznává obdivovaná herečka.

Před 2 týdny 26:28

Nemám absolutní sluch a dokonce neumím ani noty, překvapuje zpěvák Richard Krajčo

Zpívám rád. To bylo téma, o kterém si Jožka Kubáník povídal na rozhlasové Pohovce s mnohonásobným držitelem hudebních cen Anděl, aktuálním bronzovým slavíkem, frontmanem kapely Kryštof, zpěvákem, ale také oceňovaným hercem Richardem Krajčem.

Před 3 týdny 42:04

V každé pohádce musí být babička, písnička a kytička, říká režisér Zdeněk Zelenka

V kinech zářila například jeho pohádka Nesmrtelná teta, v televizi třeba detektivní seriál Ach ty vraždy a z divadelních inscenací patří k nejpopulárnějším muzikál Láska nebeská. Pod všemi jmenovanými tituly a desítkami dalšími je podepsaný režisér Zdeněk Zelenka.

13. červenec 2022 25:58

Byl jsem prokletý faktem, že jsem protekční dítě, říká slovenský herec a režisér Martin Huba

Hlavním tématem rozhovoru Jožky Kubáníka se slovenským hercem a režisérem Martinem Hubou bylo přání. Podle něj je prý dobré dávat si pozor, co si přejeme, protože by se to mohlo splnit.

6. červenec 2022 31:25

Práce v zoo je každý den jiná, říká marketingová vedoucí zlínské zoologické zahrady Romana Mikešová

Romana Mikešová pracuje v Zoo Zlín od roku 2003, nyní na pozici marketingové vedoucí. Její vyprávění na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka z ledna letošního roku je rozhodně zajímavé.

30. červen 2022 19:30

Musím se tlumit, ať nejsem divoká poskakující paní učitelka, směje se akční učitelka Helena Tomaňová

Helena Tomaňová je velmi oblíbenou učitelkou na prvním stupni základní školy v Uherském Hradišti. Hraje na kytaru, skáče padákem a nade všechno má ráda třídu svých dětí.

29. červen 2022 26:38

Mám s kamarády pražírnu kávy, překvapuje zpěvák a kytarista Mirai Navrátil

Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil se narodil v Japonsku českému tatínkovi a japonské mamince. Rodiče mu dali jméno Mirai, které znamená budoucnost. A právě o ní si úspěšný zpěvák povídal s Jožkou Kubáníkem na jeho rozhlasové Pohovce.

23. červen 2022 34:09

Vrásky nejsou zadarmo, říká úspěšná fotografka Běta Bajgartová

Běta Bajgartová je úspěšná fotografka z Uherského Hradiště žijící v Dublinu. Před tím si vyzkoušela i práci novinářky v Českém rozhlase.

22. červen 2022 25:26

Když jsem se dostal na motorku, jezdil jsem, dokud nedošel benzín, prozrazuje generál Petr Pavel

Když se řekne jméno generála Petra Pavla, každý si představí charismatického vojáka v uniformě, ale málokdo ví, že miluje motorky, knihy, focení a cestování. A o tom všem si povídal na rozhlasové Pohovce s Jožkou Kubáníkem.