Čermák Staněk Comedy Podcast
22. duben 2020

Poslechněte si podcast: Kdo je horší: kancléř Mynář, který zabil hladové prase, anebo jeho bývalý švagr, který ho udal? (65)

To prase nebylo nemocné, ale hladové. Věta prezidenta republiky se stane famózní zkratkou těchto kritických týdnů a měsíců. Naše současnost vstoupí do učebnic dějepisu jako DOBA ZLÉHO KOVIDU, případně ČASY KORONY, v Osvětimanech a blízkém okolí (známém též pod geografickýým označením střední Evropa) si ji však navždy budeme pamatovat jako smutný věk, kdy VRÁŤA SEŽRAL PRASE. Tak bude uchována i v lidových rčeních a zlidovělých příbězích. Měli Vráťa a jeho kumpáni prase spořádat? A jaké bylo? Povedly se víc jitrnice, nebo jelita? Chutnal hlavě státu dovezený studený ovar? Samozřejmě, že i to každého zajímá. Ale my debatovali o nečem jiném. Povšimli jsme si drobného detailu, uvedeného ve zpravodajství. Totiž že na zabíjačku hradního kancléře upozornil jeho bývalý švagr. Říkáte komunální historka okresního formátu? Kdepak, najednou z ní je velkolepý příběh s parametry klíčových uměleckých děl, jako byl třeba román Kmotr nebo divadelní hra Maryša. A my se ptáme: Kdo je větší padouch? Vráťa, anebo švagr? Poslouchejte!

37:22

Čermák Staněk Comedy Podcast

Vydává: Čermák Staněk Comedy

Každý má na všechno názor. Vy, my i oni. Všichni. Věděli jste, že když do Facebooku napíšete slovo "Nevím", tak vám vybuchne klávesnice? Zjistil to LUDĚK STANĚK. A nikdo nechce, aby mu vybuchla klávesnice, to je jasné. Nechce to ani jeho kolega MILOŠ ČERMÁK. Takže oba mají názory na všechno. A protože největší zábava je, když se o názory hádáte, rozhodli se tomu věnovat celý podcast. Tenhle. A zjistili, že hádky můžou narazit na jediný problém. Totiž když mají oba na danou věc názor stejný. Vyřešili to elegantně. Na začátklou každého podcastu si svůj názor VYLOSUJÍ. Prostě si hodí mincí. Poslouchejte!

Web

Dnes 01:30:06

David Černý má v Praze další obří sochu. Je, anebo není to stále cool? (279)

LÍSTKY NA NAŠE PŘEDSTAVENÍ: https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143 Ano, asi jste ji také viděli. Jmenuje se Lilith, je vysoká 24 metrů a váží tři tuny. Má pohyblivou hlavu. Ano, je to socha, kterou jeřáb během minulého víkendu instaloval na budovu Fragment v Karlíně. A zároveň je to další v řadě soch a instalací, které David Černý v Praze má. Není moc velká nadsázka, když řekneme, že autorem prakticky všech zajímavých veřejných instalacích je od devadesátých let je právě David Černý. A my se ptáme. Je to stále cool? V podcastu jako obvykle najdete odpověď. A taky trochu poodhalíme to, jak to bude s naší billboardovou kampaní (ne, kecáme!!), řekneme vám, jak velký penis má David od Michelangela, a jak velké penisy měli američtí kosmonauti v programu Apollo. A taky se dozvíte, s kým bychom šli na pivo do naší oblíbené hospody Murphie's na Malé Straně. (Je to kousek od americké ambasády a jen o malý kousek dál od britské ambasády, ale to jeden z nás neslyší rád.) Díky, že nás posloucháte!!

Před čtyřmi dny 01:13:16

Má Evropa přijmout Rusy, kteří prchají před mobilizací? (278)

Někdo říká: Doteď mlčeli a podporopvali Rusko, ale když jim hrozí, že by mohli narukovat, tak prchají ze země. Ale kdo nám zaručí, že i když je přijmeme, že stále nebudou podporovat Rusko? A ijní tvrdí: Nechtějí bojovat na straně zla, to přece musíme pochopit. Zvlášť my, v zemi, kde starší generace v zemi "na straně zla" vyrostli a žili. Takže otázka zní: Máme, nebo nemáme přijmout Rusy, kteří dnes prchají z Ruska? Odpověď jsme neměli, ale proto jsme si tuhle otázku položili v podcastu. A už ji máme. Takže poslouchejte, jak jsme - s pomocí pětifrankovky - celou věc rozlouskli. Případně napište do komentářů, co si myslíte vy.

Před týdnem 01:12:58

Je důležité, kde sedíte na pohřbu? (277)

Přijďte na naše představení BOOMER HOOLIGANS, úterý 27/9, od 19:30 ve Werichově vile v Praze: https://www.ticketstream.cz/akce/cermak-stanek-comedy-boomer-hooligans-tour-150223 Dobré pocity: náš premiér Petr Fiala seděl na pohřbu jisté zesnulé královny hned za americkým prezidentem Joe Bidenem. Smíšené pocity: Donald Trump prohlásil, že Bidenovo místo pro Ameriku je ostuda a že doufá, že si Biden dobře popovídal s hlavami států "třetího světa" (citujeme volně). Takže se samozřejmě nabízí otázka: Byla pro Fialu čest, že seděl tak blízko u formálně nejmocnějšího muže světa? Anebo: Byla to pro Bidena ostuda, že seděl tak blízko u premiéra jedné z nejméně významných zemí v Evropě? Nebo třetí možnost: Bylo to celé jen náhoda a nic to neznamená? My museli otázku pro naši hádku nějak naformulovat, ale každopádně se vám pokusíme tenhle problém vyřešit. NE, my vám ho jako obvykle vyřešíme. No a jaksi mimochodem se dozvíte spoustu zajímavých věcí, například jak dlouhý může vyrůst chlup v nose nebo kdy vlastně vznikla móda (top trend ze současného New Yorku!!) chodit po městě v rozepnutých džínách. Díky, že posloucháte!

Před 2 týdny 01:07:57

Je správné vozit děti do školy autem? (275)

PŘIJĎTE NA NAŠI SHOW: 22/9 v Českých Budějovicích, 27/9 v Praze ve Werichovce, LÍSTKY: https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143 Možná jste to zaregistrovali, ale v těchto dnech se objevila ve veřejném prostoru výzva, aby rodiče nevotili své děti do školy autem. Samozřejmě kromě výjimečných případů, kdy jsou děti nemocné, nemohoucí nebo s kocovinou, ale to dá rozum. A nás hned napadlo: to je skvělé téma na hádku! JE, anebo NENÍ správné vozit děti do školy autem? Je to dobré proto, že s dětmi strávíme víc času a ony nebudou muset sedět v přeplněném autobuse, kde budou zírat do mobilu, anebo je to špatné, protože je tím rozmazlujeme, a navíc se chováme tzv. neudržitelně? Pokud nevíte, nemějte strach, po poslechu našeho podcastu budete mít jasno. A taky se dozvíte, proč jeden z nás chtěl tomu druhému ... promiňte ... "pochcat dveře" (panebože, to je úroveň!), a jestli máme rádi golf, a prostě spoustu dalších věcí. Jako vždycky. Máme vás rádi a díky, že nás posloucháte. (Tenhle díl bude taky na videu, jako ten předchozí, ale bůhví kdy, že jo.)

Před 2 týdny 01:10:36

Je demokracie posvátná kráva? (274)

Ano, je veřejným tajemstvím, že jeden z nás miluje vojenské puče. A že už několikrát navrhoval, že by se aktuální politická situace mohla nejlépe vyřešit tím, kdyby někdo provedl vojenský puč. Takže je jasné, kdo toto téma přinesl do našeho podcastu. Nicméně otázka, na kterou budeme odpovídat, je rafinovanější. Představte si: příští parlamentní volby vyhrají dvě strany, které jsou otevřeně proruské. Dokonce získají těsnou ústavní většinu. A začnou vyjednávat o případném připojení k Ruské federaci. Jak budete ragovat? Budete dál podporovat demokratický systém (protože zmíněné obě strany budou postupovat v rámci ústavy), anebo podpoříte vojenský puč generála Pavla? Můžete si odpovědět sami, ovšem pokud chcete znát správné řešení, musíte si poslechnout nás podcast. A dozvíte se i další věci: proč se královna Alžběta na mincích dívá doprava, jak podle japonských vědců nejrychleji uspat brečící mimino (nebojte, pověstné japonské sečné zbraně v této metodě nefigurují) a co si myslíme o energetické krizi, které stejně jako většina lidí (včetně vlády) nerozumíme? Děkujeme, že posloucháte. NAVŠTIVTE NAŠE PŘEDSTAVENÍ (ve Werichovce, v Budějovicích, v Plzni atd.): https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143

Před 3 týdny 01:20:51

Král Karel, anebo Charles? (273)

Na sociálních sítích i ve vybraných pohostinstvích to zabublalo malým konfliktem. Opravdu budeme muset poslouchat, jak veřejnoprávní i další velká média přejmenovala Charlese na Karla? Anebo je to tak správně? Mnozí říkají, že jde o ozvěnu podobných debat o češtině, například o přechylování. Ale není to úplně tak. Tohle je svébytný a samostatný problém, a máte NÁS, abychom vám ho pomohli vyřešit. Nebo ho rovnou vyřešili. Poslouchejte! No a v novém díle se dozvíte (anebo nedozvíte) mimo jiné i to, kdo byl Ludwig Lidl a proč má jeden z nás obsesi týkající se supermarketových řetězců. A v přepychovce se budeme bavit o královi, "formerly known as Prince", pardon "a prince", a taky o roztomilých hádkách Toma Wolfeho a Normana Mailera. Díky, že vás máme! LÍSTKY NA NAŠE SHOW (například Budějovice 22/9, Werichovka 27/9 atd.): https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143

Před 3 týdny 01:02:12

Je heslo "Vraťte Česku řád a klid!" geniální, anebo debilní? (272)

Nikdo nemá moc rád generalizace, ale to se úplně nemusí týkat počínající prezidentské kampaně. Generála Pavla má rád kde kdo, zejména ženy středního věku, které v něm vidí určitou náhradu za již nežijícího noblesního šedivého vlka Seana Conneryho. Ale ta otázka zní, zda bude bývalý propfesionální voják, bojující ve své době hned za dva světové řády (komunismus i kapitalismus), dobrým prezidentem? Vlastně ne, dnešní otázka je ještě jiná. Je jeho heslo, představené tento týden, dobré? Neřkuli výborné? Anebo je debilní? Chceme, aby se do Česka vrátil řád? A taky klid? Byly vůbec v Česku někdy? A chtějí se vracet? Vidíte, je to zamotané a nepřehledné, a od toho jsme tu jako obvykle my. Děkujeme, že posloucháte. A prosím vás, neupomeňte přijít na hned dvě nejbližší představení: - 15/9 Čermák a Staněk v sedě, v Node5 na Andělu, https://www.ticketstream.cz/akce/cermak-stanek-comedy-v-sede-161443 - 22/9 Boomer Hooligans v klubu Tempo v Českých Budějovicích, https://www.ticketstream.cz/akce/cermak-stanek-comedy-boomer-hooligans-tour-154483 Těšíme se!

7. září 2022 01:24:08

Máme se snažit porozumět lidem, kteří v sobotu demonstrovali v Praze? (271)

Ano, trochu jsme se nechali vtáhnout do každodenní politiky, a věnujeme se v tomto díle sobotní demonstraci na Václavském náměstí. Rozhodli jsme se pomoct tápajícím politologům a vyřešit jejich dilema, jestli byli účastníci demonstrace beznadějní dementi, anebo zoufalí lidé dělající zoufalé věci. Poslouchejte! Taky vám budeme vyprávět naše sny, dozvíte se, co jsme dělali v neděli, a pchopíte, proč tak moc máme rádí vás i tenhle podcast. Plus: v přepychové zóně se dozvíte famózní recenzi jednoho z nás na film Bullet Train, a možná i zjistíte, jaká pokrývka hlavy teď zrovna frčí. Děkujeme, že vás máme, a přejeme vám fajn poslech!

4. září 2022 01:26:56

Bude věčná škoda, když dětští čtenáři přijdou o postavu indiánského náčelníka Vinnetoua? (269)

PLNÁ VERZE vždy o týden dřív na Patreonu: www.patreon.com/CermakStanekComedy LÍSTKY na naše živé show v září: www.ticketstream.cz/interpret/cerma…anek-comedy-143 Německé nakladatelství Ravensburger oznámilo, že stahuje z prodeje některé dětské knihy na motivy Vinnetoua. Reaguje tak na obvinění, že tyto příběhy stereotypizují původní obyvatele Ameriky a jejich kulturu zpracovávají nevhodně. Jasně, co se dá dělat. Ale my se ptáme: Co děti? Budou mít co číst? A nebudou jim hrdinové jako Vinnetou a Old Shatterhand chybět v tom, jak ukazují svět, ve kterém se střetává dobro a zlo, a dobro vždy slavně vítězí? Rozhodli jsme se na tuto otázku jako obvykle odpovědět, takže vy už nemusíte. Nemusíte dělat ani jiné věci: například se rozčilovat, naříkat po židovsku nebo hledat poražené a vítěze tohoto týdne. Řekneme vám je. Řeč bude taky: o rozbitém koleně, paní hoteliérce Sandi, utajené návštěvě Řecka a billboardu, který jednomu z nás tak dlouho pil krev, až se rozhodl, že se stane lepším člověkem. Děkujeme, že nás posloucháte!

31. srpen 2022 01:10:58

Když si rezervujete lehátko u bazénu tím, že si tam dáte ručník, znamená to, že jste dementi? (268)

PLNÁ VERZE vždy o týden dřív na Patreonu: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy LÍSTKY na naše živé show v září: https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143 Jistě, klasika našich dovolených. Stereotyp říká, že si ráno před snídaní zabírají lehátka svými ručníky hlavně Němci, ale pravda je taková, že to dělají VŠICHNI. A otázky zní: znamená to, že tihle lidé jsou deenti? Odpovíme vám na ni. A dotkneme se i dalších závažných témat: bytů pro lidi (nikoli tučnňáky), kňourání, "Nelson Mandela, what a cunt!", plus slušná řádka hejtů. Prostě, přepychovka jako obvykle! Vlastně ne, jako obvykle ... POPRVÉ zazpíváme v duetu. Slavnou Baladu pro Adélku. Neopakovatelný hudební zážitek! Díky, že posloucháte.