- Podcasty
- Odpolední interview

Poslechněte si podcast: Když oči neslouží, knížek se člověk vzdát nemusí. Jsou tady zvukové knihovny
I když už oči vůbec neslouží, je těžké vzdát se čtení. Právě proto existují zvukové knihovny, do kterých si nevidomí či lidé s těžkým zrakovým postižením chodí půjčovat knihy. V té ostravské pracuje knihovnice Běla Svobodová.
Odpolední interview
Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.
V Bohumíně pod rukama party nadšenců vzniká velká modelová železnice
Možná vnímáte Bohumín coby důležitý železniční uzel, teď si ho ale budete spojovat i s královstvím modelové železnice. Desítky metrů kolejí, vláčky, mosty i tunely a zajímavá krajina kolem.
Jak vzniká rozhlasová četba. Zveme vás do zákulisí naší tvorby
V jednom z našich studií a s ní související režii v těchto dnech herci pod dramaturgickým vedením Evy Lenartové natáčejí novou rozhlasovou četbu. Jaké téma na vás čeká v další sérii Rozhlasového listování?
Setkání s Jiřím Poláškem, řezbářem z Vyšních Lhot
Jiřího Poláška z Vyšních Lhot to vždy táhlo k dětem. Ať už jim navracel sebevědomí tvořením nejrůznějších potřebných protéz, těšil je výrobou loutek či aktuálně když působí v lesní mateřské škole.
Televizní scénáristka a režisérka Naďa Urbášková slaví 85. narozeniny
Televizní scénáristka a režisérka Naďa Urbášková má v našem ostravském rozhlasovém archivu řadu nahrávek lidových písní, které natočila s cimbálovými muzikami. S rozhlasem se znala dříve než s televizí.
Střípky z ostravské archeologie. Za netradičními audiovizuálními příběhy stojí Zbyněk Moravec
Jestli hltáte dobrodružné, napínavé a tajemné filmy, možná vás překvapí, že právě takové najdete i v odkazu na webu Ostravského muzea. Jde o kratší i delší videa, která prezentují střípky z archeologického bádání a rozkrývání příběhů záhadných nálezů. Autorsky za nimi stojí archeolog Zbyněk Moravec.
Magická trojka výtvarnice Terezy Svatošové
Máma tří dětí, sochařka a výtvarnice Tereza Svatošová, žije a tvoří v Mokrých Lazcích. Právě teď vystavuje svá díla v Galerii Střední odborné školy AHOL v Ostravě-Vítkovicích.
Manželé Dobíškovi z Frýdku-Místku zasvětili svůj život panenkám
Kdekoli vystaví sběratelka z Frýdku-Místku Pavla Dobíšková své panenky, sklidí nadšení. A to nejen u dětí, dívek a žen. Její sbírka je totiž opravdu pestrá. Mezi panenkami najdete například jeptišku, černoušky i staré reklamní panny.
Inženýrka chemie opustila svět křivulí a vzorečků a vrhla se do tance. Je úspěšnou burleskou
Mohla z ní být úspěšná inženýrka chemie. Ale mladé ženě z Ostravy, Dominice Markové, je více než v laboratoři mnohem lépe na pódiu. Její vášní je tanec, ať už v kabaretu či v burlesce.
Pobaby s fazolami. Na návštěvě v Domově pro seniory v Bystřici na Třinecku
Loupání fazolí je práce nenáročná a dá se u ní hezky povídat. Zvláště když si kolem stolu sednete s přáteli či sousedy, nalijete si něco dobrého k pití a můžete loupat a vyprávět si. Přesně takovýto starý zvyk vzkřísili minulý týden v Bystřici na Třinecku.
V přírodě jako doma. Enviromentální témata s přehledem řeší domškoláci na Hukvaldech
Tušíte, kolik litrů může protéct vodovodním kohoutkem, když ho necháte otevřený při obyčejném čištění zubů? Natáčeli jsme reportáž na jednom z bádání.