Za mantinelem
Epizoda 666. duben 2023

Poslechněte si podcast: Když Pavlíkovo zbytečné běsnění přebíjí náměty přímo hollywoodské

Snad až hollywoodské náměty servíruje probíhající play off hokejové extraligy. Naposledy v pondělí, kdy kvůli zranění skončila šňůra 659 zápasů v nejvyšší soutěži bez přerušení železnému muži Jakubu Lvovi, jehož v sestavě Hradce nahradil Patrik Miškář a svůj premiérový extraligový start v sezoně hned ozdobil vítězným gólem v prodloužení druhého semifinále s Vítkovicemi. Přesto vše bohužel přebíjí pozápasové zbytečné běsnění majitele ostravského klubu Aleše Pavlíka, jenž z druhé porážky v sérii viní rozhodčí. A to hodně nevybíravým způsobem. Nejen to rozebírají v novém díle podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor. 

38:31

Za mantinelem

Vydává: Sport.cz

Novinky ze světa hokeje. Rozhovory, analýzy a vše o tom co se děje na ledě.

Web

Epizoda 77Před třemi dny 41:46

O nešťastné komunikaci Havláta, který podcenil svou roli, a Gudasově nenahraditelnosti

Nepovedené mistrovství světa stále doznívá hokejovou veřejností. Kritiku za nedostatečnou komunikaci schytává generální manažer reprezentace Martin Havlát, na nějž si nepřímo postěžoval útočník Bostonu Jakub Lauko. Havlát reagoval, že není jeho úkolem obvolávat každého, kdo bydlí v zámoří. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Marek Burkert označili tento výrok za nešťastný. A v podcastu Za mantinelem rozebírají i budoucnost Kariho Jalonena nebo vrcholící sezonu NHL, přičemž ve finále Stanley Cupu má český hokej zastoupení v podobě tvrďáka v defenzivě Radko Gudase.

Epizoda 76Před týdnem 34:51

O Jalonenově přecenění týmu, který na víc neměl, a trenérově nejisté budoucnosti

Osmé místo české hokejové reprezentace na mistrovství světa je nejhorším výsledkem v historii. A spokojenost nemůže být ani s předvedenými výkony, národní tým nedokázal přehrát na turnaji ani jednoho z top soupeřů. Vysněná obhajoba bronzu nedopadla. Redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral v podcastu Za mantinelem zmiňují, že tohle byl reálný obrázek letošního týmu, který po zranění klíčových centrů na víc než čtvrtfinále neměl.

Epizoda 75Před týdnem 36:47

České šance ve čtvrtfinále nejsou velké. Úspěch stojí a padá s Kubalíkem

Základní skupina mistrovství světa v hokeji je u konce, Češi postoupili do čtvrtfinále ze čtvrté pozice a přestěhovali se do finského Tampere, kde ve čtvrtek od 15:20 vyzvou vítěze skupiny A Spojené státy americké. A podle redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Matěje Vybírala nebude národní tým v klíčovém duelu turnaje favoritem. Oba novináři v podcastu Za mantinelem zmiňují nutnost dobrého výkonu gólmana i tahouna v ofenzivě Dominika Kubalíka, ke kterému se však musí přidat i další. 

Epizoda 74Před týdnem 37:32

O nepovedeném testu a zpackaných druhých třetinách. Špaček i další musí přidat

Česká hokejová reprezentace má za sebou první opravdu náročnou zkoušku. A ačkoliv z Rigy po prohře 2:4 se Švýcarskem zní od týmu spíše pozitivní ohlasy, pohled redaktorů Sport.cz Martina Kézra a Roberta Sáry, který sleduje dění mistrovství světa přímo z Lotyšska, upozorňuje spíš na nedostatky. Národní tým podle nich stojí jen na čtveřici hráčů a ostatní zatím zaostávají. Zaráží se také, proč Češi téměř vždy zaostávají ve druhých třetinách. 

Epizoda 73Před 2 týdny 31:10

Z Rigy přicházejí varování. K tomu nečitelné šachy v bráně a jen pomalý návrat marodů

Čeští hokejisté vydolovali z úvodního trojboje na mistrovství světa sedm bodů. Po výhrách nad Slovenskem a Kazachstánem přišlo historicky první zaváhání s Lotyši. V podcastu Za mantinelem se redaktoři Martin Kézr a Jan Škvor, který komentoval dění přímo z Rigy, podivují nad nečitelným nasazováním gólmanů i nad chybami českého týmu v defenzivě. A komentují i situaci ohledně zraněných útočníků Filipa Chytila a Filipa Chlapíka.

Epizoda 72Před 3 týdny 21:50

Další černý čtvrtek národního týmu, kapitánovo pochopení pro vyražené zuby a trenéři tajemní jak hrad v Karpatech

Národní tým už v dějišti mistrovství světa ladí na úvodní zápas se Slováky, stihl ale prožit docela krušný trénink, při němž byl v permanenci lékař. V netradičním vydání podcastu Za mantinelem, který se tentokrát natáčel na horké lince Praha-Riga o tom mluvili z redakčního studia Martin Kézr a přímo z dějiště šampionátu Robert Sára.

Epizoda 71Před 3 týdny 49:16

Detailní pitva Jalonenova výběru. O chybějícím Vránovi, citelné ztrátě Jiříčka i hledání gólmanské jedničky

Čeští hokejisté budou muset na mistrovství světa v Rize ukázat, že jsou skutečně tým a od nejvýraznějších postav výběru se napjatě očekává, že se projeví jako klíčoví hráči. V nejnovějším vydání podcastu Za mantinelem to rozebírají redaktoři Martin Kézr a Marek Burkert. „Příprava byla hlavně o tom vybrat a nějak složit tým, teď nastává fáze jeho vyladění přímo v dějišti MS,“ shodují se oba hokejoví experti, jenž detailně pitvají konečnou podobu nominace 25 hráčů.

Epizoda 702. květen 2023 48:09

O Motákovi a zachované DNA či Petrově pomýleném srovnání s Třincem. Přijede na MS Pastrňák?

V polovině února v době výsledkové krize jej třinečtí fanoušci vyháněli ze střídačky, vedení klubu ale trenéra Zdeňka Motáka podrželo a on o dva měsíce později dotáhl Oceláře k extraligovému titulu a navázal na předchozí tři triumfy Slezanů pod Václavem Varaďou. Nejen třinecké zlaté jízdě se však věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor v novém díle podcastu Za mantinelem. Došlo i na propadák české osmnáctky na MS a pochopitelně i na přípravu a skládání nominace seniorského nároďáku pro blížící se světový šampionát. 

Epizoda 6924. duben 2023 41:21

O tom, jak Petr ztratil klid a ublížil týmu, Hradec zdržel oslavy a Jalonen už nemá kde brát

Čeští hokejisté do 18 let mají za sebou na mistrovství světa druhou prohru ze tří duelu, Švédsku podlehli 0:2, když týmu nepomohlo chování trenéra Jakuba Petra. Ten po kontroverzním vyloučení neposlal hráče včas na oslabení a střídačka vyfasovala další trest za zdržování hry, přičemž následnou přesilovku Seveřané využili. Počínání hlavního kouče kritizují v podcastu Za mantinelem redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Matěj Vybíral. Věnují se i mužskému národnímu týmu, Karimu Jalonenovi už se rýsuje finální soupiska pro mistrovství světa, nebo probíhající sérii finále extraligy. V ní se Hradec vzepjal a ještě pozdržel třinecké oslavy.

Epizoda 6818. duben 2023 41:31

O udavačství v českém hokejovém Absurdistánu, v němž chybí vzájemný respekt a tolerance

Už v úterý startuje finálová série hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Třincem, její první tři zápasy se ale nebudou týkat útočníka Ocelářů Libora Hudáčka. Tomu disciplinární komise zastavila činnost za faul na pardubického Sedláka, a to jen kvůli podnětu podanému Dynamem. A právě (ne)fungování úřadu vedeného Viktorem Ujčíkem se v novém díle podcastu Za mantinelem věnují redaktoři Sport.cz Martin Kézr a Jan Škvor. Řeč však přišla i na další zajímavá aktuální témata.